tedek2

Renault 90 34 problem z układem kierowniczym

Polecane posty

tedek2    65

Witam.

Podczas jazdy ciągnik samoczynnie skręca w prawo. Nie tak mocno ale jest to uciążliwe. Wymieniłem orbitrol na nowy zamiennik i wszystko grało dopóki po założeniu tura, zmianie oleju w skrzyni i przejechaniu 7 km problem znow sie pojawił. Myślicie że to znów orbitrol?


Dodam, że trzymam kierownice sztywno na wprost to koła skręcają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

To moze byc wina i orbitola jak i uszczelnien na siłowniku od wspomagania

Tylko jesli to wina siłownika,to dlaczego po wymianie orbitrola przez pewien czas bylo git?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Co można napisać nie zaglądając do ciągnika a nawet nie widząc go. Napisał wyraźnie co może być przyczyną.

Nikt z nas nie wie co tak naprawdę dzieje się z tym ciągnikiem tylko Ty sam. Jaka jest jego historia, jaki ma przebieg, jaki olej był stosowany (czy olej, czy produkt olejopodobny), co z filtrami, czy kiedykolwiek były wymieniane.

 

Zarówno pompa, jak i orbitrol eksploatowany i serwisowany w odpowiedni sposób nie zużywa się w przeciagu 20-30 lat, trzeba tylko wymieniać filtry i zalewać odpowiednim olejem. Piszę to z własnego doświadczenia a nie to co słyszałem, albo co mi się wydaje lub co "tatuś powiedział...". Moje pierwsze Renault 921.4S z 1983 roku ma oryginalną pompę hydrauliczną i orbitrol. Pompa była badana na stanowisku pomiarowym 9 sierpnia 2016 roku i okazuje się, że nie odbiega parametrami od nowej a ma tylko 33 lata.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Odkąd ja go mam wszystko wymieniane i olej fuscha. Nie możliwe jest żebym wiedział co było z nim wcześniej, skoro to ciągnik od handlarza a on go kupił we Francji. A jest jakiś sposób żeby sprawdzić który to siłownik może przeciekać czy trzeba rozebrać?

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dlatego zagranicznych maszyn nie kupuję ani od handlarza, ani od Polaka, bo to strzał we własne kolano.

 

Odpowiadając na pytanie. Te modele posiadają dwa siłowniki a badanie szczelności siłownika przebiega w następujący sposób:

Skręcasz kołami (w Twoim przypadku) maksymalnie w lewo. Następnie odkręcasz jeden przewód hydrauliczny w prawym siłowniku (ten bliżej koła), zaś odpięty przewód szczelnie zaślepiasz odpowiednim nyplem. Kręcisz kierownicą w lewo - jeśli wydobywa się olej z otworu po odpiętym przewodzie to uszczelniacz na tym siłowniku jest do wymiany, jeśli nie zakładasz odkręcony przewód i sprawdzasz drugi uszczelniacz skręcając kołami maksymalnie w prawo. Następnie odkręcasz drugi przewód hydrauliczny w tym siłowniku (ten bliżej osi), zaś odpięty przewód szczelnie zaślepiasz nyplem. Kręcisz kierownicą w prawo - jeśli wydobywa się olej z otworu to uszczelniacz na tym siłowniku jest do wymiany, jeśli nie zakładasz odkręcony przewód i sprawdzasz drugi siłownik w analogiczny sposób. Jeśli załapałeś to będziesz wiedział jak, jeśli nie to napiszę.

 

To badanie polega na ujawnieniu przecieku wewnątrz siłownika, które nie daje objawów na zewnątrz, gdyż olej przepływający przez nieszczelny tłok nie wycieka na zewnątrz (gołym okiem nie widać wycieków na zewnątrz bez odpięcia przewodów).


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj