Darek213PL

Obrot pługa do polowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Darek213PL    1

Witam.

Wymieniłem dzisiaj pompe hydrauliczna w c385  wlałem nowy olej do skrzyni (40l)

ciągnik normalnie podnosi pług bez żadnych problemow.

Ale jeśli chodzi o obrócenie pługa to już nie jest tak milo

plug obraca sie do polowy (chowa siłownik) i to bardzo wolno.Nie daje rady go obrócić.

 

Co może być przyczyna takiego problemu?

 

PS. ciagnik bez problemow podnosi ciagana talerzowke i sklada agregat 

problem lezy tylko po stronie pluga(moim zdaniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek213PL    1

zamiana węży nic nie daje.;/

 

Plug sie nawet blokowac nie chce.(zawor hydrauliczny) za małe cisnienie??

Nie rozumiem juz nic..

Edytowano przez Darek213PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11

przy siłowniku od obrotu masz kość i na tej kości jest taka nakrętka odkręć ją i w środku pod tą nakrętka powinna być śruba na imbusa i przekręć ją w lewo o jeden obrót i zakręć nakrętke i spróbuj obrucić pług jak nie obruci go to jeszcze popuść te śrubę. ps jakiej firmy masz ten pług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek213PL    1

Pług Fraudge

Ta kosc przy plugu jest popsuta. dlatego kupilismy zawor hydrauliczny.

odkręciliśmy zawór i bezpośrednio założyliśmy weze pod silownik...ale to i tak nic nie dalo jak nie obracal tak nie obraca.

 

 

weze do silownika nie ida przez kostke(zostalo zastosowane obejscie i ida przez zawor)

Edytowano przez Darek213PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek213PL    1

Ale wycieków nie widac.

Na starej pompie obracał. 

 

Moze byc silownik zapowietrzony w plugu? rozkrecilismy go ostatnio i olej byl wylany z silownika.

Edytowano przez Darek213PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11

a jak węże podpiołeś bezpośrednio pod siłownik to podczas obrotu jak siłownik się wsuną to wajche wziołeś w drugą stronę żeby go wysuwało?
hydraulika raczej się nie zapowietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek213PL    1

tak. wajcha w jedna strone jak jest w polowie to w druga strone.  i powinien przewrócić plug...

wszystko byłoby okej tylko poprostu za wolno sie obraca i nie daje rady go przerzucić na druga strone. 

Wyglada to tak jakby mu sil brakowalo zeby obrocic(male cisnienie?) no ale dlaczego tak fajnie i sprawnie sklada agregat..albo talerzowke podnosi na kola..

Edytowano przez Darek213PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Sprawdź poziom oleju, masz stan?? a co ze starą pompą?  siłownik bez przecieku? za słaba pompa, może uszkodzona, miałem podobną sytuację z pompą hydrauliczną(stara wysiadła na 0) do mtz- nowa okazała się walnięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek213PL    1

Pompa nowa. niby wzmocniona.pompa daje rade szybko podnosi.nigdzie nie cieknie.podnosnik na 90 % i tak nie obraca.
Najdziwniejsze jest to ze przy innych maszynach jest ok.
Moze akurat pompa walnieta.

Edytowano przez Darek213PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

U mnie też nie chciał obracać. Problemem okazał się zbyt mały poziom oleju. Dolałem ze 1,5l i obraca jak głupi....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Mogą blokować złącza hydrauliki.pokombinuj z gniazdami i wtyczkami. A po drugie pamiętaj że obrót musisz zaczynać naciskając dzwignie hydrauliki na dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Wg. mnie coś z Ciągnikiem nie tak. miałem (w sumie mam) podobny problem tyle że z mf 3070 i ibisem 3+1. jeżeli jest za słaba wydajność oleju, to ciągnik ci przewróci pług do tej połowy ale dalej nic nie zrobi i ci będzie cofać pług do poprzedniej pozycji. próbuj na większym gazie go obracać żeby wywołać większe ciśnienie w pompie i większy przepływ oleju, jeżeli to nie pomoże to już będzie wina tej kostki odpowiedzialnej za sekcje obrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek213PL    1

Pelny gaz i nic sie nie zmienia. Jest tak samo jak na malych obrotach. Ale cisnienie chyba jest spore bo olej to az sie spienil jak odkrecilem przewod od silownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

Sprawdź łożyska obrotu, może koszyczek się rozlecial i go blokuje. Też miałem problem z obrotem, szedł do połowy i koniec. Powodem było uszkodzone łożysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pelny gaz i nic sie nie zmienia. Jest tak samo jak na malych obrotach. Ale cisnienie chyba jest spore bo olej to az sie spienil jak odkrecilem przewod od silownika.

 

Masz zapowietrzony układ. Olej nie pieni się od ciśnienia tylko od powietrza. (pod warunkiem, że wlałeś olej a nie produkt olejopodobny)

Powód: zbyt niski poziom oleju, nieodpowiedni olej (zbyt niska jakość oleju lub lepkość), nieszczelności w układzie (ssącym pompy), częściowo zapchany filtr oleju (ssący), uszkodzenie pompy.

 

Sprawdź poziom oleju, jeśli trzeba uzupełnij jeśli nie wiesz ile powinno być dopytaj.

Podaj jaki olej został użyty (pełna nazwa: producent, nazwa i klasa lepkości).

Sprawdź nieszczelności w układzie, w razie konieczności wymień zużyte lub uszkodzone elementy (uszczelki, oringi) lub dokręć złącza.

Sprawdź czystość i szczelość filtra oraz sposób zamocowania.

Sprawdź stan techniczny pompy. Zwróć uwagę na pęknięcia na obudowie, zmianę jej koloru, szczelność połączeń pompy, zamocowanie pompy do korpusu, ...

Dokonaj pomiaru ciśnienia na szybkozączach przy różnych obrotach silnika (od obrotów biegu jałowego, aż do obrotów maksymalnych).

Jeśli nie posiadasz zegara, możesz dokupić go w prawie każdym sklepie motoryzacyjnym lub kupić gotowy zestaw, choćby tu: http://www.sklep.mizar.com.pl/zestaw-pomiaru-cisnienia-hydrauliki-wtyk-euro-p-15443.html


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilBugdol    1

Moze po prostu jest taki problem ze cisnienie jest ale slaby przeplyw w zetorze na podnosniku mam szybkosc podnoszenia czyli przeplywu oluju nwm jak tam ale powod bedzie z tym zwiazany albo zle cos zrobiles i za maly przeplyw oleju albo cos przerecilez i sie przeplyw zmniejszyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj