Polecane posty

Dawid777    0

Na stronie Amazone też jest jakieś info co do ustawiania :rolleyes:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

tilek na stronie Amazone znajdziesz dużo lepsze i praktyczniejsze informacje na temat ustawienia rozsiewacza niż te które są na naklejce

http://www.amazone.pl/78.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Witam Mam takie pytanie odnośnie regulacji wysiewu rozsiewaczem. Mianowicie jest tuż przed zakupem modelu ZA-F603, jest to hydraulicznie otwierany rozsiewacz i ma regulację z tyłu na dwóch zasuwach zrobioną. Nie spotkałem się z takim rozsiewaczem, a jak widzę te modele to mają w inny sposób regulowany wysiew. Druga sprawa na tarczach wysiewających jest możliwość regulacji kąta łopatek i na każdej tarczy jedna łopatka ma możliwość regulacji wysokości końca łopatki. Zrobiłem zdjęcie tego rozsiewacza. Ja potrzebuje wysiew na 12m, a nie chciałbym trafić na model który ma znacznie większy wysiew. Z drugiej strony jeżeli jest taka regulacja to nie powinien dać się ustawić ten rozsiewacz do moich potrzeb, tylko gdzie znaleźć instrukcję. Proszę o jakieś podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

spróbuje do T-25 zapiąć,najwyzej nie bede pelnego sypał.w ostatecznosci mam MTZ 82.

Ten rozsiewacz z linku chyba nie ma oddzielnie zamykanych wsypów na talerz,bo ma tylko jedna wajche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

@eryko

do małego ruska to kup 400litrowy

a do MTZ zdałoby się z hydrauliką i większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

nie sypiąc pełnego myślę ze da rade.Henius i jak Ci sie sprawuje rozsiewacz?

dzwoniłem do goscia- troche mało rozmowny Pan,ale z tego co pytalem to ma oryginalny lakier,nie ma luzów,wałek jest.talerze i łopatki w bardzo dobrym stanie.podczepiac i mozna jechac w pole.co do Ceny 2700zł ostatecznie.myśle że za te pieniądze sie opłaca bo ogólnie nie wyglada na zjechanego i pogiętego.a co Wy o tym sądzicie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

hehe no tak wolisz większy bo masz co nim obsiewac:) a jak ja mam 17ha to mi wystarczy 600kg ;[

poszukam jeszcze czegos na allegro ale chyba sie zdecyduje na tego co podałem wyżej.

a co myślicie o rozsiewaczach RAUCH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

kolego jak masz T-25 i 17ha to kup sobie zae-401..lub zaf-401.. są o wiele tańsze a znajdziesz za 1600-1900zł igłę ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Mój wujek ma amazone 600l i pracuje z nim właśnie t-25. Nigdy nie sypie do pełna i władek daje sobie z nim radę. Ja mam za-f 402 i zaczepiam go do c-330, czasem sypie 400kg nawozu i na górę jeszcze dwa worki wrzucę. Moim zdaniem 400l jest optymalnym rozsiewaczem dla ciągników typu c-330, t-25 chociaż jak się nasypie 400kg saletry albo mocznika to na dziurawej drodze trochu sie rozsypuje ;[

Jak będziesz brał Amazone to tylko z tym nowszym typem regulacji(te ze skalą), nie kupuj tych starszych w których dawkę ustawia się przez przekładanie cięgieł na odpowiednie dziurki w zasuwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

miałem kiedyś stary typ ZAE 602 na te otworki nie jest zły jak się nabierze wprawy i ma oryginalną "przekładkę" ona ma dwie grubości więc regulacja jest O.K. co nie zmienia faktu że płynna regulacja jest lepsza ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilek    0

tez jestem zdania że ten drugi ten pierwszy był juz kiedys malowany i wyglada na to że znowu kwalifikuje sie do odnowienie co znaczy że nie było to zbyt żetelnie zrobione (pomalowane na rdze pewnie bez zagruntowania fuszera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

ja jestem posiadaczem Amazone ZA-F 603. Wszystko jest ok oprócz troche wygiętego wałka przy przekładni.. ale jakoś sie rozsiewa. No i daje równo na ścieżki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

remontował ktoś zasuwki w Amazone ZAF ?

