Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uzyskać kase z uni??

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 29 grudzień 2006 - 20:46

Jak uzyskać kase z uni?? Cześć wszystkim!!!
Jestem nowy na tym forum, dlatego jak zrobie cos źle to mnie poprawcie:)
Mam pytanie, mianowicie w przyszłym roku 2007 skończe 17 lat i będę juz w 2 klasie :( doszły do mnie wieści, że juz mógłbym składać papiery o dofinansowanie z UE. Chodzę do szkoły rolniczej(technikum 4-letnie). Mój tato ma dopiero 40 lat i nie ma jak przepisać i gospodarstwa:( I teraz nie wiem co mam zrobić:unsure: Podejżewam, że będe musiał założyć własne gospodarstwo rolne o powierzchni równej średniej wielkości gosp. w moim województwie (ok.3ha małopolskie) Myslę, że udałoby się mi wydzierżawic taką ilość ziemi:) Ponoć, gdybym zobowiązał sie ukończyć w ciągu 3 lat Szkołe Rolniczą to pieniądze zostana mi przyznane??

Gdyby ktos z Was mógłby doradzić mi jak rozwiązać tą sprawe, tak aby przyznano mi 50tys. zł. z premi dla Młodego Rolnika byłbym wdzięczny:)

Z góry dziękuję!!
Pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak uzyskać kase z uni?? Dzisiaj, 21:22
  •  

#2 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 31 grudzień 2006 - 20:32

Jak uzyskać kase z uni?? mam do was pytanie:
od kilku lat mam gospodarstwo rolne i chciabym sie dowiedziec czy z tego tytulu moglbym ubiegac sie o dofinansowanie z UNII na zakup komutera????
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#3 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 31 grudzień 2006 - 22:51

Jak uzyskać kase z uni?? a ja bym chcail sie zapytac czy mozna z SPO kupic quada? marzy mi sie taka maszyna na pole :unsure:
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#4 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 31 grudzień 2006 - 23:13

Jak uzyskać kase z uni?? bardzo dobre pytanie :unsure: trzeba by jakiegoś radce wynająć :( lub osobę która się na tym zna :)

#5 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 styczeń 2007 - 00:27

Jak uzyskać kase z uni?? jak bendizemy kupowa ciagnik to sie popytam i moze wciasne tam gdzie quada. Z quadem niepowinno byc problemow bo mozna go zarejestrowac jako ciagnik rolniczy
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#6 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 01 styczeń 2007 - 19:33

Jak uzyskać kase z uni?? a ja na tak poważnie pytam mam 4 ha pola i szykuje sie że bede mial jeszcze ze 2 ha ale nie mam ciągnika :unsure: czy mogę tzn. mój ojcec może liczyć na jakąś pomoc z unii ??? aha problem jest w tym że płaci zus bo pracuje w gminie ale to bez jego wiedzy przenieśli go na to bo wcześniej płacił krus , czy ma to jakiś wpływ na dofinansowanie z unii ??
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#7 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 styczeń 2007 - 15:50

Jak uzyskać kase z uni?? Chodzi mi o to czy mogę dostać kasę przed 18 rokiem życia??

#8 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 07 styczeń 2007 - 15:16

Jak uzyskać kase z uni?? mlody fajnie ze zalozyles ten watek,ja jestem w takiej sytuacji jak i ty, gdzie tak slyszales bo ja to nic a chetnie bym skorzystal z czegos takiego,w agencji byles??

#9 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 09 styczeń 2007 - 16:58

Jak uzyskać kase z uni?? witam moja sytuacja przedstawia sie tak w lutym zaczynam eksternistyczne szkołe rolnicza po rodziacach mógłbym przejąc gospodarstwo ok 7ha uprawa ziemniaków i trzoda czy mógłbym liczyć na jakieś srodki i na co bo sie wogóle na tym nei znam prosze o pomoc z góry dziękuje
\

#10 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 styczeń 2007 - 18:19

Jak uzyskać kase z uni?? Ja dowiedziałem się tego od kumpla ak jego tata kupował maszyny to gosciu z Wialanu powiedział mu że moze składać wniosek juz po 17 roku życia, tylko że w ciagu 3 lat musisz zdobyć wykształcenie (jak się słabo uczysz to lepiej składaj po 18-tce żeby mieć rok zapasu w razie czego:) ) rolnicze!
Zobacze ja się urodziłem w pażdzierniku więc mam jeszcze troche czasu, ale we wakacje zaczne juz w tym troche ryć, musisz mieć biznes plan na najbliższe 5 lat i połowa kasy na gospodare musisz przeznaczyć. Jest to opisane w PROW na 2007-2013 jak chcecie to mogę komuś zapodać!!
Co do koleki z podkarpacia pewno że możesz liczyć na środki z uni na tzw. Młodego rolnika, ale to musisz spełniać odp. warunki!!

Pozdrawiam!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 09 styczeń 2007 - 18:33

Jak uzyskać kase z uni?? młody odezwij sie wysłałem Ci na miala i podrzuć mi ten PROW pozdrawaim pozdro
\

#12 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 09 styczeń 2007 - 20:37

Jak uzyskać kase z uni?? mlody a jak z wlasnoscia ziemi???dam ci meila i mi podrzuc co masz,jutro mam 17 to moze sie przydac:),a szkola w trakcie:))

#13 Share kudlaty

kudlaty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 styczeń 2007 - 22:31

Jak uzyskać kase z uni?? adasku nie spieszcie się z przepisaniem ziemi na ciebie żebyś się załapał
pamiętaj że masz tylko rok od daty zostania właścicielem ziemi i pamiętaj że teraz to musi być minimalnie średnia gospodarstwa w wojwództwie
Wcześniej wystarczył tylko 1 hektar na akcie notarialnym a reszta to dzierżawy

#14 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 10 styczeń 2007 - 06:03

Jak uzyskać kase z uni?? kudlaty to jak mam sie nie spieszyć czy śpieszyć w podkarpackim myśle że srednia jest mała bo tu duzo małych gospodarstw pozdr
\

#15 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 styczeń 2007 - 18:41

Jak uzyskać kase z uni?? Musisz mieć na siebie lub dzierżawić zi

#16 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 styczeń 2007 - 18:41

Jak uzyskać kase z uni?? Musisz mieć na siebie lub dzierżawić ziemie o pow. równej średniej województwa i podobno musisz opłacac KRUS

#17 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 10 styczeń 2007 - 22:54

Jak uzyskać kase z uni?? A wiecie może czy da się coś zrobić z tym KRUSem. Tzn. jestem zatrudniony na umowę o pracę czyli ZUS i jak zrobić żeby można było dodatkowo opłacać KRUS w takim stopniu aby otrzymać dotację dla Młodego Rolnika?

#18 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 styczeń 2007 - 18:21

Jak uzyskać kase z uni?? nie wiem, najlepiej zrobisz jak zaglądniesz do agencji

#19 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 13 styczeń 2007 - 20:50

Jak uzyskać kase z uni?? mam podobny problem
ale jak napisal mlody17 czas wybrac sie do agencji ale nie towarzyskiej heh

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kudlaty

kudlaty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 styczeń 2007 - 17:29

Jak uzyskać kase z uni??

kudlaty to jak mam sie nie spieszyć czy śpieszyć w podkarpackim myśle że srednia jest mała bo tu duzo małych gospodarstw pozdr

przyjmując że wnioski zaczną przyjmować w kwietniu lub w maju a może być też tak że we wrześniu to powinniście zrobić przepis ziemi na ciebie gdzieś z końcem marca.
np: mój sąsiad został właścicielem ziemi w maju zeszłego roku bo teściu przeszedł na strukturalną i ma bardzo nikłe szanse na premię dla MR bo w maju mija rok.