Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone ZA-F 603

337 odpowiedzi na ten temat

#121 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 11:55

Amazone ZA-F 603 ja mam Za-f 603 i sieje c-330M na IV, 2000obr/min i tak na skali 11 wysiewam 210kg saletry amonowej puławskiej a na 14 -200kg polifoski 6 ale najlepiej trzeba wypraktykować na swoim sprzęcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone ZA-F 603 Dzisiaj, 10:13
  •  

#122 Share Adamek21

Adamek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 14:28

Amazone ZA-F 603 Mam na skali A B C i liczby, jak ustawic ZAF 603 na 12 zeby wysiewał 300kg saletry kędzierzyńskiej na hektar ?

#123 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 14:05

Amazone ZA-F 603 Panowie co powiedzie mi rozsiewaczu ZAF 1003? Mam zamiar takowy kupić i chciałbym poznać opinie na jego temat
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share kamson7s

kamson7s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 19:51

Amazone ZA-F 603 przylacze sie do tematu, wlasnie zakupilem rozsiewacz Amazone ZA-F 1003 i jetem ciekawy opini na ten temat, nie mialem okazji go wyprobowac bo zima nie odpuszcza;/ przed sezonem chcialem go jeszcze odswiezyc, mam zamiar zdjac kosz i zastanawiam sie jak zdemontowac mieszadla, one sie trzymaja na tym zabezpieczeniu co talerze? czy po prostu probujac zdjac skrzynie one wysuna sie z tulejki? wszystkie informacje beda cenne:)

#125 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:24

Amazone ZA-F 603 nic się nie wysunie trzeba wybić kołki nad talerzami które zespalają talerze i mieszadła do ośki i wtedy je wyjąć dopiero.

Edytowany przez magnum123, 21 marzec 2013 - 21:26.

#126 Share kamson7s

kamson7s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 19:05

Amazone ZA-F 603 dzieki za info, jutro sprobuje wybic te kolki i jakos to zdemontowac:)

#127 Share ryba102

ryba102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 16:30

Amazone ZA-F 603 Witam kupiłem Amazone 604 z płynną regulacją tylko niewiem jak ustawić na skali sianie saletra puławska 200 kg\ha ,polifoska 300 kg\ha itd.itp z góry dziękuje.

#128 Share pablo330

pablo330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:23

Amazone ZA-F 603 Witam mam pytanie do osób które są zorientowane w rozsiewaczach amazone Ten rozsiewacz o ile dobrze sie orientuje to jest nowszy typ? http://allegro.pl/ro...html#tabsAnchor i czy za taką cenę opłaca sie kupic rozsiewacz w takim stanie?

Edytowany przez pablo330, 03 kwiecień 2013 - 20:23.

#129 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 04 kwiecień 2013 - 15:25

Amazone ZA-F 603 Mam taki sam rozsiewacz! Może jeszcze uda ci się coś opuścic! Ale ogólnie cenowo nie jest żle, a podmalować zawsze można!

#130 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 21:19

Amazone ZA-F 603 Też posiadam rozsiewacz za-f i mam pytanie gdzie dolewa się w nim olej do przekładni ??? Z tyłu jest taki "judasz" przez który widać stan oleju czytałem gdzieś że koło niego odkręca się śrubę i tam dolewa, niestety u mnie ta śruba się obraca nie chce się nawet wykręcić ani zakręcić, natomiast po drugiej stronie można ją poluzować i do kręcić ale tez nie da się do końca wykręcić. Do czego służą z tyłu te dwie śruby ?? i gdzie dolewa się olej ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 16:12

Amazone ZA-F 603 Wczoraj kupiłem ZA-F 803 w całkiem ładnym stanie z nowymi kompletnymi talerzami dziś podpiąłem do ciągnika, jak głośna powinna być przekładnia ? Cały lekko drży no i hałas okropny czy one tak mają? Widać że ktoś coś tam dłubał zamiast oleju jest rzadki smar lub smar z olejem. Chyba powinien być olej?

Z tego co widziałem olej dolejesz właśnie przez judasza jak nie to zdejmij dekiel i dolej, 2 śruby z przodu i z tyłu trzymają oprawy łożysk wałka poprzecznego

#132 Share zaganiacz18

zaganiacz18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 23:22

Amazone ZA-F 603 rafto tymi otworami na pewno nie dolewa się oleju tak ja pisze maniek te śruby trzymają oprawy łożysk a jak wykręcisz śrubę to nakrętka wpadnie do środka i nie wiem jakim sposobem ja zakręcisz jedynie talerz ściągnąć no chyba ze jakimś mega innym sposobem ja jak kupowałem swojego 604 r 2 tygodnie temu to gościu powiedział żeby nie ruszać tych śrub bo ktoś kiedyś je wykręcił i przekładnie rozwalił a co do oleju tez jakiś czarnawy w tym okienku był siewnik cały w oryginale nic nie cudowane ale nie wiem co tam wlać wiec obdzwoniłem kilka składnic i proponowali mi fuscha ls 90 cena od 129 zl za 5l dzwonie gdzie indzie jakiś przekładniowy aż w końcu któraś składnica poleciła smar 1500 tzw olej półpłynny mam taki w czeskiej kosiarce i chodzi ona 24 lata wiec i tu powinno być dobrze 12zl za 1l a co do pracy przekładni tez jak maniek pisze lekko drży rozsiewacz i trochę głośno chodzi jak na amazone im szybsze obroty tym ciszej ale jak sialem wapno było cicho wiec może jak dostanie nowego oleju wszystko wróci do normy sąsiad kupił tydzień po mnie tez 604 i u niego widać ładny olej w okienku ale jeszcze nie podczepiał do ciągnika jak przetestuje to dam znać co i jak u mnie po wymianie oleju i u sąsiada

#133 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 22:11

Amazone ZA-F 603 Z boku rozsiewacza jest taki dekiel przykręcony na 4 śróbki odkręć go i przez ten otwór wlej, to jest chyba jedyny sposób na dolanie oleju tez mam 604 r.

#134 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 22:43

Amazone ZA-F 603 To dobrze ze nie wykręciły się te tylne śruby ;) Latem myślę go odświeżyć tak więc będę wtedy go rozkręcał, między innymi zdejmował też talerze to wtedy pomyśle nad dokręceniem tych śrub ;) teraz w wolnej chwili wymienię olej bo jest już na spodzie tego judasza, dzięki chłopaki za podpowiedzi ;) lepiej zalać tym płynnym smarem ?? ile tam wchodzi oleju ??

Edytowany przez rafto, 09 kwiecień 2013 - 22:46.

#135 Share zaganiacz18

zaganiacz18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 00:11

Amazone ZA-F 603 oleju cos ok 2 litrów powinno być dość tak na ok mi się wydaje bo spuściłem ok 1 litra ale ledwo na oczku widać było i nie wiem czy wlać tyle żeby było po środku czy aż je zakryje może jutro albo w czwartek wleje to dam znać ja wlej ten smar 1500 bo to co mi wyleciało tez się tak jakość dziwnie klei i za rzadkie nie jest szczerze już miałem zakupić tego fuscha ls 90 ale padło na VECO jeśli chodzi o talerze to ja nie dałem radę ściągnąć tzn nie próbowałem bóg wie jakich sposobów by ich nie pogiąć ale ten sam gościu co wcześniej pisałemna temat tych śrub mówił ze bardzo mocno siedzą a co do wymiany oleju to zrób tak jak mówi kolega kadman bo innej opcji nie ma

#136 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 09:29

Amazone ZA-F 603 @ zaganiacz18 Jak już wymienisz olej napisz dokładnie ile go tam weszło ;) pozdro

#137 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:41

Amazone ZA-F 603 No i rozebrałem swoją amazonke w drobny mak przekładnia była naprawiana i jest za ciasno spasowana oprawy łożysk pospawane popieprzone masakra. Może ma ktoś na zbyciu?

Dorobiłem nowe blachy w leju te od wysypu nawozu stare zeżarte teraz przesłony ładnie przylegają. Nowe talerze i łopatki przeguby kulowe na co jeszcze zwrócić uwagę?

jeszcze co do przekładni polecam smar 1500 w niej są stożkowe tryby o prostych zębach na smarze będzie lepiej mam rozebraną odpowiednia ilość to 3l smaru przy takiej ilości tryby "zaciągają" smar na całą powierzchnię ciszej pracuje

#138 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 21:39

Amazone ZA-F 603 ile dąłeś za nowe łopatki i gdzie kupowałeś ??? też zaleję tym smarem , dzięki za odp ;)

#139 Share zaganiacz18

zaganiacz18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 10:46

Amazone ZA-F 603 maniek daj jakies fotki przekladni koziol857@wp.pl jak da rade

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share MF36060P

MF36060P

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 21:54

Amazone ZA-F 603 Kolega napisz jak najlepiej uzupełnić olej - przez dekielek ?

No i rozebrałem swoją amazonke w drobny mak przekładnia była naprawiana i jest za ciasno spasowana oprawy łożysk pospawane popieprzone masakra. Może ma ktoś na zbyciu?

Dorobiłem nowe blachy w leju te od wysypu nawozu stare zeżarte teraz przesłony ładnie przylegają. Nowe talerze i łopatki przeguby kulowe na co jeszcze zwrócić uwagę?

jeszcze co do przekładni polecam smar 1500 w niej są stożkowe tryby o prostych zębach na smarze będzie lepiej mam rozebraną odpowiednia ilość to 3l smaru przy takiej ilości tryby "zaciągają" smar na całą powierzchnię ciszej pracuje

Dodaj odpowiedź