Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 21:44

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach opisujcie tutaj jakie duze/male/dziwne zwiezreta widzieliscie na swoich polach lub w waszych gospodarstwach albo jakies duze stada czegoas widzielicie pochwalcie sie
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach Dzisiaj, 22:02
  •  

#2 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 22:29

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach U mnie po podwórku czasami chodzą bażanty,kiedyś to nawet łoś był u mnie :D

#3 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 11 kwiecień 2008 - 22:32

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach My kiedyś przyprowadziliśmy sarnę młodą pogryzioną i w ogródku była ale weterynarz powiedział żeby ją wypuścić i matka ją odnajdzie ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 11 kwiecień 2008 - 22:57

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach Nie jest to dziwne zwierze ale kiedys sasiadowi zerwala sie krowa przybiegla do mojego gospodarstwa i lazilo kolo oczka. Troche sie zdziwilem jak ja zobaczylem. :D No ale po chwili wrocila na swoje miejsce do sasiada :D
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#5 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 22:57

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach Jedyne dzikie zwierzątka goszczące w moim domu/ogrodzie to pajączki wielkości klucza 19 lub większe :D A poważnie mówiąc to raczej zwierząt nie widuje, ostatnim razem(kilka lat temu) sarenka buszowała w babcinych grządkach. :D
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#6 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2008 - 07:11

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach U mnie na porządku dziennym można spotkac sarny, daniele, dziki, lisy, żurawie. Ostatnio dziki rozniosły mojemu siąsiadowi kopiec z cwikłą, który miał 2 metry od domu... A do znajomego przychodzą na kiszonkę z kukurydzy...

#7 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 08:12

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach U mnie też często widzę sarny, zające, lisy trochę rzadziej, a nawet w zeszłym roku na wiosnę do mojego oczka zawędrowała parka kaczek ale gniazda nie założyły bo po 4 dniach poleciały w dalszą drogę. a i kiedyś myszołów się zaplątał u mnie w różach piennych więc pomogłem mu się uwolnić

#8 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 12 kwiecień 2008 - 16:08

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach U mnie ostatnio barzanty był.

#9 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 17:58

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach a u mnie była kuna na strychu z 3 lata temu
albo na moich ważywkach były zające
na moich oczach uciekału z mojej kapusty

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 18:46

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach u mnie łażą lisy i dziki , czsami sarny lub nawet stado, żurawie , a zająców niewidac ale ostatnio szłem łąką i sru poleciały 2 zające były tylko 1,5 m odemnie. A i w zimie stado gołebi na podwórku ale czy dzikie to niewiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 19:11

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach kiedys wpadla sarna czy jakis jelen a podworko ale byla w domu tylko babcia wiec nie wiem dokladnie co to bylo o mogla sie pomylic ;p kun juz nie widac, lisow tez, pare lat temu byl taki okres ze rano dziki chodzily sobie po drodze ktora biegnie przez wioske i kolo domow sobie chodzily
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#12 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 19:18

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach Może trochę brutalnie napiszę.
2 małe sarny za jednym przejazdem skosiłem rotacyjną. Niestety musiałem je dobić :D .
Na innej łące kończyłem kosić i ostatniego przejazdu wyskoczyła dorosła perliczka(lub coś podobnego) prosto pod lisa. Niestety nie przeżyła. Były z nią 3 młode ale też nie przeżyły.
Kot w zeszłym roku przyniósł do domu małego zająca. Był cały i żywy. Wypuściliśmy go na pole. Ale dwa dni później leżał pod stogiem. W tym samym roku dorosły zająć z prasy kostkującej mi wyskoczył :D .
Kiedyś ojciec przyniósł do domu jastrzębia ze złamanym skrzydłem. Ale po niego przyjechali (nie pamiętam gdzie trafił).
Do tego lisy pod sam kurnik przychodzą.
Dziki trzymają sie dalej. Ale na łąkach sporo ich...

#13 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 19:25

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach u mnie to wszystko chyba było , sarny pasły się na lucernie przy domu ,zające u matki w kapuście , kuny i lisy też robiły sajgon w kurniku , jastrząb czasami zrobi sobie nalot ze stodoły na kurki , ale najbardziej to wkużają mnie dziki jak wejdą w ziemniaki ale nie we wszystkie tylko w jedną odmianę , w zeszłym roku ojciec zasadził 0,5 ha viniety na spróbowanie to przez 4 dni wszystko wyryły :angry: a sante czy ibisa zostawiły nietkniętego :D wiedzą co dobre
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#14 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 19:37

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach u mnie w chlewie chodzą myszy, kuny, tchórze i muchy!!!!!!!!!!!!!!! a na polach to dzikie psy i lisy. pozdrawiam

#15 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 19:48

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach U mnie dziki to porządek dzienny http://www.agrofoto....image57336.html
Sarny z Jeleniami całą zimę pasły się na życie i rzepaku , poza tym lisy , bażanty a dzisiaj znalazłem na pszenicy martwego borsuka + 2 dzikie kaczki na stawie :D

#16 Share dominik93

dominik93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 21:43

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach U minie tylko :D : bocian, myszy, muchy, dzikie kaczki na stawie, sarny, pająki, para szczurów ( własnoręcznie wykończyłem :D ), bobry ( próbują robić tamy na rzeczkach :D ), kuna ( wykończyły psy ), zające, barzanty, lisy ( u wszystkich siąsiadów, tylko nie u mnie :) ). Chyba to już wszystko.

#17 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 21:52

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach No to u mnie jak u większości na polach dziki: http://www.agrofoto....image24990.html, sarny itp., raz w koplu były daniele: http://www.agrofoto....image24341.html , na łąkach są zające: http://www.agrofoto....image24343.html. Duże szkody robi dzikie ptactwo z PN Ujście Warty, pozytywnym zjawiskiem jest wzrost liczby zajęcy i bażantów. Dzisiaj widziałem pierwsze jaskółki, na polach, a później koło obory ale to już nasze prywatne :D
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#18 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 lipiec 2009 - 10:52

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach Ostatnio do mnie przywedrowały daniele. Dzikow jest tyle, ze głowa boli , lisow, a zajecy jest bardzo mało
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#19 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:13

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach u mnie sarny to normalnie pod dom przychodzą a na jednym kawałku co mamy zasiana mieszankę to powili mi ja wypasły ale jakoś teraz już nie przychodzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 05:45

Dzikie zwierzęta w naszych gospodarstwach lub na naszych polach Na moich polach rządzą bażanty i kuropatwy (do tego stopnia, że odchodzą od jadącego ciągnika góra na 3 metry). Oprócz tego często spotykam zająca, czasem lisy.