Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamilos

Kamilos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 11:35

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie jaki traktor proponawli byście na na 30 ha ziemi z czego ok 13 ha to grunty orne. Ziemia jest bardzo ciężka mam jd 5720 ale w orce sobie za bardzo nie radzi. :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie Dzisiaj, 13:24
  •  

#2 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 12 kwiecień 2008 - 11:37

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie Jaki masz plug do niego?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#3 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 11:49

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie 13 ha to mozna 2 skibowym plugiem zaorac, a z tym sobie poradzi
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share Kamilos

Kamilos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 12:15

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie mam starego zloma ug 3x30. w głębokiej orce to trzeba go katować. a taki delikatny jd 6cyl by nie zawadził. @brzozak. też myślałem żeby kupić dwie obrotówki 2 skibowe i na dwa orać :D

#5 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 12:18

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie A jak dwu skibowym nie da rady to jedną skibą.

Niby smieszne, ale w dużych gospodarstwach to jedna skiba (fakt że w wielo skibowym pługu) to orze 50 ha rocznie.
A w godspodarstwie niedaleko mnie to na jedną skibę wychodzi ponad 100 ha rocznie :D .

Ogólnie moja opinia jest taka że u nas zaczepia się zbyt duże pługi do ciągników.

Dawno temu miałem mtz 82 i orałem nim 3 skibowym atlasem. Sąsiad miał taki sam ciągnik i pług 4 x 40 cm i nigdy nie mógł ze mną zdążyć. A prawda jest taka że na tych samych ziemiach przez rok ciągałem B-200 pięcioskibowy i dał radę. Co z tego jak przychodzil kawałeczek cięższej ziemi, to aby robiłem przepały ON. Niski bieg, duży poślizg i kombinowanie podnośnikiem. I na ha zaoranej ziemi wychodziło mniejsze zużycie tym 3 skibowym. Tylko jak trzeba to dobierałem biego od 2 (mega glina) do 6 przez reduktor (lekkie ziemi). Fakt też że w MTZ miałem w zakresie do orki aż 8 biegów.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#6 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 12:26

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie Ja na twoim miejscu @Kamilos zmienił bym 1012 na mniejszy jakieś 70 konny ciągnik z napędem a Jd dociążył maksymalnie (obciążniki z przodu i z tyłu na max) i by sobie w miarę radził w polu a ten 70 konny ciągnik miałbyś np do bronowania, siania nawozów itd po prostu byłby oszczędniejszy od 1012. a jelonka byś kiedyś wymienił na większego gdy hektary by ci się zwiększyły.
Takie moje zdanie

Pozdrawiam

EDIT: a do jd zmienił bym pług podobnych wymiarów tylko lepszy i by chodził. :D
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#7 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 12 kwiecień 2008 - 12:27

13 ha to mozna 2 skibowym plugiem zaorac, a z tym sobie poradzi

Zrobiłbym podobnie. Zakup 6cyl. ciągnika na ten areał wogole jest nieekonomiczne. Jeśli chciałbyś coś większego kupić to chyba tylko 4cyl JD serii 6030.

#8 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 12:37

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie @bamboocha po co mu drugi 70 konny ciagnik??
wierze w to ze ciezko moze byc temu jd z 3x30, bo ja czasem musialem podnosnikiem dzialac w 3x30 orzac same 100.4 przy włączonej blokadzie i ciezarku 400 kg na tuzie z przodu :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share Kamilos

Kamilos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 06:57

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie bamboocha przekonał mnie do swojego zdania. :D lepiej kupić mniejszy ciagnik. a jd dociążyć dobże i musi sobie radzić. tylko jeszcze jakiś dobry płóg wybrac i tyle :D to na pewno też by dużo pomógł
:D

#10 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 10:38

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie Ja bym proponował Zetorka 7245 albo 7745. Nie posiadam żadnego z nich ale wydaje mi się że są spoko traktorki na taki areał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 10:50

@bamboocha po co mu drugi 70 konny ciagnik??

a po co mu paliwożerny 1012?? do bronowania??? taki ciagnik? lepiej kupić mniejszy 4x4 który będzie sobie nawet lepiej radził bo będzie miał napęd....
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 10:55

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie jak ten 3x30 taki złom to proponuje zmienić pług, sam wiem że te złomy czasami ciężej idą jak większe pługi zmieniłem starą ruine 2x30 na 3x30 i o dziwo wcale ciężej te 3ki nie idą, kwestia suwaków odkładni itd itd, może ażurowe pługi?

#13 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 11:08

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie jak brac ciągnik to radze Ci z przędnim napędem bez tego to nierobota jeszcze jak mówisz ze masz ciężkie ziemie.

#14 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 12:33

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie ja ci mowie 7745 turbo max obciążenie czyli z 600kg na przód ulać z betonu mozna jak to zrobil misiael 7745 a na koła to po 200 kg na koło i wtedy 3 skibowy kverland i nie ma sprawy napewno pozdoleje tyle co ja mam do powiedzenia

#15 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 13 kwiecień 2008 - 12:38

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie Ja też proponuje tak jak kolega wyżej Zetora 7745 i go dociążyć trochę. A John Deer to one mają chyba 700kg z przodu więc to chyba starczy , a w koła można by jakiegoś płynu wlać i też by go dość dobrze dociążyło.

#16 Share Kamilos

Kamilos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 15:17

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie mi by pasował zetor 6340 ma 60km i to by mi starczyło do bronowania, siania,i pryskania. ciągnik jest zwrotny i nie wielkich gabarytów i ma przedni napęd i pozatym jest super. :D a może jego użytkownicy mogli by szepnąć słówko :D

#17 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 16:41

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie Jak masz już 2 lata(gwarancja na silnik) tego JD 5720 to zwiększ mu dawkę paliwa i będziesz miał 88KM tak jak w 5820. Wtedy będzie dawał rade. Inny ciągnik raczej nie jest Ci potrzebny. Pług raczej przydało by się zmienić. Jak nie masz dużo kasy to polecam Overum, a jak chcesz znakomity pług to Lemken VariOpal. Na glinę to koniecznie odkładnice ażurowe bo stawiają do 10% mniejsze opory.

#18 Share Kamilos

Kamilos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 22:30

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie ale jakto samemu zwiększyć dawke paliwa :D ja wole nie grzebać przy pompie. a wiesz jakacena może być płóga variopal :D

#19 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 12:28

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie Gość z serwisu Ci może zmienić dawkę paliwa. Silnik 5720 i 5820 różnią się tylko dawką paliwa więc to jest bardzo łatwa modernizacja. Lemken VariOpal to najlepszy i zarazem najdroższy pług zawieszany, a jego cena za 3 skiby wyniesie pewnie 50-60tyś zł ;) . Nie wiem czy sie opłaca wydać tyle kasy ale po wielu latach z pewnością sie zwróci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kamilos

Kamilos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 22:52

jaki traktor na małe hektary ale bardzo ciężkie ziemie z tyle kasy to bym kupił większy ciągnik zamiast pługa ;)

Dodaj odpowiedź