Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni naped w MTZ 82 TS (problem)

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 18:48

Przedni naped w MTZ 82 TS (problem) "krzych2007" - luzów żadnych nie ma na łożyskach.
"Lukasz82" - problem został rozwiązany przez wymianę całego mechanizmu załączającego napęd.

"radek269" - niedawno zrobiłem sobie w wujem rajd po Polsce, i tak z ciekawości po komisach obejrzałem kilka MTZ'ów i doszedłem do wniosku że to może być jakaś wada odlewu mostu :P Możliwe, że nie wszystkie tak mają może też być tak jak piszesz, że mógł być jakiś dzwon czy coś w tym stylu.

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni naped w MTZ 82 TS (problem) Dzisiaj, 02:09
  •  

#22 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 23:23

Przedni naped w MTZ 82 TS (problem) tak to jest jakaś wada chyba u mnie też tak robi i wszystko chodzi ok i u kolegi też tak robi
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#23 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 17 styczeń 2009 - 19:57

Przedni naped w MTZ 82 TS (problem) I po sprawie.

#24 Share rolnik5678

rolnik5678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 18:38

Przedni naped w MTZ 82 TS (problem) Witam mam problem z napędem w moim mtz ładowałem piasek łychom i mialem włączony napęd jak mocniej zaryłem w ziemię to zaczeło coś bardzo głośno przeskakiwać.Czy ktoś wie co to morze być za przyczyna prosze o szybką odpowiedz. :(

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 19:04

Przedni naped w MTZ 82 TS (problem) Najprawdopodobniej ślizga sprzęgło w podporze pośredniej wałów. Odkręć wał od podpory ten idący do skrzyni i dokręć nakrętkę.
Normalnie powinno się je dokręcić momentem 70-75Nm.
KPK Kumurun Team

#26 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 19:42

Przedni naped w MTZ 82 TS (problem) ja tą nakrętke od podpory zawsze dokręacam dużym kluczem mocno i do oporu i zawsze chodzi ładnie i długo nie trzeba podciągać i jaki by opór był napęd nie stanie a jak się dokręci 75nm to zaraz z nowu trza będzie dokręcać

w 1025 wcale podpory nie ma tylko wał bezpośrednio ze skrzyni do mostu idzie i nic się nie dzieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 20:08

Przedni naped w MTZ 82 TS (problem) Są podpory w których w ogóle nie ma płytek i sprężyn. jest stała tuleja. I działa.
KPK Kumurun Team

#28 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 20:18

Przedni naped w MTZ 82 TS (problem) U mnie też to sprzęgło pośrednie siadało i trzeba było w krótkim czasie dokręcać denerwowało mnie to wyjeżdżasz na pole i okazuje się że przodek nie ciągnie w ziołem to sprzęgło przerobiłem na stałe już parę lat mam spokój i nic się nie dzieje :rolleyes:.

#29 Share mariuszonisk

mariuszonisk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 20:53

Przedni naped w MTZ 82 TS (problem) to zależy od rodzaju przedniego mostu, jak jest belkowy to ok można przerobić lub w ogóle usunąć sprzęgło ale jak jest stary typ stożkowy to problem jest spory bo: tuleje stożków sa bardzo cienkie i tryby w tych stożkach też nie za mocne, a wal ze skrzyni kręci ze sporą siłą i zamiast podkręcenia sprzęgła możne się okazać że będzie potrzebna naprawa przodu,

co do samego pytania o zgrzyt problem możne być też w samym mechanizmie załączania przedniego napędu, ja mam włączany ręcznie, coś się tam widać w środku wyrobiło i jak załączalem to przy dużym obciążeniu coś strasznie zgrzytało i szarpało aż ciągnik podskakiwał, widać jakieś tryby przeskakiwały, z oryginalnej wajchy od załączania przodu odciąłem ten wichajster co wchodził w zapadkę i wspawałem kawałek śruby sporo grubszy od tego wichajstra i trafiając w tą samą zapadkę efekt jet taki że wajcha jest bardziej napięta, tryby mocniej spasowane i przód działa jak tralala bez żadnego zgrzytu i szarpania, a sprzęgło jak ma za ciężko to przepuszcza, bo po to ono tam jest :D

#30 Share rolnik5678

rolnik5678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 15:09

Przedni naped w MTZ 82 TS (problem) Ok dzięki za propozycje jak zrobię to napiszę :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Gores

Gores

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 17:27

Przedni naped w MTZ 82 TS (problem) mariuszoniks ja też tak miałem wymieniłem widełki które załączają napęd i łożyska w tej przekładni teraz leciutko się włącza i jest git

Dodaj odpowiedź