coolman111

Okładnice ażurowe- opinie.

Polecane posty

coolman111    56

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest wasza opinia na temat okładnic ażurowych przy pługach? Na pewno dużo z forumowiczów posiada takie pługi. Ja mam ażurowego TUR-a z Unii i bardzo mi się podoba jego praca. Jest mniejsze tarcie i okładnice tego tupy nie obklejająsię ziemią :unsure:. Może ich trwałość jest troche mniejsza niż normalnych okładnic (mam ten pług od 2000r. i zauważyłem, że już lekko się przydarły), ale ogolnie jest dobrze :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

miałem jush grudziądzkie 5.podorywkowe i 3.głebokie oraz Krone 4.głebokie. obecnie posiadam Frost na ażurach i to jest obecnie najlepszy pług z całej palety jaką wymieniłem. Widać ich żuzycie ale myślę, że kilka dobrych lat jeszcze sobie popracują, a wtedy pomyslę o nowych częściach jeśli wcześniej nie kupię innego pługa (komplet czyli 8 lemieszy, 8 dziobów, śrubki i nakrętki - niecałe 1500 brutto, złotych oczywiście). Zwróciłem uwagę że dzioby do lemieszy chyba szybko się ścierają...około 1 mm na 3 hektary...nie wiecie czy to dużo bo chyba stopień ścieralności zależy od prędkości orki, tak ?

 

a z tym czy się oklejają to zależy od warunków pogodowych i od gleby rzecz jasna, ale wiadomo iż zawsze sie będą mniej oklejać niż całe odkładnice. na przykład w tym roku moje sie oklejały, pomimo to że było sucho całe żniwa i pora orki też...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

pewnie tak bo azury zawsze sa za doplata :unsure:


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ażurowe zawsze są droższe od normalnych (pełnych) okładnic. Ale mają dużo plusów. Poza tym (już pisałem), że jest mniejsze tarcie i ciągnik ma lżej, to taki pług jest trochę lekciejszy niż z normalnymi okładnicami. Minusem jest trochę szybsze zużycie ażurów. Moja U. Grudziądz z 2000 roku nie wygląda jeszcze tak źle. Rok temu wymieniłem tylko jedną (na 1szej okładnicy) pierś i wszystkie płozy. Co do okładnic to spokojnie jeszcze porobią z 3, 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przesypuje się niestety coprawda niewiele ale psuje efekt


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

ażur super sprawa ja juz nigdy nie kupiłbym pługa z pełnymi odkładnicami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psellos    0

Panowie z tego co wiem to pług z ażurowymi odkładnicami ma powodowac efekt przsypującej sie ziemi i przez to lepiej rozluzniac ziemie,na glinie tego nie widac ale na lzejszyh glebach oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ja to orze czasmi takie piaski że las tam powinien być i jakoś się ta ziemia nie przesypuje


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Witam!

Ralf posiadasz pług z azurami a jakie masz ziemie? bo ja mam lekkie kawałki 4-6klasa i pług ibisa abardzo mi się okleja a boję się że jak będzie such to woóle ażurowe niewypałą

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

bzdura aby przesypał trzeba orać ok.2-3km/h i podorywke to może to się przesypie,


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Panowie z tego co wiem to pług z ażurowymi odkładnicami ma powodowac efekt przsypującej sie ziemi i przez to lepiej rozluzniac ziemie,na glinie tego nie widac ale na lzejszyh glebach oczywiscie

 

Tu nie chodzi o przesypujący się piasek, tylko o mniejsze tarcie przy pługu ażurowym. Na glinie będziesz miał o wiele mniejsze tarcie w przypadku ażurowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15
Witam!

Ralf posiadasz pług z azurami a jakie masz ziemie? bo ja mam lekkie kawałki 4-6klasa i pług ibisa abardzo mi się okleja a boję się że jak będzie such to woóle ażurowe niewypałą

Pozdrawiam

mam kilka kawałków piaszczystych i tam nic sie nie przesypuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

to chyba swojego Ibisa doposażę w okładnie ażurowe na ten pług muszę wydać 2500zł netto to jak na niego dużo ale kupiłem go na SPO i tak muszę go mieć 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

dla mnie mój Frost to pierwszy pług obracalny a w dodatku ażurowy i chyba dopóki nie będzie potrzeby kupna większego, to tak szybko go nie sprzedam :huh: a jeżeli będę kupował to też i tylko ażurowy.

 

powiedzcie dlaczego chcąc kupić nowy pług trzeba dopłacać do ażurek ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ale można wymieniac oddzielnie każda listwę i to jest już taniej a pamiętam za dawnych czasów to ażuty były tańsze w zakupie MARKETING!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ja mam ziemie różne - od rędzin gdzie tolernacja na pogodę wynosi kilka godzin aż po piachy gdzie trzeba koniecznie sadzić las... :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kiedyś to można było ziemię brać za darmo lub prawie darmo a obedcnie... każdy wie.

Żeby tak się można było cofnąć się w czasie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

co ma wspólnego cena ziemi w wątku o odkładnicach ażurowych ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj