Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami?

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 11:02

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? Co lepsze tańsze i mniej awaryjne, walce czy spulchniacz, walce przy kosiarce bębnowej chyba nie występują, czy to sienei zapycha w gęstej trawie? i jak to sie sprawdza przy produkcji siana, bo przy sianokiszonce kumpel odchwalic nei moze kosi i od razu rusza w tąłąke z pracą, ale czy taka poszarpana trawa na siano jak wyschnie to nie zostaną same badyle a drobne listki oblecą? jak to wpływa na jakość paszy bo szybciej wyschnięte siano to raczej mniejsze straty?
Jak sie sprawdza ten kondycjoner na nierównych łąkach porytych przez dziki gdzie czesto darń wpadała by na ten szarpacz lub jakaś gałąź lub kołek bo łąki również przy lesie, czy ten spulchniacz jest trwały, bo jak ma się to rozlecieć po 2 sezonach to dzięki.
Jak macie to opisujcie doświadczenia :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? Dzisiaj, 17:30
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 15:36

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? Spulchniacz jest do traw a walce do roślin motylkowych.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 17:18

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? inaczej, czy spulchniacz w trakcie koszenia daje wiecej tzn bardziej przyśpiesza schnięcie trawy i przyśpiesza zbiór na siano niż gdybym latał po tym następnego dnia z przetrząsarka?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 18:02

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? tak. sam bym chętnie założył spulchniacz. kiedyś przewoziłem trawę z takiego kawałka 12 arów na inne pole i robiłem to rozrzutnikiem bo nie chciało mi sie widłami potem to rozwalać. to co przewiozłem dużo szybciej wyschło niż to co nie było przewożone. spulchniacz działa podobnie do rozrzutnika.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 18:06

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? spoko, napewno przyśpiesza schnięcie, ale ale samasz 1,85 ze spulchniaczem kosztuje 4,3tyś więcej a dyskówka ze spulchniaczem o zgrozo ponad 10 tyś więcej, więc pyatnie, czy nie zrobi tego samego poprostu przetrząsarka za 1 tyś zł z targu, bo przecież nei zawsze potrzeben te przetrząsanie jak się np. kosi słabe potrawie

#6 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 18:33

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? znajomy kupił kosiarkę samasz, tylko że 2,10m to zdemontował spulchniacz, bo jak szybciej z kosiarką pojechał to zaczął sie zapychać. :D
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 19:40

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? i woli dzień dłużej poczekać aż wyschnie? :D

#8 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 20:20

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? @Ferdek07
bez obrazy ale wg mnie zaslugujesz na oscara za "najlepsze" tematy na forum....

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 20:41

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? ba pewnie ze dobry tema zasługuje na uznanie :D

#10 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 15:12

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami?

i woli dzień dłużej poczekać aż wyschnie? :D

No woli poczekać niż przy cięciu trawy co chwilę się zatrzymywać :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 15:31

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? he he samasz 2,1 m jak z takiej szerokosci uformuje pokos to musi mieć spulchniacz, ale co z dyskówkami? bo dyskówka bez spulchniacza wyjdzie w cenie 2,1m bębnówki ze spulchniaczem a będzie szersza i mniejszej mocy potrzebuje i napewno będzie trwalsza, to może lepszym rozwiązaniem będzie dyskówka a do przetrząsania w newralgicznych miejscach czy łąkach można dokupić jakiegoś rozpylacza za 1 tyś pln, a po dyskówce pokos jest i tak równomiernie szeroko rozłożony

#12 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 15:37

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? W dyskowce pokos jest szeroko rozłożony a więc trawa szybciej podeschnie. Słyszałem, że po dyskowce trawa równiej odrasta, ale czy to prawda nie wiem :D
Interesuje mnie jeszcze sprawa czy spod dyskowej kamienie tak lecą jak spod bębnówki.

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 15:40

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? he he to nie ma sie co pierdaczyć z będbami tylko dyskówke bez spulchniacza brać :D

#14 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 21:50

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? to małe różnice w Samaszu jak tak bo ja zamówiłem KRONE easy cut 280QCV 2,8m spulchniacz regulacja szybkości regulacja docisku, blachy sterujące idealnie na całą szerokość plon zielonki, 4dyski i 2 bębny waga 1150kg cena 10300EURO+VAT a bez spulchniacza w złotówkach 21tys i biorę ze spulchniaczem bo to jest klasa i postęp a nie dziadostwo koszę i zupełnie szybciej schnie oglądałem je w pracy lux i się nie zapycha nigdy

#15 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 08 maj 2008 - 19:33

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? koledzy a co sżdzicie o tym roztrząsaczu? http://www.allegro.p..._rotacyjna.html
w sumie tani, ale czy dobrze roztrząsa...?

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 maj 2008 - 19:41

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? to chyba jakieś bladziewie i wogóle to bespieczne jest? powinni to jakoś obudować!

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 maj 2008 - 09:28

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? ten roztrząsacz jest na allegro ze 3 lata w ofercie juz. kiedyś planowałem coś podobnego zrobić ale jakoś misie nie chwiało mi sie z tym grzebać. teraz mam karuzele wiec nie będę robił go ;)

bullet_black.png

#18 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 24 maj 2011 - 18:33

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? mam pytanie takie czy ten spulchniacz spowalnia prace i czy ciężej kosić na przykład żyto czy prędzej nie wybije łożyska itp

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#19 Share zabek

zabek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 14:31

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? jesli go uzywasz i jest duza trawa bardzo to troche zwolni i zalezy jakie szarpanie ustawisz wieksze czy mniejsze. w malej trawie nie zwalnia predkosci a jezeli nie uzywasz wcale to mozesz smigac szybko jak by wcale spulchniacza nie bylo. czy ciezej to tez zalezy od tamtych czynnikow. po spulchnieniu duzo szybciej schnie i latwiej sie przeraca potem. dotyczy to kosiarki bebnowej z kondycjonerem(spulchniaczem)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 16:09

Kosiarka ze spulchniaczem czy z walcami? a co myślicie o tym http://moto.allegro....&category=78176 sory wiem że o tym już gdzieś było , jak to się sprawdza gdy paski i przekładnie pasowe są już wyrobione - będzie poślizg ? czy kupić a potem wyrzucić ....