Polecane posty

soltys13    40

Jak ktoś cche kupić rozsiewacz amazone zaf 603 to mam taki na sprzedaż wiecej info dma na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

panowie, mam pytanie, czy ZA-F 603 jest w stanie na oryginalnych łopatkach rzucic na 15 metrów? czy trzeba cos kombinowac (np zakladajac lopatki z wyzszego modelu) czy w ogole nie ma opcji zeby ten rozsiewacz rzucał na 15m?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Na stronie Amazone jak jest ten kalkulator nie ma podanych polskich nawozów :/ Ale dla niemieckich już jest :D

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

widziałem że można dokupić łopatki regulowane na końcach. Chyba zainwestuję i takie kupię bo mam taż ten problem że nie dorzuca mi do 15m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! mam pytanie jak nalać olej do przekładni rozsiewacza Amazone ZAF 603 (czy wogóle się da) i co należy wymienic w rozsiewaczu przy remoncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Olej najlepiej przekładniowy 80W90 może być najtańszy.

Jak przekładnia jest sprawna to nic nie wymieniaj,możesz tylko pomalować cały rozsiewacz bo trochę rdzewieją.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Z boku jest korek ze szklanym oczkiem.

Najpierw sprawdź ile jest oleju,jeśli jest równo z dolną krawędzią wizjera to nic nie dolewaj.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Miałem taki rozsiewacz kilka lat ale niedawno sprzedałem. Nigdy nie mogłem w nim znaleźć ani żadnego wlewu oleju ani okienka kontrolnego:) Chodził do końca i dalej pracuje u tego co kupił ode mnie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Z boku przekładni jest taki dekiel na 4 śrubki innego sposobu chyba nie ma aby nalać oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

panowie, mam kolejne pytanie ! czy między mieszadłem a skrzynia jest jakies uszczelnienie?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Faktycznie, dzięki wielkie. Jak sie kiedyś spotkamy to przypomnij że wiszę Ci piwo :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a co polecacie do c-330 na 20 ha , ten bedzie dobry :

http://allegro.pl/rozsiewacz-nawozu-amazone-za-f-603-i2015633846.html

czy może ten

http://allegro.pl/rozsiewacz-nawozow-amazone-siewka-do-nawozu-i2015633720.html

a jak jest szerokość rozsiewu tego pierwszego, bo mam też kawałek o szerokości 8m i jak z dokładnością wysiewu, bo w tej chwili ma lejka i sieje on tak jak chce w cały swiat, a na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie rozsiewacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja mam tego drugiego 400 kg i pracuje z C-330. Bardzo dobrze się sprawuje i chyba do 30-tki starczy. Mam regulowane łopatki, są uniesione i spokojnie rzuca na 12m. saletrę czy tam inne nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do c330 to ten mniejszy wystarczy

u mnie w zaf 604 jak wsypę do pełna wapna to moja c 360 fruwa także nie ma co przeceniać ciapka. a te siewki rzucają bardzo ładnie ja mam ustawione na 12m i rzuca spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

kolego szymonek5320 jak siejesz takim siewnikiem co ja mam i też C360 to powiedz mi jak Ty go ustawiasz do siania na 12m ?;) na wiosnę będę siał pierwszy raz saletrę bo nie dawno go kupiliśmy i się zastanawiam jak go ustawić żeby rzucał na 12m i żeby wyszło ok 200 kg/ha ? jakim biegiem jeździsz i jakie obroty ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

A nie masz przy nim z lewej strony tabelę wysiewu?Ja ustawiam na 12 jak ma mi wyjść 200kg saletrzaku.Wrzucam 3 w c-360 i do przodu.A co do saletry to trochę przymknij.Ale gdzieś na forum czytałem jak ustawić, bo rok temu też tu szukałem informacji na temat Za-f 603 zanim kupiłem.

Edytowano przez Maly86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

mam ale wiesz dmucham na ciepłe :lol: a nie jak przyjdzie siać to będzie panika :D czytałem na forum że c360 musi mieć wysokie obroty żeby ładnie rzucało na te 12 m co o tym uważasz jako użytkownik ? ;) czyli sugerować się tą tabelą ;) zadowolony jesteś z tego rozsiewacza ? ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

ale to można go wyżej podnieść i automatycznie przy obrotach 1600 też powinien dosiać :unsure: dobrze myślę ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Ja sieję na około 15m ponieważ robię ścieżki poznaniakiem.Jakiś kolega mi pisał że jedzie 2 i obroty ma na 2,200. :o Na moje trochę duże. Według tabeli go zaczep daj obroty na 1600-1700 i niech ktoś spojrzy jak daleko leci.Poprostu metoda prób i błędów. Jestem zadowolony bo przedtem miałem lejka. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

na jesień jak nim siałem polifoskę to miałem dziwne złudzenie że on sieje bardzo do tyłu tzn do środka ale jak wyszedłem z ciągnika skontrolować jak rzuca to po bokach tez był nawóz w takiej samej ilości jak na środku :rolleyes: tez siałem lejkiem kilka lat ale się wkurzyłem bo nie szło dziada ustawić dosłownie więcej ustawiania niż siania :lol: jak zrobi się ciepło to muszę obejrzeć gdzie tam sprawdza sie olej ? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Tam styłu koło zaczepu się sprawdza.Ja nie sprawdzałem stanu oleju, bo nie mogłem odkęcić śróby. Chyba mają plastikową wstawioną o ile się nie mylę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

ktoś sie może orientuje ile tego oleju ma tam byc?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj