Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okładnice ażurowe- opinie.

91 odpowiedzi na ten temat

#21 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 13 luty 2007 - 21:48

Okładnice ażurowe- opinie. Ale pamiętaj, że ażury zawsze trochę szybciej się zużywają niz pełne. Coś za coś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Okładnice ażurowe- opinie. Dzisiaj, 01:26
  •  

#22 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 13 luty 2007 - 22:07

Okładnice ażurowe- opinie. ale można wymieniac oddzielnie każda listwę i to jest już taniej a pamiętam za dawnych czasów to ażuty były tańsze w zakupie MARKETING!!!

#23 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 13 luty 2007 - 22:11

Okładnice ażurowe- opinie. ja mam ziemie różne - od rędzin gdzie tolernacja na pogodę wynosi kilka godzin aż po piachy gdzie trzeba koniecznie sadzić las... :)
all rights reserved

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 luty 2007 - 23:04

Okładnice ażurowe- opinie. Kiedyś to można było ziemię brać za darmo lub prawie darmo a obedcnie... każdy wie.
Żeby tak się można było cofnąć się w czasie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 14 luty 2007 - 16:10

Okładnice ażurowe- opinie. co ma wspólnego cena ziemi w wątku o odkładnicach ażurowych ?
all rights reserved

#26 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 14 luty 2007 - 18:39

Okładnice ażurowe- opinie. Widze, że zrobiło się małe zamieszanie :). Jeśli chodzi o tą wymianę pojedyńczych listew, to zgadzam się- można tak robić, ale zazwyczaj wyminia się cały zestaw. To co szybciej wyminiłem przy mojej Unii (szybciej się zużyło) to były płozy i piętka ostatniego korpusu.

#27 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 14 luty 2007 - 18:50

Okładnice ażurowe- opinie. Witam
Coolman niepamiętam czy mówiłeś jakie posiadasz ziemie ale ogólnie to jesteś zadowoloby z odkładni ażurowych?
Pozdrawiam

#28 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 16 luty 2007 - 21:02

Okładnice ażurowe- opinie. Cześć lukas. Ja mam III a i III b (w przewadze). Mam trochę piasków, ale te okładnice sprawdzają się na każdej glebie. A jak jest mokro to nic się nie obkleja :). Wiesz, kupiłem taki sprzęt, aby mój Ursus 4514 dał sobie rade :). Bo z zwykłymi okładnicami to by sobie na pewno nie poradził. Ale po zakupie szybko się przekonałem o jego dobrej pracy w polu.
Dla mnie minusem może być, że trudno jest nim wysztorcować skibę na orkę przedzimową (moja Unia mocno przewraca i kładzie skibe no i nie robi brył- ale za to orkę siewną można wykonywać bez kolczatki).

#29 Share Tommy

Tommy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 luty 2007 - 19:33

Okładnice ażurowe- opinie. A jak to jest z bryłą słyszałem ze ażurowe lepiej rozkruszają!!To prawda?? Przy ażurach potrzeba mniej mocy??

#30 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 25 luty 2007 - 19:37

Okładnice ażurowe- opinie. z jaką bryłą ?? z tego co wiem to lepiej rozkruszają, ponieważ każda listwa ma inne drgania i jest ich 4 a nie jedna blacha jak przy zwykłych pługach. I na pewno potrzeba mnie mocy ponieważ, stawaiają mniejszy opór.
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 25 luty 2007 - 20:14

Okładnice ażurowe- opinie. Tak. Lepiej rozkruszaja

#32 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 06 październik 2007 - 18:35

Okładnice ażurowe- opinie. czy ktoś może mi napisać o ile szybciej zużywają sie ażury? materiału w porównaniu do odkładnic pełnych jest ok 1/2 mniej, ale chyba nie zużywaą się one aż tak szybko????? i jak myślicie, czy mniejsze nakłady na paliwo zrównoważyłyby koszt częstszej wymiany odkładni ażurowych? a może ktoś wie, o ile zmniejszają się opory orki? czy jest to różnica odczuwalna?

#33 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 25 październik 2007 - 23:36

Okładnice ażurowe- opinie. Koledzy nie popadnijcei w samozachwyt z tymi azurami !!! nie zawsze azurowa odkladnia jest lepsza!!! Bo tak piszecie ze zawsze jest fantastycznie. Fantastycznie to jest na lzejszych ziemiach, a na ciezkich (jak u mnie na Zulawach) to azurowe mozna sobie wsadzic w ... dziurke od nosa. Ani to nie rozkruszy i daje o wiele wiekszy opor niz odkladnia gladka!!! Mialem 5 vogelnota azurowego, teraz mam 5 obrotowa kvernelanda na srubowych odkladniach i jest miodzio :P

#34 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 28 październik 2007 - 08:30

Okładnice ażurowe- opinie. ja myślę nad pługiem... ojcu podoba się tur vario 4 ale z drugiej strony chciał by ażurka ... nie wiecie jaki jest największy ażur w pługach unijnych ...mnie interesują pługi unii tak żeby mi do mojego ferdka pasowały ... i nie wiem co najlepiej kupić...doradzcie coś jakie modele i wogule

#35 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 październik 2007 - 10:44

Okładnice ażurowe- opinie. Największy ażur? Masz na myśli ilość korpusów, czy ich wielkość??

#36 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 28 październik 2007 - 11:17

Okładnice ażurowe- opinie. Ja planuję kupić Tura 4-skibowego na zabezpieczeniach sprężynwych, właśnie na ażurach. Będzie robił na 17 ha na glebach kl 4-6.
Dobrze robię ??

#37 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 28 październik 2007 - 12:00

Okładnice ażurowe- opinie. mi chodzi o to jaką szerokość roboczą ma największy ażur z unii...a tak poza tym to ciągnik 100 konny pociągnie 5 skib ażurowych???

#38 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 11:02

Okładnice ażurowe- opinie. Do każdej odkładni w uni można zamontować ażury.Pasował by tur vario 4 bo możesz orać na 50 cm szerokości.
Ursus & JD Rulezzzz

#39 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 20:45

Okładnice ażurowe- opinie. jakie macie opinie na temat unijnych ażurów....jak tym robota idzie...każdy mówi ze to nie jest pług...mi tam sie zdaje ze one nie są złe no wiadomo ze na lekkich ziemiach nie bedzie szło ale na ciężkich powinien sie spisać :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 21:07

Okładnice ażurowe- opinie.

jakie macie opinie na temat unijnych ażurów....jak tym robota idzie...każdy mówi ze to nie jest pług...mi tam sie zdaje ze one nie są złe no wiadomo ze na lekkich ziemiach nie bedzie szło ale na ciężkich powinien sie spisać :rolleyes:

Przyciągnąłeś drzewo do lasu :rolleyes: Zadałeś pytanie o którym mowa jest w tym wątku.