Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 08:42

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie Czy ktoś wie, w którym miejscu można szukać tego czujnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czujnik skrętu ASM w Agrotronie Dzisiaj, 11:54
  •  

#2 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 16 kwiecień 2008 - 13:55

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie A czemu pytasz? Popsowało się? ;>
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#3 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 21:12

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie Niestety :/ Najpierw przestawał działać jak się dłużej pracowało a teraz chyba zupełnie przestał działać :/

#4 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 21:41

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie do czego służy ten czujnik ?

#5 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 08:41

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie Przy skręcie powyżej 30stopni wyłącza blokady a przy max skręcie wyłącza napęd.

#6 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 17 kwiecień 2008 - 14:25

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie ... I przy prędkości powyżej 15 km/h wyłącza przedni napęd a przy powyżej 10 km/h blokadę mechanizmu różnicowego :D
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#7 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 14:27

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie Ale to już chyba realizuje komputer a nie czujnik skrętu :D

#8 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 11:38

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie A to nie działa Ci tylko czujnik skrętu czy w ogóle ASM ?

#9 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 15:33

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie tylko przy skręcie się nie wyłącza napęd i blokady, po przekroczeniu prędkości wyłącza się.

#10 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 22 maj 2008 - 09:23

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie u mnie tez ten asm nie dokonca chodzi jak powinien ale nie powinien rozłaczac napedu jesli skrecasz maksymalnie tylko blokade mech róznicowego. jak jest u was z załączaniem ASM ja jak wcsne przycisk ASM i naped na 4 koła to załacza mnie sie naped i blokada nieraz przy wyzszej predkosci tak jakby z przerwami z kolei ja włacze asm i blokade załacza naped i blokade. troszke mnie tro wkurza bo nieraz potrzebuje tylko napedu a nie blokady
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 22 maj 2008 - 11:49

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie No właśnie przy max skręcie powinien wyłączyć się również napęd. Wg. instrukcji blokada wyłącza się przy skręcie powyżej 15stopni a napęd powyżej 30stopni skrętu

Dodany obrazek

Jak włączę ASM i przycisk napędu działa tylko napęd, jak blokadę to działa napęd i blokady, nigdy nie działa blokada tylko przy włączonym napędzie. A po czym twierdzisz, że załącza sie blokada? włącza się kontrolka czy poprostu dwa koła ciągną równo?

#12 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 22 maj 2008 - 13:42

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie

Nie powinien rozłaczac napedu jesli skrecasz maksymalnie tylko blokade mech róznicowego.

Jak maxymalnie skręcasz to powinien rozlączyć napęd na 4 a powyżej 15 stopni skrętu blokadę <_<

#13 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 23 maj 2008 - 21:09

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie U mnie w K100 nie wyłacza napędu przy maksymalnym skrecie. chyba ze wyłacza a kontrolka nie gasnie. w mk3 znowu kontrolka sie załacza od blokady jak mam właczony tylko naped. ale nie pamietam czy wtedy jest właczona blokada musze sprawdzic. blokuje na 100% bo czuc jak jet właczona na uwrociach jak rozłącza.

EDIT-AREK naprawiłeś może ten ASM? <---------- (poprawiłem)-mod

Edytowany przez Olik, 27 maj 2008 - 23:04.

Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

#14 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 maj 2008 - 08:19

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie Nie, nie maiłem za bardzo czasu i ochoty zabrać się za to...

#15 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 16:11

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie Dzisiaj się trochę pobawiłem i znalazłem te czujniki ale nie mogę ich wyjąć. Czy ktoś wie w jaki sposób można je wyjąć?

Dodany obrazek

Próbowałem kombinerkami, kręcą się dookoła ale nie chcą wyjść, gwintu na nich raczej nie ma

Arek z całym szacunkiem ale nie wstawiamy zdjęć w poscie tylko linki do nich. To Twoja pierwsza taka wpadka więc daruję Ci ale pamiętaj na przyszłość!

Edytowany przez Olik, 13 lipiec 2008 - 20:50.

#16 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 17:49

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie czy to jest na przedniej osi? w której czesci ciagnika? nie widac zadnego zabezpieszenia w postaci pierscienia? ok znalazłem to u mnie na przedniej lewej półosi. zastanawia mnie teraz czy przyczyna załączania sie blokady mechanizmu róznicowego przy właczonym napedzie 4x4 i ASM to czujnik. ciekawe na jakiej zasadzie działaja co jest impulsem do załączenia?

#17 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 17:32

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie Do tych czujników idą po 3 kable i jak mierzyłem miernikiem to inny opór był na kołach na wprost i inny na skręconych. Myślałem że to jest prosty wyłącznik włącz/wyłącz ale chyba jednak jest to czujnik promienia skrętu. Może wystarczyło by tylko je wyjąć i wyczyścić ale nie mam pojęcia jak to wyjąć. Jak odłączy sie choć jeden czujnik to przy włączonym ASM nie włączy się ani napęd ani blokada.

#18 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 17:42

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie Wykombinowałeś wreszcie coś z tym czujnikiem??

#19 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 11:47

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie Jak zacząłem orać samo się naprawiło :lol: w podorywce jeszcze nie działało ale jak tylko zaczął pracować z pługiem to działa jak należy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 12:10

Czujnik skrętu ASM w Agrotronie Widocznie zeby było wszystko OK ciagnik musi miec ciezko :lol:

Dodaj odpowiedź