Polecane posty

marcin1985    0

szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603

jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej

byle by wszystko było widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Sąsiad ma przy okazji jak zrobię fotkę to mogę podesłać. Tylko mi przypomnij bo to różnie bywa z pamiecią :rolleyes:


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ja ma za-f 604 ale chyba tabela bedzie ta sama.maila to ci wysle jutro foto.

 

marcin 1985 podaj adres e-mail bo zdjecie bedzie miało ok.1,1MB i nie chce pchac je na forum.

moj to.

kostrzewa.p1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman80    0

Proponuję zajrzeć na stronę internetową firmy:). Można coś takiego zupełnie za free sciągnąć na dysk. jest do wyboru w jezyku niemieckim, angielskim i francuskim:). model za-m jest rownież w języku polskim. sa tam zreszta instrukcje obsługi i tabele wysiewu wszystkich maszyn amazone ( a przynajmniej rozsiewaczy i siewników). jeśli nie znajdziesz to podaj meila i Tobie przeslę. chyba ze twoja skrzynka ma jakieś ograniczenia bo instrukcja wazy ok 10 mb a tabela wysiewu ok 3. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek32    0

Czy moze ktoś napisac jakie wartości nastawia na rozsiewaczu za-f 603 rozsiewajac np. saletrę sól potasową superfosfat itp. z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie bo mam taki problem kupiłem rozsiewacz Amazone ZA-E 602 ale nie mam tabeli wysiewu...

 

jednym słowem pomóżcie może macie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11
szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603

jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej

byle by wszystko było widac

 

 

 

 

Witam!panowie mysle ze pomozecie mi rozwiazac problem z rozsiewaczem amazone z-af 603,otoż zakupilem w/w maszyne i wiosna chce siac saletrzak i niebardzo wiem jak to ustawic siewka bedzie chodzila z 360 i mam pytanko jakim biegiem siejecie jakie obroty chce wysiac 180kg/ha badz 200kg mam tabele<ale niestety saletrzak trzeba przyrownac do ktoregos z nawozow podanych w tabel a ja nieznam niemieckiego>

-triplephosphat

-diammoniumphosphat

-schwefelsaures ammoniak

-stickstoffkali

-sticksstoffmagnesia

-ammonsulfatsalpeter

-schwefelsaures ammoniak

-kalksalpeter

-harnstoff

-hyperphos

-hyperphos-kali

-magnesia-kainit

-kornkali und kali grob

-thomas+kali,gek

-novaphos,superphosphat

-phosphat-kali

-gekornt

-rhe-ka-phos

-perlkalkstickstoff

 

co to sa za nawozy nazwy tych nawozow jakim nawozompolskim odpowiadaja i co mozna najbardziej porownac do saletrzaku aby mozna spokojnie wysiac zadana dawke nawozu 180 kg\ha.pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Musisz sie troszkę wysilić i przeliczyć tutaj masz od str 20 podane gęstości niemieckich nawozów. Więc wystarczy że zważysz nawóz który masz i przeliczysz.LINK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

witam!mam tabele od niego i sa tam niemieckie nawozy podkazane i prz y kazdym jest napisane tak,np;harnstoff 46% N {mocznik} ca.0,72kg/l.Czy to znaczy ze litr mocznika wazy 0,72 kg,i czy wystarczy zwazyc litr saletrzaku i porównac go z waga podana przy poszczegolnych nawozach w tabelach czy trzeba to inaczej przeliczac??

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam33    0
Sąsiad ma przy okazji jak zrobię fotkę to mogę podesłać. Tylko mi przypomnij bo to różnie bywa z pamiecią :)

mi jak masz to zdjęcie też wyślij. mój e-mail( harry19-17@o2.pl) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

chłopaki mam pytanie odnośnie tego rozsiewacza czy na 200% rzuci mi on mi nawóz na 15 m czy mam rozglądać się za innym bo siewnik i opryskiwacz jest przystosowany na 15 m jak co to piszcie na prywatną wiadomość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek32    0
szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603

jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej

byle by wszystko było widac

 

Witajcie na trj stronie firmowej macie prawie wszystkie dane nawet co do marki nawozu.

http://www.amazone.pl/amazone_plk/2152.asp

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18
Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?

 

Sprawdź czy jeździsz z obrotami wałka 540 obr/min????

Jeżeli z mniejszymi to masz prawie 100% przyczynę niedosiewu.

A jak łopatki to tu masz tabele do różnych nawozów: http://www.amazone.pl/amazone_plk/2152.asp

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanar    0

mój taki sam rzuca na 18 tylko bardzo wysoko podniesiony i łopatki też podniesione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Stałem się posiadaczem rozsiewacza Amazone Za-f 1003 i mam takie pytanie, ile wchodzi w skrzynię nawozu? Jak ustawic łopatki na 12m?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilek    0

Też kupiłem taki rozsiewacz i widziałem że łapki mogą być przykręcone w dwuch pozycjach ale nie wiem czy to wpływa na zasięg siewu, obiło mi sie o uszy że wysiew mozna też regulowac poprzez wysokość i kąt nachylenia rozsiewacza tak wieć przyłanczam sie do prosby kolegi o jakieś info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Tam jak masz tabele na boku rozsiewacza to masz nawóz np. 46%N i wtedy masz jak musi byc ustawiony kąt (wymiar A i :blink: całego rozsiewacza np. tył 80 przód 75 na 12m. :rolleyes:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilek    0

no własnie naklejka na boku.... muj rozsiewacz jest po odnowie lakierniczej i jak go kupiłem to juz nie miał zadnych naklejek z tabelami, mam jeszcze pytanie czy ZAF 1003 i 603 róznia sie tylko wielkościa skrzyni zasypowej??? i Pytanie do Henius91 na które dziury masz przykręcone łopatki zeby siał na 12m a moze masz foto talezy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gumis1994
      Witam. Gdzie znajdę w aplikacji Amazone myspreader pozycje dźwigni dawki nawozu? 
    • Przez Donek342
      Witam. Pytanie jest skierowane bardziej do użytkowników Bogballe. Od niedawna jestem w posiadaniu rozsiewacza EX Trend i mam z nim pewien problem. Otóż lewe mieszadło nie ma absolutnie żadnego luzu i kręci się razem z tarczą wysiewającą(cały mimośród, widełki kręcą się luźno, czyli z tego co rozumiem tak jak ma być). Z prawej strony tarcza kręci się bez zarzutów, wszystkie elementy widoczne od dołu również, a mieszadło niby się kręci, a po napotkaniu jakiegokolwiek oporu przestaje się kręcić. Tutaj pojawia się moje główne pytanie. Jak rozebrać/odkręcić to mieszadło, żeby sprawdzić co jest nie tak i niczego nie uszkodzić?
       
      Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w tym miejscu którym zaznaczyłem czerwonym kolorem jest widoczny dół mieszadła (numer 8 z katalogu)? Wszystko jest zardzewiałe dlatego zanim zabiorę się za rozbieranie chcę mieć pewność, że próbuję odkręcić właściwy element. 



       
       
      Nie chcę jeszcze bardziej komplikować tematu ale w instrukcji obsługi dokopałem się też do jednej strony którą też dołączam. Czy jest możliwość że ten system przełączania do wysiewu granicznego najzwyczajniej w świecie się zaciął i przez to prawe mieszadło jest rozłączone? Przełączanie dźwigni wysiewu granicznego zmienia obrót talerzy, opuszcza tą blaszkę i zamyka prawą część skrzyni, mieszadło niezależnie od położenia niestety jest luźne... Nie widzę tam też nic dookoła co by mogło tym sterować. 



        Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 



    • Przez grara
      Witam, kupiłem rozsiewacz nawozów amazone Z-AM Maxis - control, ze sterownikiem Amados IIId.
      Problem polega na tym że komputer nie steruje prawą stroną ( prawym zasypem).  włączam amados, silnik z lewej strony idzie do w stronę zera, zamyka się, jak w procedurze uruchomienia. a prawy pozostaje bez ruchu. 
      wykluczam niesprawny silniczek prawy, bo po zmianie wtyczek (z prawego na lewy i odwrotnie) zaczyna działać prawa strona, tak samo w przypadku zamiany krańcówek zamknięcia. więc usterki na rozsiewaczu na 90 % nie ma. 
       
      Tu powstaje pytanie, czy sterownik do naprawy, czy może jak w instrukcji czytam to jest coś takiego jak kodowanie, może sterownik jest po prostu rozkodowany i wystarczy go zaprogramować? 
       
    • Przez Majores
      Witam potrzebuje tabele wysiewu nawozu do rozsiewacza RNP 1500kg
      Może ma ktoś i mógł by podesłać zdjęcie ?
    • Przez KUBA989
      Witam, co trzeba zrobić żeby skalibrować rozsiewacz nawozów SULKY DPX 1154 i jak to prawidłowo wykonać? Czy ktoś może już to wykonywał? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj