kadore

Zbiór buraków cukrowych a niszczenie dróg Gminnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vvojtas1    26

Witam,szukam informacji na temat niszczenia dróg gminnych przez firmy które zajmują się usługowym kopaniem i wywozem z pola do głównej drogi buraków cukrowych .

Jakie przepisy mają zastosowanie jeśli na drodze gminnej jest ograniczenie 5 ton a firma kopiąca buraki pomimo ograniczenia jeździ holmerem , ciągniki z przyczepami obracają w tę i z powrotem , z ciągników i przyczep spada błoto kawałkami a po dniu ich pracy droga gminna która była utwardzona tłuczniem wygląda jak poligon ?

 

Jeśli jest zakaz odnośnie maksymalnej DCM to firma kopiąca/odbierająca buraki może śmiało wjechać jeśli kopie u właściciela/dzierżawcy pola bez względu na to gdzie mieszka tzn. że jeśli przyjechałą na usługę to zawsze legalnie możą wjechać.

Co do zanieczyszczenia drogi błotem lub innym, a macie usługe z cukrowni to przeczytajcie umowe - rolnik u którego robiona jest usługa ma obowiązek posprzątać po takim przejeździe. Firmy usługowe jeśli jest podpisana umowa to jest w niej taki punkt - inaczej nie przyjadą na usługę. Jeśli wcześniej był przypadek, że rolnik zrobiłtego typu problemy lub że były one w danym rejonie to bez podpisa stosownej umowy nie rozpoczną kopania - wszyscy podpisują, nie ma wyjścia sami nie wykopią. Jeśli nie chodzi o błoto tylko o rozjeżdżenie to sprawa gminy.

Jeśli ktoś nie sprząta to świadczy to o nim.

W zeszłym roku w moim powiecie był przypadek, że rolnik u którego była robiona doniósł na polcje że kombajn naniusł błota i nie posprzątał. Z racji tego, że znał kombajniste i podał na niego namiary policja odwiedziła go w domu (akurat odsypiał po noce). Kombajnista odesłał policje do właściciela kombajnu, który dysponował stosownymi dokumentami. Po całym zajściu donosiciel został ukarany 500 zł mandatem i musiał posprzątać drogę - dowiedział się też jakie dokumenty podpisał przy okazji kontraktacji buraków.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj