Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przestroga dla "tych z turem"

226 odpowiedzi na ten temat

#121 Share marex

marex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 16:36

Przestroga dla "tych z turem" To zależy od rodzaju przeciwwagi. Zakładana jest zawsze na tuzie no i w zależności jak ktoś ja sobie dostosuje ja mam np taką od tura 2 do C-355 zaleje ją betonem i będzie wisiała na NH. Do podczepienia jes niezbędą belka wielootworowa, a założyć jest ja bardzo prosto bo wystarczy podjechać pod skrzynke podnośnik do góry przeciwwaga spiera sie na belce i cięgnach :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przestroga dla "tych z turem" Dzisiaj, 22:09
  •  

#122 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 17:23

Przestroga dla "tych z turem" No to może precyzyj swoje pytania a nie sap ok? Jeśli chcesz wiedzieć jaka przeciwwaga to musisz podać jaki tur co będziesz przewoził itd z księżyca Ci nikt nic nie poda.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#123 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 19:38

Przestroga dla "tych z turem" To ty nie sap i czytaj moje posty, Koniec kłotni !!!!! Tur na T25A, hydrauliczny. A będe nim gnój ładował i czasami jakiś piasek itp
Mój Wladimirec podbija świat

#124 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2009 - 19:49

Przestroga dla "tych z turem" Zrób najcięższą przeciwwagę jaką władek da rade podnieść, pewnie jakieś 600-700 kg. Im większa przeciwwaga tym lepiej, władek ma bardzo wąskie opony i bez konkretnego obciążenia będzie miał problemy, zwłaszcza przy cofaniu.

#125 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 22:56

Przestroga dla "tych z turem" No cos zrobie, hmm a jakaś maszyna moze byc zaczepiona jako przeciwwaga?? 400 kilowy siewnik zbożowy?? jak by nie wadził to chyba moze byc??. Tyle to nei bo ten rut co upatrzyłem ma 500kg udźwigu :) ale gnoju tyle nei wezme a łyżka ma 250 litrów
Mój Wladimirec podbija świat

#126 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2009 - 23:01

Przestroga dla "tych z turem" Jako przeciwwaga może być ciężka maszyna, jeśli pracujesz z turem na polu to nie ma przeszkód. Gorzej jeśli pracujesz w budynkach czy na ciasnym podwórku, wtedy lepiej żeby przeciwwaga była betonowa- jest mniejsza i twarda(zawsze może się zdarzyć, że trafisz w coś przy cofaniu-siewnik nie będzie z tego zadowolony :) ).

#127 Share tytus

tytus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 21:20

Przestroga dla "tych z turem" Mariusz ma rację, że można zawadzić. A po za tym to szkoda trząść ciągle siewnikiem. Nie wiem jak jest w T-25, ale w C-330 jednym ruchem rozdzielacza opuszcza się tura i tylny podnośnik, także musi być on zabezpieczony prze opadnięciem, na przykład łańcuchem.

#128 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 21:41

Przestroga dla "tych z turem" ja przeciwwagę zrobilem ze skrzynki którą zalalem betonem. waży ponad tonę. trzeba z tego korzystać bo ostatnio też bym ciągnik wywrócil z paletą cegiel.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#129 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 maj 2009 - 20:37

Przestroga dla "tych z turem" W jakich pracach ciągnikz turem najbardziej dostaje w kość, chyba wkopaniu piachu? od czego sprzegło tak "siada" z turem, bo chyba od zwykłego częśtego wciskania nie ma prawa się zużywać szybciej, czy tur wymaga pchania z przesprzeglaniem na tzw półsprzegle podczas napełniania łyżki itp czy poprostu wbija się i hop do góry?

#130 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 26 maj 2009 - 21:04

Przestroga dla "tych z turem" Co do krokodyla to wbijam i zamykam krok.następnie unoszę krok.żeby wyrwać obornik i podnoszę tura jadąc w tył,
a łyżką to tak,podjeżdżam (nie za szybko)i wbijając się w piach lub zborze i jadę do przodu unoszę samą łyżkę(bez wysięgnika)jak uniesie się do końca to wtedy sprzęgło i dopiero podnoszę tura,następnie kilka ruchów łyżką przód/tył aby usypał się nadmiar piasku lub zboża i jazda do tyłu i tak w kółko
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 27 maj 2009 - 14:49

Przestroga dla "tych z turem" Co prawda nie mam ładowacza nawet ciągnika nie mam:P Ale mi sie wydaje ze tu chodzi o podjeżdżanie np ładowanie wozu paszowego wiadomo mamy kawałek to jedziemy szybciej ale pod końcówkę to hamulec i sprzęgło i podjeżdżamy na pół sprzęgle. Sprzęgło dostaje też w ciągnikach bez rewersu elektrohydraulicznego (tak mi sie wydaje) wiadomo ciągle nawroty zmiany kierunku jazdy itd. A ciągnik dostaje w kość na pewno jak nie ma przeciwwagi bo cały ciężar jest przenoszony na przód. Jak coś to wiecie poprawcie:)

#132 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 16:02

Przestroga dla "tych z turem" My mamy JD 2040 i wysiadła nam napęd ale w sposób inny niż koledze (nie mamy tura, ale poprzednik miał :/), naszczęście w JD jest najsłabsze ogniwo pod silnikiem na wale który przenosi moc ze skrzyni na przedni deferencjał, tam wyrąbało nam wieloklin, tokaż nam to zrobił na nowo przyspawał kawałek nowego takiego samego wieloklinu, założyliśmy i śmiga, ale przy max skręcie widać że opony się ślizgają na betonie i przy szybkiej jeździe też tak buczy gdy napęd włączony, więc warto o to dbać i w transporcie wyłączać napęd i wogóle, tylko go załączyć gdy naprawdę potrzeba, ważne jest też żeby dbać o elementy przedniej osi -> smarowanie, bo kto smaruje ten stoi, ale kto posmarował ten jedzie...

co do obciążenia tyłu, nie wiem czy do końca to tak jest że waga jest z przodu za bardzo, ale przecież każdy z nas pewnie jeśli ma ciążki pług, albo agregat uprawowo siewny to bierze coś na przód bo by mógł mieć problemy ze skrętem albo by was przeważyło kiedyś, to samo jest pewnie przy turze, więc lepiej zapobiegać niż później wywalać kase

pozdrawiam i nie życzę awarii które drogo kosztują
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#133 Share Waldas

Waldas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 22:25

Przestroga dla "tych z turem" Witam
Panowie zakładać przeciwwagę trzeba...
1. BEZPIECZEŃSTWO - mniejsze ryzyko bujnięcia na bok.
2. TRWAŁOŚĆ PRZEDNIEJ OSI - jak wiecie przy dużym ładunku z przodu tył ledwo ziemi dotyka. Wtedy cały napęd idzie przez przednią ośke! Z ciężarem z tyłu część momentu idzie przez tylne koła. Pozatym ciężar z tyłu odciąża troche przód.
to z moich doświadczeń (MF 5435 i STOLL 15 z akumulatorem. łyżka 2,1 Stoll, krokodyl 1,6m, widły do palet 1,5T nośności)

#134 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 23:08

Przestroga dla "tych z turem" Ja mam case CX80 waga traktora okolo 4000kg. Ostatnio przywieźli mi suporex na budowe. Paleta 1200kg. Przy zdejmowaniu z auta tyl lekko mi podrywalo do gory a w pewnym momęcie jak cofal czulem ze ciagnik się nagle zaczol przechylać i to dość szybko, szybko zlapalem za joystic i opuscilem kolo opadlo. Jescze chwila i bym lezal na boku. Mialem juz kiedyś wczesniej podobną sytuacje. Wbrew pozorom traktor jest bardzo latwo przewrócić na bok. Gdybym mial przeciwwage to nie byloby zagrozenia. Lepiej chuchać na zimne i zakladać przeciwwagi.

#135 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 21 luty 2010 - 14:28

Przestroga dla "tych z turem" Z waszych wypowiedzi wynika ze jeśli mamy na turze 1200 to jeśli damy tonę przeciwwagi z tyłu to nacisk na os przedznia biedzie niższy nie chce mi się wierzyć bo jak coś wisi z przodu to ze z tyłu wisi to nic nie daje prócz lepszej przyczepności kół chyba ze ktoś ma 4x4 to mu nie potrzeba. Ja jak ściągałem lemkena z auta 4skibowy obrotowy na turze to w 1014 tył lekko podrywało gdy cofałem pod górę ale jeśli miał bym przeciwwagę to i tak chyba by to nie pomogło przedniej osi ;[

#136 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 21 luty 2010 - 14:32

Przestroga dla "tych z turem" Zależy jak na to spojrzeć. Bo gdy masz tylne koła w górze to cały ciężar idzie na przednią oś. Ale jak masz przeciwwagę i ramę mocowaną tylko do skrzyni to cale naprężenie jest przenoszone na koniec mocowania ramy tura. Czyli w połowie ciągnika. Bo tył napiera w dół i przód a na środku będzie naprężenie. Tak mi sie wydaje.

#137 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:SPRZEDAM kongslide vibro flex 3m

Napisany 22 luty 2010 - 00:12

Przestroga dla "tych z turem" niop to sie podłacze... Od 6 lat urzuwam m.in case 1494 z ładowaczem!w roku ok najmniej 2500szt bel 120/170 z siatka w zniwa układa itp.pozatym walczy z obornikiem szuflą 2,2m na 3 budynkach tuczarni o pow. ok.3000m2. daje sobie rade i bez zadnej przeciw wagi, gdy ja założylismy to wszystko sie rwało(koła miały mega przyczepnosc na posadce)a wogółe 520 tył.wiec lata bez lepiej niech te gumy sie slizgaja a nie zamiast ma sie ukrecic naped lub cos.Owszem poza budynkjami bywały ciepłe przypadki typu lekko oderwane tylne koła ale jest oki.

#138 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 22 luty 2010 - 21:42

Przestroga dla "tych z turem" Ja mam tura na MTZ82 i przeciw wagi nie mam.Jak podnoszę 3 worki nawozy 1,5t to bez przedniego napędu nie ruszę,ale zawsze po dwa wożę 3 to tylko parę razy bardziej dla próby.Naprawdę dużo już załadowałem o nawet tiry z kostką granitowa luzem i w workach po 1 tonie.Jeszcze nic nie pękło ani nie urwałem.Co do wywrotki to trzeba ciężary nisko woźić to nie będzie problemu.Raz wywróciłem MF 595 bo wjechałem na skarpę żeby przyczepa wskoczyła po kiprowaniu a nie zauważyłem że tur jest podniesiony.

#139 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 13:37

Przestroga dla "tych z turem" a jakiej firmy masz tura w mtzecie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 20:30

Przestroga dla "tych z turem" Ja miałem kiedyś MF 75km z turem i go sprzedałem ale tura zostawiłem..Dorobiłem mocowania i jest super.To jest tur MF.