profus2

Ciągnik do sadu

Polecane posty

profus2    5

mam ciapka i c-360 i ursusa 2802 sadowniczy wszystko chodzi ok ale są dopłaty i trzeba mysleść i jaki wy ciągnik polecacie ???

 

prosze o komenty


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Już jest temat o ciągniku na 11ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
Już jest temat o ciągniku na 11ha.

Ale tutaj chodzi o traktor do sadu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Ja ci radze coś z McCormick-a , bo mają dobre,jako człowiek który ma 14 ha porzeczek wiem co dobre, ja mam ursusa 4502 i NIEPOLECAM w żadnym wypadku, wszystko się sypie, i kiepskie wyposażenie oczywiście.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a moze fendt z serii 200


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

A może Landiani Mistral DT 55 on ma 54 KM,4 cylindry,klima i maksymalny udźwig 1200


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

A ja bym ci radził kupić Same Roller 60 mój znajomy ma takiego i nie narzeka


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a moze zetora 5243???????

 

Uzasadniaj odpowiedzi!!!!


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2
a moze zetora 5243???????

 

A może rower?

Chłopie pisz konkrety, nie popierasz swoich odpowiedzi żadnymi argumentami, badź doświadczeniami.

 

Z wyżej wymienionych ciągników miałem do czynienia w sadach z dwoma, z Fendtem i New Hollandem.

 

Fendt Farmer 203 PII. maszyna leciwa, lecz bezawaryjna. Zalety: przedni napęd, niskie zużycie paliwa,wspomaganie na orbitrol.

Wady: komfort porównywalny z ursusem C330, zbyt mała zwrotność, astronomiczne ceny używanych egzemplarzy.

New Holland TN95F Supersteer, niska awaryjność. Zalety: przedni napęd, w miarę ekonomiczny, oś przednia Supersteer, wspomaganie, wysoki komfort w kabinie, mocny podnośnik, egzemplarz z którym miałem do czynienia posiadał także przedni TUZ, moim zdaniem bardzo przydatny w sadzie, ciagnik zawraca praktycznie na miejscu.

Wady: całoszklane drzwi, które niestety same się nie zamykają:) i łatwo o rozdrobnienie ich w mak, paskudny wygląd (za bardzo wysunięta oś przednia).

Pozdrawiam


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
a moze fendt z serii 200
a moze zetora 5243???????

Jak masz zamiar tak pisac to sie wogule nie odzywaj :)

 

Ja bym bral cos z koncernu SDF. Oszczedne silniki, ciagniki popularne w polskich sadach (przynajmniej ja je czesto spotykam). No i tanszy np. od Fendta i JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogism    0

w moim przekonaniu postawilbym na landini rex-a lub mccormicka f. w standardzie maja pelzacze. zreszta to te same ciagniki. oszczedny silnik perkinsa z tego co slyszalem moze spalic w pracy 3,5 litra.

mam niedaleko ciebie wujka i ma landiniaka. ma juz go drugi rok i jest bardzo zadowolony, kupil go w koluszkach. serwis przyjeżdża na miejsce i za dojazd nie placi. zdecydowal sie tam kupic bo bylo taniej niz w grójcu. ja jednak bylbym sklonnyl wlasnie do tych ciagnikow.

wybor nalezy do ciebie. pozdrawiam


hobby.: fotografia i maszyny rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profus2    5

dziękuję jednak wybór padł na JD


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

oprócz tego że do sadu to jakie konkretnie parametry miał spełniać ten ciągnik

ja potrzebowałem czegoś do jagodników (porzeczka agrest) z rozstawem 1,35 (tak jak 60) po to by nadawał się także do gospodarstwa i żebym nie musiał zmieniać maszyn wybrałem agroplusa 67 bo tylko on (oprócz mf) miał skrzynie pełzająca a ona jest mi niezbędna.

co zdecydowało na korzyść jd

poza tym jest to ciągnik rolniczy który wykorzystasz do sadu czy typowy sadowniczy (czyli przeszło 2 razy droższy za podobne parametry techniczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Czyli wybrałeś już JD? Temat można zamknąć czy jeszcze nie?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profus2    5

zamknij

dzieki


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!!

mam pytanko odnosnie wyboru ciagnika. mam male gosp.sadownicze(10 h) uprawiam glowmie czeresnie,sliwy,morele i wisnie.sad polozony raczej na plaskim tereni bez wzniesien(jeski sa to nieznaczne). nie prowadze intensywnyc nasadzen,rozstawy zedow to 4.5 do 5 m. dote pory glownym ciagnikiem w gospodarstwie byla poczciwa c 360,a jako pomocniczy c 330,ale nadeszla pora aby to zmienic. od pewnego czasu rozgladam sie za ciagnikiem o mocy do 60km do mojego sadu.zastrzegam,ze nie szukam typowego sadownika,chcial bym traktor o parametrach podobnych do c360. ogladalem sporo ciagnikow uzywanych,ale niestety sa one mocno wyeksploatowane,wiec stad moja decyzja zakupu nowego ciagnika. zainteresowala mnie oferta Farmtacka,chodzi o moel 555dt. co sadzicie o tym ciagniku??? a moze doradzicie cos innego??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj