Skocz do zawartości

Zdjęcie

redukcja pogłowia świnek

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 18:16

redukcja pogłowia świnek witam
za każdym razem jak pogadam z jakimś sąsiadem to słysze że co chwile ktoś rezygnuje z produkcji świń.
w gazetach to samo, że pogłowie macior ciągle spada, nie tylko w Polsce.
jak to jest u was? kto z was zapszestał lub chociasz zredukowal w jakimś stopniu swoją produkcje?

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
redukcja pogłowia świnek Dzisiaj, 21:23
  •  

#2 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 18:27

redukcja pogłowia świnek w październiku zakończyłem hodowlę i na razie nie żałuję ! :D

#3 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 18:53

redukcja pogłowia świnek No to u nas zawsze było ok 17 loch, teraz jest ok 10, a wiemy jak jest z opłacalnością :D . Jak to mówią jesteśmy teraz w najgorszym punkcie 4- letniego cyklu, prognozy są że ceny wzrosną o 100% :D , także trzeba będzie się odkuć za te straty i zakończyć przygodę z trzodą, zresztą restrykcyjne przepisy cros... same się z tym uporają :D , a my będziemy hodować bydło.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 19:02

redukcja pogłowia świnek W Polsce to każdy rezygnuje wiadomo- cena :D ale ze w Europie to nie słyszałem- tam maja wielkie hodowle po 2 tys sztuk i wiecej a do tego w Dani rząd dopłaca rolnikowi to każdej sprzedanej sztuki. Ceny mają podobne jak u nas ale opłaca im się to bo dopłacają im a polski rząd uważa ze skoro oni sobie daja rade w takich cenach to i my damy :D żenada

Jak każdy po rezygnuje to zdrożeją... Bydło tez nic pewnego bo mleko ma iść w doł chyba że opasy

#5 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 20:02

redukcja pogłowia świnek Ja zrezygnowałem z 70% loch.

#6 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 20:10

redukcja pogłowia świnek

Jak każdy po rezygnuje to zdrożeją... Bydło tez nic pewnego bo mleko ma iść w doł chyba że opasy

O tym bydle to pewnie do mnie :D , więc tak my nastawiliśmy się na bydło mięsne, i mamy już ok 50 sztuk, także teraz zostaje nam jeszcze dobrze wykorzystać nadchodzący wzrost cen, podreperować budżet no i zrezygnować ze świń, a oborę przeznaczyć na opas alkierzowy i na głęboką ściółkę tak po połowie
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#7 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 17 kwiecień 2008 - 19:24

redukcja pogłowia świnek umnie ze 25 loch zostala jedna koncze bo niema co sie męczyć zawesze mialem jakies 200 do 260 sztuk teraz zbiedą 30 sztuk dziś 5 sprzedalem aż sie smiać chce bo niewiem kiedy ostatnio z taką ilościa na sped sie wybierałem i tu cena śmiechu warta to sie wkurzyłem i jutro zboże sprzedam po 980 za tone i będe sobie spokojnie żył bez zmatrfien ze coś niedorośnie albo ze koncentrat sie kończy

#8 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 18:32

redukcja pogłowia świnek ja powiem tak ludzie gadają ze juz kończą sie nie oplaca, ale to tylko gadka, a tak na serio chodzi im o to zeby np. ich sasiad zlikwidowal, a oni beda miec wtedy wiekszy zbyt, nie wiem czy zajarzyliscie bo ja dzisiaj troche %% ale spoko, tak gadają ale cos muszą robić bo co zlikwiduje swiniw i z czego bedzie zyl?? pozdro

#9 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 23:03

redukcja pogłowia świnek mi zostało 10 świnek na potrzeby własne i raczej wątpię żebym wiecej hodował zresztą i tak już sa plany przebudowy chlewni na obore dla bydła ;)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 19 kwiecień 2008 - 12:10

redukcja pogłowia świnek z 12 loch zszedłem teraz do 8. Aktualna cena jest do d... ;). Chyba jedynym plusem tej hodowli jest tylko regularny dopływ gotówki jak się sprzedaje co tydzień po 8-10sztuk :).

#11 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 06:59

redukcja pogłowia świnek Tak sie zastanawiam co sie stanie jak wiekszosc rolników przezuci cie na bydło??? Czy czasem cena bydła wtedy nie spadnie ;)

#12 Share tyj123

tyj123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 09:04

redukcja pogłowia świnek my mieliśmy 30 loch ale dla jednych może być to zdziwienie bo zwiększyliśmy do 38 loch ratuje nmnie to że mam firme z paszami więc dla siebie mam za darmo i coś zawsze zarobie ale za to musze kupować zboże wczoraj kupiłe pszenżyto po 870 tona i mieszanka po 750

#13 Share dulcyn95

dulcyn95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny Motoryzacja i Mechanika

Napisany 26 marzec 2012 - 15:18

redukcja pogłowia świnek nie wiadomo co robić bo teraz ludzie przejdą na bydło mięsne to cena świń może pójdzie do góry ale to tylko gdybanie i wielka loteria :mellow:

#14 Share thebest2895

thebest2895

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 17:49

redukcja pogłowia świnek Z ceną świń tak jest raz górka raz dołek. Jeżeli zmniejszy się pogłowie świń to napewno cena wzrośnie. Mechanizm rynkowy działa nieubłagalnie.

#15 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 17:59

redukcja pogłowia świnek Ale cena uzależniona jest też m.in. od kursu euro. Jedynie małe ubojnie, które nie są w stanie szybko i tanio sprowadzić półtusz z zachodu, płacą więcej w chwili spadków pogłowia świń, gdyż muszą walczyć o towar. Oczywiście dzieje się tylko tam, gdzie brakuje towaru. Duże zakłady nie będą płaciły dużo więcej, gdyż taniej im będzie sprowadzić towar z zagranicy.

#16 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:20

redukcja pogłowia świnek mtz82r96 masz racje , ja od 2 lat sie nie mecze z swinkami zboze 850/900 na dzis sprzedaje nawet kolejke rolnikow mam a swinki po 5 , ja przepraszam w 1997r w listopadzie kupilem nowe cinqecento za swinki sprzedawane po 4.70 , a koszty ile poszly w gore wszyscy wiedza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:35

redukcja pogłowia świnek pamiętam rok 1997 , a pamiętasz dwa następne to była całkowita klapa