Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okładnice ażurowe- opinie.

108 odpowiedzi na ten temat

#61 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 luty 2011 - 16:22

Okładnice ażurowe- opinie. no ciezkich wilgotnych glebach azurem w ogole nie poorasz, bo sie zalepia.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Okładnice ażurowe- opinie. Dzisiaj, 13:43
  •  

#62 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 789 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 06 luty 2011 - 16:25

Okładnice ażurowe- opinie. Popieram wybór odkładni ażurowej, mam takie jeden sezon i jestem bardzo zadowolony .Po 50ha na listwach nie widać śladów zużycia, może za kilkanaście lat będziesz musiał coś wymienić.Na glinie ażur ułatwi uprawę,kto raz spróbuje nie będzie chciał pełnej, a z dużą ilością resztek też dobrze sobie radzi .

#63 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 luty 2011 - 16:36

Okładnice ażurowe- opinie. zalezy co masz na mysli piszac glina B) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#64 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 789 postów

Napisany 06 luty 2011 - 16:45

Okładnice ażurowe- opinie. Kolega w pytaniu skupia się raczej na zużyciu elementów roboczych, wnioskuję że widział pracę pługa z ażurami na glebach zbliżonych budową do tych które ma u siebie .Glina glinie nierówna to fakt ;) .

#65 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 luty 2011 - 17:22

Okładnice ażurowe- opinie. masz racje.

#66 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 06 luty 2011 - 21:48

Okładnice ażurowe- opinie. Ojciec widział pracę tego zestawu i jest pozytywnie nastawiony do ażurowych odkładnic. Poplonu póki co nie siejemy ale jeśli byłby to ścinacze powinny dawać sobie z nim radę. Ziemia jak pisałem mozaika, z przewagą III klasy, ale nie mało też jest I i II która jest całkiem podobna do tej z Twojej galerii. A co do zalepiania to chodzi Ci o to że między listwami odkładnicy zalepia się ziemia?

Edytowany przez KamilW, 06 luty 2011 - 22:13.

#67 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 luty 2011 - 00:25

Okładnice ażurowe- opinie. tak ziemia wchodzi pomiedzy listwy, przykleja sie, pozniej przykleja sie jedna do drugiej, ubija i po pol godziny "ora" sie juz ziemia o ziemie. oczywiscie opor jest wielokrotnie wiekszy, a jakosc orki, w zasadzie brak jakosci.

ale u mnie to i nawet kolko sie nie chce obracac jak jest mokro, gdzie nikt inny nie slyszal o takiej historii.
po prostu zanim kupisz sprawdz czy cos niepokojacego sie nie dzieje i tyle.

azury sa swietne o ile ich uzycie jest mozliwe. kiedys ktos wysnul w sumie nieglupia teorie o miejscowym wiekszym ugnieceniu gleby, oczywiscie szczegolnie istotne na ciezkich wilgotnych glebach, byc moze jest to argument, ale u nas nie dane bylo go ocenic :) .

#68 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 07 luty 2011 - 18:43

Okładnice ażurowe- opinie. Ekstremalnych warunków nie mamy, buraków nie siejemy. Ziemniaki tylko troszkę trzymają bo w tym roku skończyliśmy w październiku. A orkę udał się skończyć w listopadzie obecnym sprzętem i dodam że porałem po 2-3 godziny po szkole i do tego soboty więc źle nie jest. Agregat uprawowy ma mieć wał crosskilla (Unia Max) więc jakoś to chyba powinno pracować.

#69 Share BartekDolnyslask

BartekDolnyslask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 luty 2011 - 17:52

Okładnice ażurowe- opinie. Jestem zwolennikiem odkładnic ażurowych, wystarczy tylko pilnowac wymiany, jeśli jedna jest już zbyt wytarta to właśnie tą wymienic , lepiej wymienic wczesniej, niż poźniej wymieniac sąsiednie jeszcze. Ja pracuje na glebach ciężkich, żwirowych, glinach, piaskach i iłach więc mogę powiedziec że tam ażury się spisują, nawet przy mokrej tłustej glebie. moim zdaniem kluczem do prawidłowej orki ażurami jest odpowiednia prędkosc i głębokosc.

#70 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2012 - 22:11

Okładnice ażurowe- opinie. Panowie bez złości, że może zadaję głupie pytanie ale potrzebuję tego na egzamin. Chodzi o odkładnicę ale cylindryczną. Mam scharakteryzować jej budowę i zastosowanie. Wiem, że jest do gleb lekkich i słabo ją odwraca ale czy dowiedziałabym się od kogoś coś więcej??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share jarek5036

jarek5036

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 23:10

Okładnice ażurowe- opinie. Witam zamierzam kupić pług z odkładniami ażurowymi jednak przeczytałem w pewnym artykule w internecie że podczas orki po kukurydzy odkładnie mogą sie zapychac. Ktoś może coś powiedzieć na ten temat z własnych doświadczeń?

Edytowany przez jarek5036, 03 lipiec 2012 - 23:11.

#72 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 04 lipiec 2012 - 02:00

Okładnice ażurowe- opinie. guzik prawda to w takim razie przy większym poplonie też by się zapychały :wacko:

#73 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 04 lipiec 2012 - 03:58

Okładnice ażurowe- opinie. internet kłamie :D żartuje :P a tak serio dwóch gości orze pługami właśnie z takimi odkładniami ażurowymi i jakoś problemów z orka kukurydzy nie mają sam z nim raz orałem i żadnych problemów z tym nie miał ;)

#74 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 468 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 lipiec 2012 - 06:46

Okładnice ażurowe- opinie. ani nie pomyśli żeby sie zapchać
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#75 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 16:02

Okładnice ażurowe- opinie. Widzieliście nowe korpusy Unii z odkładnicą tak zwaną pełną ażurową -moim zdaniem na super pomysł wpadli :)

#76 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 789 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 20:59

Okładnice ażurowe- opinie. I to nie jest " Ich " ostatnie słowo . To są nasze , polskie odkładnie , odkładnie na miarę naszych możliwości .

#77 Share Ryszes

Ryszes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 maj 2013 - 21:52

Okładnice ażurowe- opinie. Witam serdecznie, mam w planach kupno pługa ażurowego KUHN - HUARD 4 skibowy obrotowy z przedpłużkami. Potrzebuję go, gdyż dużo siejemy kukurydzy i potem trzeba to czymś porządnym zaorać. Powiedzcie mi czy ażury dobrze spisują się po kukurydzy i na piachu? :)

#78 Share GospodarzWielkopolski

GospodarzWielkopolski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 listopad 2013 - 11:12

Okładnice ażurowe- opinie. ja także chę stanąć przed zakupem pługa firmy kverland z odkładnicami ażurowymi bo jest dużo plusów co na ten temat czytam tutaj więc odkładnice landsberg moim wniosku są do niczego obklejają sie trzeba czyścić itp ale mają jeden plus są tanie lemiesze a w okładnicach azurowych jaka cena jest jednego lemiesza ? i ile można zrobić na nim ha?

#79 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2359 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 11:58

Okładnice ażurowe- opinie. Co ma lemiesz do odkładni? Jest jakaś różnica?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 07:44

Okładnice ażurowe- opinie. lemiesz pewnie jest taki sam jak w zwykłej odkładni. Ja posiadam pług Unia tur vario 4b na ażurach, osobiście jestem z niego zadowolony, na ciężkich ziemiach spisuje sie przepięknie , nie klei się ( brak jakich kolwiek zatrzymań i czyszczenia odładni), na piachu tez radzi sobie nie gorzej niż na ciężkiej ziemi, jedyne co może mu nieraz przeszkodzić to perz bo wchodzi mierzy te listwy odkładni i trzeba to oczyszczać ale jak ktoś w miare dba o pola to niema problemu. Tyle że jak masz więcej piachów to ażur jest Ci niepotrzebny