Polecane posty

jarki    1

jest taki kalkulator do poszczególnych typów wpisujesz szerokość roboczą ,prędkość jazdy itd. poszukaj

oj chyba trzeba się zalogować, ten kalkulator jest od typu ZA-F :) napisz jakim traktorem siejesz jaki nawóz,szerokość ,ile kg/ha może coś zaradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazor    0

saletre 34% c-330 i chce wysiać tak 300 kg/ha ale najlepiej w dwóch dawkach

 

a i jeszcze na 12 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazor    0

a mozesz mi jeszcze powiedziec jak te dziurki sie liczy. ktory rzad to tejs a a ktory b itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

masz trzy rzędy {A,B,C}

no i nie pamiętam ale chyba od 1 do 9 w dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

bieg 4 , nie pamiętam z której strony jest A , proponuję Ci ustaw na przykład 4 w środkowym rzędzie i wtedy zobaczysz sam który rząd wysypuje więcej{widać to na oko}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Witam

W tych tabelach jest sporo nawozów. Ja rozsiewam saletre z Kędzierzyna i nie bardzo wiem do której tabelki ją przypasować. Może ktoś już to spasował to proszę o info. Jeżdżę c-360-3p ok 1850 obr/min ~ 8 km/h , 12m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Jeżeli ktoś posiada tobelę wysiewu i jesili może niech mi wysile . mail lukasik345wp.pl

Z góry dziękuje

Jeszcze jedno czy wy tesz nie możecie wejści do serwisu nawozowego na stronie amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Przecież tabele masz 6 postów wyżej, tylko ściągnąć i można drukować. ;). W serwisie amazone czasami są jakieś zacięcia. Tylko mając tabele trzeba wiedzieć do na którą się patrzeć bo rozbieżności w typach nawozów są duże. W tabelach znalazłem mocznik z Polic, ale z saletrą to już nie wiem bo są chyba ze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Podawajcie następne linki będą bardzo przydatne.

Kolego szczewko mógłbuś podać jeszcze kilka zdjęć tej tabeli takie aby dało się coś przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikus    0

witam mam pewien problem zakupiłem rozsiewacz Amazone za-f 803 i siałem 1 i 2 dawkę saletry, wydawało mi sie że dożuca ale po miesiącu czasu pojawiły sie pasy na pszenicy.

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    46

musisz kupić dłuższe łopatki,trzeba podnieść rozsiewacz jak najwyżej,lekko nachyl rozsiewacz w stronę w stronę ciągnika tj.skręć cięgno,większe obroty wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

siej na 3 biegu ale te nowe lopatki sa podobno drogie .

ja proponuje wystawic za sprzedaz ta amazone i zamiast nowych lopatek te pieniadze dolozyc do raucha zsb 900 ja takiego mam i na normalnych obrotach sypie ponad 20 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

oglądając filmik wydaje mi się, że masz niskie obroty wałka,sprawdź, jak daleko rzuca przy większych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Na jakich obrotach silnika siejesz nawoz bo wom wymagane 540 ma w okolicach 2000 a nawet pozyzej wiec gaz do dechy praktycznie, a z tego co widze na filmie to masz z 1600 max. Ja mam ZAF-604 i jak siałem 3p zeby mi ladnie dorzucał musiałem trzymac cały czas 2000 obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

patrzac na twój problem to powiem jak koledzy wyżej masz za małe obr wom ja mam taki z-af 803 sieje 360 jerzdze drugim biegiem a obroty silnika 2000 obr/min aby wom miał 540 obr/min bo takie sa potrzebne aby wysiewał na szerokosc 12m czy dalej i nierobia sie zadne pasy ale majac niskie obroty to pasy na zbozu normalna rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

ja jak siałem 3P to też mi nie dorzucał na 15m. ale zamówiłem dłuższe łopatki gdzieś na allegro i teraz przy obrotach WOM 480 spokojnie mi 17 metrów sypie i skończyły się pasy na polach spowodowane nie dosianiem nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

Podepnę się od temat, a mianowicie czym różnią się rozsiewacze amazone za-e, za-f, za-u. Czy są to po prostu nowsze generacje rozsiewaczy czy coś mają zmienione. Jeśli ktoś będzie wiedział o co chodzi proszę o podzielenie się tą informacją. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gumis1994
      Witam. Gdzie znajdę w aplikacji Amazone myspreader pozycje dźwigni dawki nawozu? 
    • Przez Donek342
      Witam. Pytanie jest skierowane bardziej do użytkowników Bogballe. Od niedawna jestem w posiadaniu rozsiewacza EX Trend i mam z nim pewien problem. Otóż lewe mieszadło nie ma absolutnie żadnego luzu i kręci się razem z tarczą wysiewającą(cały mimośród, widełki kręcą się luźno, czyli z tego co rozumiem tak jak ma być). Z prawej strony tarcza kręci się bez zarzutów, wszystkie elementy widoczne od dołu również, a mieszadło niby się kręci, a po napotkaniu jakiegokolwiek oporu przestaje się kręcić. Tutaj pojawia się moje główne pytanie. Jak rozebrać/odkręcić to mieszadło, żeby sprawdzić co jest nie tak i niczego nie uszkodzić?
       
      Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w tym miejscu którym zaznaczyłem czerwonym kolorem jest widoczny dół mieszadła (numer 8 z katalogu)? Wszystko jest zardzewiałe dlatego zanim zabiorę się za rozbieranie chcę mieć pewność, że próbuję odkręcić właściwy element. 



       
       
      Nie chcę jeszcze bardziej komplikować tematu ale w instrukcji obsługi dokopałem się też do jednej strony którą też dołączam. Czy jest możliwość że ten system przełączania do wysiewu granicznego najzwyczajniej w świecie się zaciął i przez to prawe mieszadło jest rozłączone? Przełączanie dźwigni wysiewu granicznego zmienia obrót talerzy, opuszcza tą blaszkę i zamyka prawą część skrzyni, mieszadło niezależnie od położenia niestety jest luźne... Nie widzę tam też nic dookoła co by mogło tym sterować. 



        Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 



    • Przez grara
      Witam, kupiłem rozsiewacz nawozów amazone Z-AM Maxis - control, ze sterownikiem Amados IIId.
      Problem polega na tym że komputer nie steruje prawą stroną ( prawym zasypem).  włączam amados, silnik z lewej strony idzie do w stronę zera, zamyka się, jak w procedurze uruchomienia. a prawy pozostaje bez ruchu. 
      wykluczam niesprawny silniczek prawy, bo po zmianie wtyczek (z prawego na lewy i odwrotnie) zaczyna działać prawa strona, tak samo w przypadku zamiany krańcówek zamknięcia. więc usterki na rozsiewaczu na 90 % nie ma. 
       
      Tu powstaje pytanie, czy sterownik do naprawy, czy może jak w instrukcji czytam to jest coś takiego jak kodowanie, może sterownik jest po prostu rozkodowany i wystarczy go zaprogramować? 
       
    • Przez Majores
      Witam potrzebuje tabele wysiewu nawozu do rozsiewacza RNP 1500kg
      Może ma ktoś i mógł by podesłać zdjęcie ?
    • Przez KUBA989
      Witam, co trzeba zrobić żeby skalibrować rozsiewacz nawozów SULKY DPX 1154 i jak to prawidłowo wykonać? Czy ktoś może już to wykonywał? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj