Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przestroga dla "tych z turem"

226 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 maj 2008 - 17:49

Przestroga dla "tych z turem" Mogą być i cztery siły, zależy jak zinterpretować te dwie na końcach belki, bo mogą to być wypadkowe nacisków z jednej strony na tylną oś + przeciwwaga i z drugiej nacisk na przednią oś + tur, także mój błąd bo nieuściśliłem a to właśnie miałem na myśli ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przestroga dla "tych z turem" Dzisiaj, 09:54
  •  

#82 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 12 maj 2008 - 19:13

Moim zdaniem cztery , dwie następne na podporach(nacisk przednich i tylnych kół)

ahaa widze ze ta fizyka nie jest jednoznaczna w tym temacie i ze kazdy zna jakies inne prawa i liczył inne zadania ;) niech sie wypowie specjalista Ferdek ile jest tych podpór... tak to jest, przytakiwac to kazdy umie...
DEZERTER

#83 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 maj 2008 - 19:27

Przestroga dla "tych z turem" No i o traktorzysty sile charakteru nie zapominajmy ;):)

#84 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 maj 2008 - 19:32

Przestroga dla "tych z turem" Oj Panowie kłania się fizyka a szczególnie kinematyka, sił działających na zestaw ciągnik z turem, bo osobno przecież nie ma sensu tego brać po uwagę, w więc siły działające na ciągnik z turem to przede wszystkim siła grawitacji, która przekłada się na nacisk na osie a proporcje z jakimi jest ten nacisk to już inny temat, gdy ciągnik jest w ruchu działają siły bezwładności przy ruszaniu przy chamowaniu w trakcie podnoszenia opuszczania itd itd, ale najważniejsza siła oddziałująca na ciągnik z turem to siła grawitacji (oczywiście zakładamy że ktoś rozsądnie tzn powoli porusza sie zestawem i nie driftuje ;) )
pytacie o dzwignie a więc dzwignia jest jedna, bo przecież ciągnik nie zgina się w połowie, a są dwa punkty oparcia, jeden punkt oparcia to przednia oś a drugi punkt oparcia to tylna oś

w przypadku gdy masa przed przednią osią jest wieksza od masy za przednią osią tzn tylne koła odrywają się mamy dzwignie z jednym punktem oparcia, a więc cała masa ciągnika i tura z zawartością jest na tylnej osi,

przeciwwaga to jest jakby dzwignia z punktem oparcia na tylnej osi i można sobie wyobrazić że z przedniej osi zdejmujemy obciążenie takie jakbyśmy mieli dzwignie z punktem oparcia na tylnej osi, a przednia os to ta sama dzwignia ale z punktem oparcia na przedniej osi
plus do tego masa ciągnika rozłożona w odpowiednich wartościach na przednią i tylną oś

#85 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 maj 2008 - 19:45

Przestroga dla "tych z turem" działające siły zależą również od tego w jakim układzie odniesienia rozpatrywujemy dany przypadek- czy w układzie inercjalnym , czy w nieinercjalnym. Ale to tak na marginesie ;)

#86 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 maj 2008 - 19:48

Przestroga dla "tych z turem" a może by tak założyć nowy temat "fizyka w gospodarstwie"

#87 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 maj 2008 - 21:26

tak to jest, przytakiwac to kazdy umie...

Do kogo pijesz?

#88 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 maj 2008 - 21:51

Przestroga dla "tych z turem" Do Fredka
Zawile napisałeś i nie odpowiada dokładnie rzeczywistości. To że założysz przeciwwagę nie oznacza identycznego spadku obciążenia przedniej osi. Siły występują w różnych punktach tego układu, ani tur, ani przeciwwaga nie są mocowane w jednym punkcie. Nie powinno się tego liczyć jako belke, a kratownicę z dwoma punktami podparcia. Cały czas mam na myśli układ statyczny.

#89 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 maj 2008 - 21:58

Nie powinno się tego liczyć jako belke, a kratownicę z dwoma punktami podparcia.

Zależy od położenia tura i przeciwwagi względem osi ciągnika, ja chciałem to możliwie prosto zobrazować ;)

#90 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:01

Przestroga dla "tych z turem" Napisałem zawile, ale chodziło mi dokładnie o to że masa przeciwwagi wysunięta za tylnąoś tyle ile jest wsunięta łużka tura odciąza tyle przednią oś ile odciąża ładunek w łyżce tura tylną oś ciągnika a więc jeśli założymy w przeciwwage tyle ile w łyżkę tura to niemamy zjawiska że na przedniej osi stoi masa całego ciągnik a zture i z ładunkiem a więc zamiast 6ciu ton na przednie osi mamy tyle ile powinno byc a więc normalną masę ciągnika z turem a przeciwwaga równoważna masą i odległoscią od osi dla ładunku w łyżce sprawia że mamy na przedniej osi faktyczną mase ciągnika z turem i ladunku a nie wspina sie cały ciągnik na przednią oś, oczywiście jeśli mamy przeciwwage ciezejszą od masy dzwiganych przedmiotów i oddaloną znacznie z tyłu to mamy odciążoną przednią oś bardziej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:12

Napisałem zawile, ale chodziło mi dokładnie o to że masa przeciwwagi wysunięta za tylnąoś tyle ile jest wsunięta łużka tura odciąza tyle przednią oś ile odciąża ładunek w łyżce tura tylną oś ciągnika a więc jeśli założymy w przeciwwage tyle ile w łyżkę tura to niemamy zjawiska że na przedniej osi stoi masa całego ciągnik a zture i z ładunkiem a więc zamiast 6ciu ton na przednie osi mamy tyle ile powinno byc a więc normalną masę ciągnika z turem a przeciwwaga równoważna masą i odległoscią od osi dla ładunku w łyżce sprawia że mamy na przedniej osi faktyczną mase ciągnika z turem i ladunku a nie wspina sie cały ciągnik na przednią oś, oczywiście jeśli mamy przeciwwage ciezejszą od masy dzwiganych przedmiotów i oddaloną znacznie z tyłu to mamy odciążoną przednią oś bardziej

Jeszcze zawilej, ja ze swej strony chce zwrócić uwagę gdzie jest mocowany tur i jak to wpływa na rozkład sił

#92 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:27

Przestroga dla "tych z turem" ku*wa krótko i na temat:
-lepiej z przeciwwagą jak bez;)

#93 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:40

ku*wa krótko i na temat:
-lepiej z przeciwwagą jak bez;)

Teraz to zrozumiałem ;)

#94 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 maj 2008 - 16:33

Przestroga dla "tych z turem" he he teraz to wszystko jasne. Mógł byś zbawiać świat. Pozdro ;) (masz rację) :)
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

#95 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 14 maj 2008 - 12:26

Do kogo pijesz?

na pewno nie do Ciebie, od początku wszyscy sie zgadzali ze przeciwwaga odciąza przód... a ja postawiłem antyteze i mimo ze była niesłuszna to wywołała dyskusje o co przeciez tu chyba tak na prawde chodzi, i moim zdaniem wniosek jest taki ze nie jest to tak łatwo i jednoznacznie wyjasnic...
ale popieram teze Ferdka "ku*wa krótko i na temat:
-lepiej z przeciwwagą jak bez;)" Pozdro! ;)
DEZERTER

#96 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 21 maj 2008 - 16:17

Przestroga dla "tych z turem" No fajnie a ja takie cieżary nieraz turem woże aż go na bok chce przewracac.Trzeba w przyszłosci pomyslec o tej przeciw-wadze :)
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#97 Share madwizz

madwizz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 maj 2008 - 10:23

Przestroga dla "tych z turem" jeśli są wożone duże ciężary to lepiej coś pomyśl o przeciw wadze, bo może się to skończyć tragicznie.
...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

#98 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 27 maj 2008 - 20:36

jeśli są wożone duże ciężary to lepiej coś pomyśl o przeciw wadze, bo może się to skończyć tragicznie.

Trzeba bedzie w przyszłosci pomyslec. <_<
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#99 Share Arczi

Arczi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 20:43

Przestroga dla "tych z turem" czytajac wasz temat doszlem do wniosku ze przy pracy z turem nalezy uzywac przedniego napedu tylko na miekkich nawieszchniach tak a np przy ladowaniu obornika z plyty nalezy go wylaczyc tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 05:51

Przestroga dla "tych z turem" To zależy czy cały czas będziesz jeździł po betonie
Praca rolnika godna jest szacunku !!!