te plastyki mają takie "wżery" co z tym zrobić?

są też szczeliny między zasuwami a tą stałą częścią :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Kolega @Majran remontował dociski zasuw,napisz do niego to cos Ci o tym powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazor    0

może mi ktos podpowiedziec bo wlasnie nie dawno kupilem ZAE 602 i za bardzo nie wiem jak go ustawic. moze ma ktos jakas tabele wysiewu do niego albo cos podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gumis1994
      Witam. Gdzie znajdę w aplikacji Amazone myspreader pozycje dźwigni dawki nawozu? 
    • Przez Donek342
      Witam. Pytanie jest skierowane bardziej do użytkowników Bogballe. Od niedawna jestem w posiadaniu rozsiewacza EX Trend i mam z nim pewien problem. Otóż lewe mieszadło nie ma absolutnie żadnego luzu i kręci się razem z tarczą wysiewającą(cały mimośród, widełki kręcą się luźno, czyli z tego co rozumiem tak jak ma być). Z prawej strony tarcza kręci się bez zarzutów, wszystkie elementy widoczne od dołu również, a mieszadło niby się kręci, a po napotkaniu jakiegokolwiek oporu przestaje się kręcić. Tutaj pojawia się moje główne pytanie. Jak rozebrać/odkręcić to mieszadło, żeby sprawdzić co jest nie tak i niczego nie uszkodzić?
       
      Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w tym miejscu którym zaznaczyłem czerwonym kolorem jest widoczny dół mieszadła (numer 8 z katalogu)? Wszystko jest zardzewiałe dlatego zanim zabiorę się za rozbieranie chcę mieć pewność, że próbuję odkręcić właściwy element. 



       
       
      Nie chcę jeszcze bardziej komplikować tematu ale w instrukcji obsługi dokopałem się też do jednej strony którą też dołączam. Czy jest możliwość że ten system przełączania do wysiewu granicznego najzwyczajniej w świecie się zaciął i przez to prawe mieszadło jest rozłączone? Przełączanie dźwigni wysiewu granicznego zmienia obrót talerzy, opuszcza tą blaszkę i zamyka prawą część skrzyni, mieszadło niezależnie od położenia niestety jest luźne... Nie widzę tam też nic dookoła co by mogło tym sterować. 



        Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 



    • Przez grara
      Witam, kupiłem rozsiewacz nawozów amazone Z-AM Maxis - control, ze sterownikiem Amados IIId.
      Problem polega na tym że komputer nie steruje prawą stroną ( prawym zasypem).  włączam amados, silnik z lewej strony idzie do w stronę zera, zamyka się, jak w procedurze uruchomienia. a prawy pozostaje bez ruchu. 
      wykluczam niesprawny silniczek prawy, bo po zmianie wtyczek (z prawego na lewy i odwrotnie) zaczyna działać prawa strona, tak samo w przypadku zamiany krańcówek zamknięcia. więc usterki na rozsiewaczu na 90 % nie ma. 
       
      Tu powstaje pytanie, czy sterownik do naprawy, czy może jak w instrukcji czytam to jest coś takiego jak kodowanie, może sterownik jest po prostu rozkodowany i wystarczy go zaprogramować? 
       
    • Przez Majores
      Witam potrzebuje tabele wysiewu nawozu do rozsiewacza RNP 1500kg
      Może ma ktoś i mógł by podesłać zdjęcie ?
    • Przez KUBA989
      Witam, co trzeba zrobić żeby skalibrować rozsiewacz nawozów SULKY DPX 1154 i jak to prawidłowo wykonać? Czy ktoś może już to wykonywał? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj