Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone ZA-F 603

337 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 17:17

Amazone ZA-F 603

Teoretycznie jeżeli się chce korzystać z tabeli to potrzebne są obroty 540 na wałku. Saltera i sól potasowa będzie całkiem inaczej się rozsiewała, w większości będzie to metoda prób i błędów. Jak masz możliwość to przy każdym nawozie zrób próby i poustawiaj jakies miski na szerokości roboczej  i po 2 przejazdach obok siebie zobacz czy jest mniejwięcej tyle samo. Oczywiście jak ustawisz np. na 12m to nawóz nie będzie leciał docelowo 12m ale 13 i więcej bo na dalszą odległośc lecą cięższe granule. Jest trochę zabawy ale jak robić to porządnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone ZA-F 603 Dzisiaj, 07:02
  •  

#222 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 01 luty 2015 - 11:58

Amazone ZA-F 603

Oczywiście trzeba samemu spraktykować ale jak ktos używa Amazonki z ciapkiem to niech mi pomoże jak ustawić go np ze saletrą albo sola potasową.Chodzi mi o ustawienie na skali powiedzmy rozsiew soli 100kg na 10metrów.Nie chce po prostu wysiac za pierwszym razem zamiast 100 to 300kg

#223 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 03 luty 2015 - 09:58

Amazone ZA-F 603

A jeśli ktoś cięgna od zasów ma bardziej skręcone a kto inny mniej :P Albo łopatki inaczej ustawione, albo inny kąt rozsiewacza do podłoża(wtedy będzie rzucał np. szerzej) i na tym samym ustawieniu "suwaka" wyjdzie inaczej. Niestety musisz zrobić próbę.

A czym wcześniej siałeś? Pewnie lejkiem. To ustaw podobną szczelinę w amazonie i próba.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 03 luty 2015 - 12:15

Amazone ZA-F 603

Lejkiem nie,KOSem.No to albo 2 razy bede jeździł albo mi braknie nawozu-jedno z dwóch..

#225 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 03 luty 2015 - 13:21

Amazone ZA-F 603

Tez mnie nurtowały tabele do za-f i jak one sie mają do danego egzemplarza skoro można mieć inaczej ustawione cięgna, łopatki czy pochył. Trochę poczytałem i się doczytałem, że najpierw trzeba zrobić "kalibrację" czyli odpowiednio ustawić zasuwy względem podziałki 11. W każdej tabeli jest także opisane jaka ma być wysokość i przechył i jak powinne być ustawione łopatki, pozatym są tabele z kilkoma polskimi nawozami, oczywiście trzeba jeszcze znać prędkość. W innym temacie zamieściłem te informacje wraz z tabelami jakby ktoś chciał wypróbować. Wiem, że to i tak mogą być rozbieżności ale przynajmniej jakiś punkt wyjścia będzie. Te siewniki trochę ciężko się ustawia szczególnie pod tabele bo minimalny ruch zasuwy to już może wysiac 30-50kg więcej. To by było dobre jakby się wysiewało po 500kg to tu te 30kg w ta czy w tą  nawozu na ha ale jak chcemy np. 100kg to te 30kg może już miec różnice.

#226 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 03 luty 2015 - 14:28

Amazone ZA-F 603

No dokładnie, tak jak kolega pisze. Musiałbyś mieć z kalibrowany ( w co wątpie) i musiałby ci odpowiedzieć ktoś kto również robił kalibracje. A najprościej zrób próbę na małym kawałku. Ustaw na początek małą szczelinę i i sukcesywnie zwiększaj - bo lepiej drugi raz przejechać niż wysiać za dużo. 

#227 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 03 luty 2015 - 17:01

Amazone ZA-F 603

Ja tu już w zasadzie na oko wysiewam, po paru latach praktyki jeden przejazd polem i widze ile wysiewa i ile ubyło. Potem mała korekta i względnie dobrze mi to wychodzi już, no ale mimo wszystko wolałbym miec jakieś odniesienie w tabeli, więc w tym roku go skalibrowałem i będę porównywał z tabelami co wychodzi.

#228 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 04 luty 2015 - 15:06

Amazone ZA-F 603

Wiem już że na pewno zrobie próbe kreconą i powinno być ok.

#229 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 04 luty 2015 - 16:47

Amazone ZA-F 603

Tylko ustaw odpowiednio cięgna najpierw wtedy się będzie można wymieniać wynikami bo inaczej to nie ma sensu. Ustawiasz na podziałce 11 i tak kręcisz cięgnami aby zasuwa otworzyła się na dolnej krawędzi otworu, ma z nia byc na styk na samym kancie.

#230 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 05 luty 2015 - 11:58

Amazone ZA-F 603

Ok dzięki za rade,przyda sie przy ustawianiu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 06 luty 2015 - 14:14

Amazone ZA-F 603

Dobra,nie moge zrobić bróby kręconej bo talerze trzeba pozdejmowac a za każdym razem przy innym nawozie nie będe ich zciagał.Zrobiłem takie korytko podstawiłem ale nie chce leciec(robie na soli poatasowej )moze przy saletrze będzie lepiej zobacze.

#232 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 06 luty 2015 - 18:53

Amazone ZA-F 603

Ja sobie coś nie mogę wyobrazić próby kręconej w tym siewniku, talerze przeciez muszą być bo do nich są zamontowane mieszadła, które mają wpływ na ilość wysiewu, a z pewnością inaczej wyleci bez nich bo to musi być na odpowiednich obrotach wałka. A znowu jak są talerze to nie ma jak tam wstawić korytko jakieś

#233 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 06 luty 2015 - 19:25

Amazone ZA-F 603

No fakt,mieszadła moga miec wpływ na ilość ale mam nadzieje że minimalną,udało mi sie zrobic sól i wyszło mi 105kg/ha na niecałe 11 na skali.Jutro zrobie saletre,pójdzie o wiele szybciej .

#234 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 18 luty 2015 - 19:17

Amazone ZA-F 603

Mam problem z amazonem 603.Hydraulika dziala tzn otwiera zamyka ale po zamknięciu zasów za minute powiedzmy zaczyna puszczac i po woli sie otwiera..co to za przyczyna moze być?siłownik po prostu nie trzyma?może  sprężyny sciągają za mocno,ale silownik zrobił sie mokry,leci troche olej .Pracuje z c 330.

#235 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 18 luty 2015 - 20:06

Amazone ZA-F 603

raczej rozdzielacz w ciągniku puszcza, w tych amazonach jest mały siłowniczek który jest ściskany przez sprężynę i jak rozdzielacz w ciągniku nie trzyma idealnie, a nie sądze aby tak było to wtedy się zasuwy otwierają. W tych modelach trzeba na wężu zamontować ręczny zawór, do blokowania oleju, chyba nawet fabrycznie takie były montowane. Ja to wywaliłem i wole ręcznie otwierać, mniej kombinowania.

#236 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 20 luty 2015 - 11:19

Amazone ZA-F 603 @grego wróćmy do kalibracji. Rozumiem że 11 to ustawiamy na podziałce ale gdzie dokładnie sprawdzać tą szczelinę?

KPK KUMURUN TEAM

#237 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 21 luty 2015 - 17:59

Amazone ZA-F 603

Tylko ustaw odpowiednio cięgna najpierw wtedy się będzie można wymieniać wynikami bo inaczej to nie ma sensu. Ustawiasz na podziałce 11 i tak kręcisz cięgnami aby zasuwa otworzyła się na dolnej krawędzi otworu, ma z nia byc na styk na samym kancie.

Masz gdzies instrukcje do kalibracji? Bo nie bardzo wiem o co chodzi z tym otworem.....

#238 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 26 luty 2015 - 13:49

Amazone ZA-F 603

Opłaca się kupić taki rozsiewacz? Jak się w nim reguluje szerokość rozrzutu?

http://olx.pl/oferta...html#3a7ab26d2b

Opłaca się da dać za niego dać 3tys? Wart jest swojej ceny? Spód ma trochę skorodowany i talerze. Tutaj talerze nie są z kwasówki?Opłaca się kupić ten model?Lepszy od amazonki?

#239 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 28 luty 2015 - 21:16

Amazone ZA-F 603

Link dałeś do ogólnej strony. Nie wiadomo o którym mówisz!

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 07:14

Amazone ZA-F 603

zdjęcie jak ustawić szczelinę umieściłem umieściłem w tym temacie: http://www.agrofoto....za-f-603/page-2

Dodaj odpowiedź