Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obrot pługa do polowy

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 15 październik 2016 - 20:18

Obrot pługa do polowy

Wg. mnie coś z Ciągnikiem nie tak. miałem (w sumie mam) podobny problem tyle że z mf 3070 i ibisem 3+1. jeżeli jest za słaba wydajność oleju, to ciągnik ci przewróci pług do tej połowy ale dalej nic nie zrobi i ci będzie cofać pług do poprzedniej pozycji. próbuj na większym gazie go obracać żeby wywołać większe ciśnienie w pompie i większy przepływ oleju, jeżeli to nie pomoże to już będzie wina tej kostki odpowiedzialnej za sekcje obrotu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obrot pługa do polowy Dzisiaj, 05:15
  •  

#22 Share Darek213PL

Darek213PL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 październik 2016 - 20:29

Obrot pługa do polowy Pelny gaz i nic sie nie zmienia. Jest tak samo jak na malych obrotach. Ale cisnienie chyba jest spore bo olej to az sie spienil jak odkrecilem przewod od silownika.

#23 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 15 październik 2016 - 20:55

Obrot pługa do polowy Sprawdź łożyska obrotu, może koszyczek się rozlecial i go blokuje. Też miałem problem z obrotem, szedł do połowy i koniec. Powodem było uszkodzone łożysko.

#24 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 15 październik 2016 - 22:01

Obrot pługa do polowy

Pelny gaz i nic sie nie zmienia. Jest tak samo jak na malych obrotach. Ale cisnienie chyba jest spore bo olej to az sie spienil jak odkrecilem przewod od silownika.

Masz zapowietrzony układ. Olej nie pieni się od ciśnienia tylko od powietrza. (pod warunkiem, że wlałeś olej a nie produkt olejopodobny)

Powód: zbyt niski poziom oleju, nieodpowiedni olej (zbyt niska jakość oleju lub lepkość), nieszczelności w układzie (ssącym pompy), częściowo zapchany filtr oleju (ssący), uszkodzenie pompy.

Sprawdź poziom oleju, jeśli trzeba uzupełnij jeśli nie wiesz ile powinno być dopytaj.

Podaj jaki olej został użyty (pełna nazwa: producent, nazwa i klasa lepkości).

Sprawdź nieszczelności w układzie, w razie konieczności wymień zużyte lub uszkodzone elementy (uszczelki, oringi) lub dokręć złącza.

Sprawdź czystość i szczelość filtra oraz sposób zamocowania.

Sprawdź stan techniczny pompy. Zwróć uwagę na pęknięcia na obudowie, zmianę jej koloru, szczelność połączeń pompy, zamocowanie pompy do korpusu, ...

Dokonaj pomiaru ciśnienia na szybkozączach przy różnych obrotach silnika (od obrotów biegu jałowego, aż do obrotów maksymalnych).

Jeśli nie posiadasz zegara, możesz dokupić go w prawie każdym sklepie motoryzacyjnym lub kupić gotowy zestaw, choćby tu: http://www.sklep.miz...ro-p-15443.html

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#25 Share KamilBugdol

KamilBugdol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 październik 2016 - 22:12

Obrot pługa do polowy Moze po prostu jest taki problem ze cisnienie jest ale slaby przeplyw w zetorze na podnosniku mam szybkosc podnoszenia czyli przeplywu oluju nwm jak tam ale powod bedzie z tym zwiazany albo zle cos zrobiles i za maly przeplyw oleju albo cos przerecilez i sie przeplyw zmniejszyl

#26 Share kaczor4011

kaczor4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 październik 2016 - 22:15

Obrot pługa do polowy Jesli od razu po wymianie pompy podlaczyles plug, to cale powietrze masz teraz w silowniku. Poluznij lekko nakretke weza przy silowniku i odpowietrz.

#27 Share Darek213PL

Darek213PL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 październik 2016 - 06:37

Obrot pługa do polowy

ogolnie to nie wiem ile powinno byc oleju w skrzyni(miarka od skrzyni nie ma przedzialu max-min)  mam wlane 40l

olej wlalem gl4 80w90

#28 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 16 październik 2016 - 07:17

Obrot pługa do polowy

Nie wiem, jaki powinien być poziom oleju, bo nie posiadam takiego ciągnika. Dziwić może jedynie fakt, że posiadacze tego modelu nie mają pojęcia o stanie oleju.

Olej masz dobry, zarówno klasa, jak lepkość. Chyba to nie Agrol?

Dowiedz się, jaki powinien być poziom oleju? - jeśli wystarczający szukaj przyczyny w nieszczelności lub przytkaniu filtrów. (patrz mój poprzedni post #24)

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#29 Share Darek213PL

Darek213PL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 październik 2016 - 07:29

Obrot pługa do polowy

Jak slyszalem to min. 45l powinno sie wlewac. stara pompa chodzila na 40l i bylo ok.

olej hipol.

Ok dzieki.

zobacze co da sie zrobic a jutro kupie i doleje olej.

#30 Share peny259

peny259

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 16 październik 2016 - 09:28

Obrot pługa do polowy Może coś z przepływem przez rozdzielacz. Jedno gniazdo podając ciśnienie to drugie musi je odebrać może coś przytkane i dlatego nie przepycha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kaczor4011

kaczor4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 październik 2016 - 13:08

Obrot pługa do polowy Panowie bo zaraz pol ciagnika wymieni a nadal nie bedzie dzialac. Hydraulika dziala o czym swiadczy podnoszenie ciegien i podnoszenie innych maszyn. Sprawdz silownik w plugu jak napisalem.

#32 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 16 październik 2016 - 13:54

Obrot pługa do polowy

a to tak ciężko podpiąć pług do innego traktora??

#33 Share Darek213PL

Darek213PL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 październik 2016 - 14:58

Obrot pługa do polowy

mam c330 jeszcze, ale on nawet ramion tak wysoko nie podniesie żeby unieść pług a co dopiero obrócić :) Nie mam możliwości podpiąć innego.(jak na ten moment)

Kończe talerzować dziś. jutro wleje jeszcze z 20l oleju i coś będę kombinował.  Dam znać jutro co i jak. 

Dzięki za zainteresowanie.

#34 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 16 październik 2016 - 15:57

Obrot pługa do polowy

oczywiście innego traktora we wsi już nie ma... będziesz dumał nad problemem kolejny tydzień no ale... baw się dobrze

#35 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 16 październik 2016 - 16:03

Obrot pługa do polowy Kiedys mialem podobny problem. Obrot plugiem to byla meczarnia. Tez myslalem ze problem z ciagnikiem ale zalozylem dluzsze weze i podlaczylem je do 2 ciagnika i to samo. Wymienilem kostke przy silowniku i obraca sztbko i bezproblemowo

#36 Share Darek213PL

Darek213PL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 październik 2016 - 16:47

Obrot pługa do polowy

oczywiście innego traktora we wsi już nie ma... będziesz dumał nad problemem kolejny tydzień no ale... baw się dobrze

Niestety nie mam dobrych i pomocnych sąsiadów.(tobie zazdroszcze jak masz) we wsi największy ciągnik to c360 i tez nie wiem czy maja dobre pompy bo wszystko robią wynajmowane traktory..wgl nie wiem po co ziemie trzymają, ale to ich sprawa.

Jutro jeśli dolewka oleju nie pomoże to podepne pod inny ciagnik.(i tak musze olej dolac)

#37 Share kaczor4011

kaczor4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 październik 2016 - 17:38

Obrot pługa do polowy Darek213PL sprawdziles chociaz ten silownik czy jest zapowietrzony?

#38 Share Darek213PL

Darek213PL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 październik 2016 - 17:49

Obrot pługa do polowy

Darek213PL sprawdziles chociaz ten silownik czy jest zapowietrzony?

Jutro sie tym zajme, dzisiaj nie miałem kiedy.Dam info.

wczoraj jak odkręciłem przewod od silownika to lecial tak jakby spieniony/olej z bombelkami. 

czyli mysle ze problem lezy po stronie zapowietrzonego uklady.

z szybkozlacza to samo od ciagnika.

mam za malo oleju w skrzyni i sie zapowietrza.(tak mi sie wydaje)

Edytowany przez Darek213PL, 16 październik 2016 - 17:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 16 październik 2016 - 19:58

Obrot pługa do polowy Wymontuj siłownik od pługa i podepnij pod ciapka, przy okazji będziesz wiedział czy łożyska na obrocie są ok.