Zaloguj się, aby obserwować  
młody17

Jak uzyskać kase z uni??

Polecane posty

młody17    13

Cześć wszystkim!!!

Jestem nowy na tym forum, dlatego jak zrobie cos źle to mnie poprawcie:)

Mam pytanie, mianowicie w przyszłym roku 2007 skończe 17 lat i będę juz w 2 klasie :( doszły do mnie wieści, że juz mógłbym składać papiery o dofinansowanie z UE. Chodzę do szkoły rolniczej(technikum 4-letnie). Mój tato ma dopiero 40 lat i nie ma jak przepisać i gospodarstwa:( I teraz nie wiem co mam zrobić:unsure: Podejżewam, że będe musiał założyć własne gospodarstwo rolne o powierzchni równej średniej wielkości gosp. w moim województwie (ok.3ha małopolskie) Myslę, że udałoby się mi wydzierżawic taką ilość ziemi:) Ponoć, gdybym zobowiązał sie ukończyć w ciągu 3 lat Szkołe Rolniczą to pieniądze zostana mi przyznane??

 

Gdyby ktos z Was mógłby doradzić mi jak rozwiązać tą sprawe, tak aby przyznano mi 50tys. zł. z premi dla Młodego Rolnika byłbym wdzięczny:)

 

Z góry dziękuję!!

Pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

mam do was pytanie:

od kilku lat mam gospodarstwo rolne i chciabym sie dowiedziec czy z tego tytulu moglbym ubiegac sie o dofinansowanie z UNII na zakup komutera????


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a ja bym chcail sie zapytac czy mozna z SPO kupic quada? marzy mi sie taka maszyna na pole :unsure:


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

bardzo dobre pytanie :unsure: trzeba by jakiegoś radce wynająć :( lub osobę która się na tym zna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jak bendizemy kupowa ciagnik to sie popytam i moze wciasne tam gdzie quada. Z quadem niepowinno byc problemow bo mozna go zarejestrowac jako ciagnik rolniczy


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

a ja na tak poważnie pytam mam 4 ha pola i szykuje sie że bede mial jeszcze ze 2 ha ale nie mam ciągnika :unsure: czy mogę tzn. mój ojcec może liczyć na jakąś pomoc z unii ??? aha problem jest w tym że płaci zus bo pracuje w gminie ale to bez jego wiedzy przenieśli go na to bo wcześniej płacił krus , czy ma to jakiś wpływ na dofinansowanie z unii ??


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

mlody fajnie ze zalozyles ten watek,ja jestem w takiej sytuacji jak i ty, gdzie tak slyszales bo ja to nic a chetnie bym skorzystal z czegos takiego,w agencji byles??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam moja sytuacja przedstawia sie tak w lutym zaczynam eksternistyczne szkołe rolnicza po rodziacach mógłbym przejąc gospodarstwo ok 7ha uprawa ziemniaków i trzoda czy mógłbym liczyć na jakieś srodki i na co bo sie wogóle na tym nei znam prosze o pomoc z góry dziękuje


\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Ja dowiedziałem się tego od kumpla ak jego tata kupował maszyny to gosciu z Wialanu powiedział mu że moze składać wniosek juz po 17 roku życia, tylko że w ciagu 3 lat musisz zdobyć wykształcenie (jak się słabo uczysz to lepiej składaj po 18-tce żeby mieć rok zapasu w razie czego:) ) rolnicze!

Zobacze ja się urodziłem w pażdzierniku więc mam jeszcze troche czasu, ale we wakacje zaczne juz w tym troche ryć, musisz mieć biznes plan na najbliższe 5 lat i połowa kasy na gospodare musisz przeznaczyć. Jest to opisane w PROW na 2007-2013 jak chcecie to mogę komuś zapodać!!

Co do koleki z podkarpacia pewno że możesz liczyć na środki z uni na tzw. Młodego rolnika, ale to musisz spełniać odp. warunki!!

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

mlody a jak z wlasnoscia ziemi???dam ci meila i mi podrzuc co masz,jutro mam 17 to moze sie przydac:),a szkola w trakcie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudlaty    0

adasku nie spieszcie się z przepisaniem ziemi na ciebie żebyś się załapał

pamiętaj że masz tylko rok od daty zostania właścicielem ziemi i pamiętaj że teraz to musi być minimalnie średnia gospodarstwa w wojwództwie

Wcześniej wystarczył tylko 1 hektar na akcie notarialnym a reszta to dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Musisz mieć na siebie lub dzierżawić ziemie o pow. równej średniej województwa i podobno musisz opłacac KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

A wiecie może czy da się coś zrobić z tym KRUSem. Tzn. jestem zatrudniony na umowę o pracę czyli ZUS i jak zrobić żeby można było dodatkowo opłacać KRUS w takim stopniu aby otrzymać dotację dla Młodego Rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

mam podobny problem

ale jak napisal mlody17 czas wybrac sie do agencji ale nie towarzyskiej heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudlaty    0
kudlaty to jak mam sie nie spieszyć czy śpieszyć w podkarpackim myśle że srednia jest mała bo tu duzo małych gospodarstw pozdr

przyjmując że wnioski zaczną przyjmować w kwietniu lub w maju a może być też tak że we wrześniu to powinniście zrobić przepis ziemi na ciebie gdzieś z końcem marca.

np: mój sąsiad został właścicielem ziemi w maju zeszłego roku bo teściu przeszedł na strukturalną i ma bardzo nikłe szanse na premię dla MR bo w maju mija rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

z tego co ja wiem to ten co bedzie miał ziemie przed złożeniem wniosku a chyba nawet przyznaniem kasy jest bez szans na premie dlatego jak nie musicie to nie kupujcie ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dokładnie... <_<

ten program jest po to aby zatrzymać ludzi na wsi czyli takich co nie mają nic przepisane na siebie.a więc najpierw wniosek do agencji a później przepis


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj