Spojler

Przestroga dla "tych z turem"

Polecane posty

swr    0

Hehe, jaki spor sie rozwinal ;) Gdyby przeciwcieżar nie pomagał to by go nie sprzedawali bo po co ;) pozatym nazwa mowi sama za siebie "przeciwciezar" ;) i z tym odciazaniem przedniej osi to racja kilku Panow widze mialo troche do czynienia ze statyka, dynamika itp. i nalezy im zaufac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

przeciwcieżar przeciwciężarem ale kilka dni temu zobaczyłem na poboczu slady zerwanego asfaltu i wbite pod asfalt widły tak jakby ktoś właśnie zarył turem, i tego się boje bardziej że podczas jazdy może sie opuścc przypadkiem lub coś pęknąc i opadnie łycha lub widły czy ma cie na to jakieś zabespieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

w turze jądera jest możliwość blokady dżoja, także wtedy nawet jak zawadzisz to się nic nie stanie

 

ale jakby nie daj boze jakiś wąż od hydrauliki pekł to wtedy to chyba blokada nie pomoże


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Musi być blokada mechaniczna na siłowniku wtedy ;)

Jednak nieco ciągnik [i ładowacz, oraz asflad, jak równierz kierowce] może uratować to że łyżka czy widły będą podniesione- czyli tak jak w przypadku pełnej łyżki- wtedy nie powinien TUR "zaryć" w podłoże, tylko będzie się suwał, bo nie będzie krawędzi, która zachaczy o podłoże... tak ja sądze ;)

Bo jak widły czy łyżka będą opuszczone to przy gwałtowym uderzeniu o podłoże "wbiją" się i będzie płacz i zgrzytanie zębów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Mało tego, napewno nie wbije sie w asfalt, ponieważ nie ma ciśnienia, i zapewne widły przeskoczyłyby az pod oła ciągnika, tak sądze ;)


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45
o takie zamki mi chodziło, chciaż to o czym pisałeś Mirasek tez się nie spotkałem żeby ktoś to na tura zakłądał, na sipme owszem widziałem ale nie na tura ;)

 

zamki hydrauliczne owszem zabezpieczją silownik przed "opadaniem" ale nie zapewniają dobrej płynności ruchów, jak jest zamek to siłownik pracuje skokowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Ja miałem taka usterkę ale na szczęście na postoju, pekł mi przewód zasilający siłownik głowny (ten na ramę) ale tur stał w miejscu nie opadł ani centymetra tylko z dość duzym ciśnieniem zaczął uciekać olej z hydraulikichyba że drugi siłownik go trzymał a to jest mozliwe. Ale jeśli nawet jest taka usterka to olej chyba ucieka z hydrauliki a nie z siłownika.Jesli ma to znaczenie to pisałem o turze 5 założonym na Zetorze 8111.

Jeśli się myle to mnie poprawcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekF11    0

Ja mam tura przy Ursusie 4514 i nie mam przeciwagi. Na łąkach jak biorę balot to śmigam ile fabryka

dała i niczym się nie martwię

 

nieraz tez brałem balot na tura i na przyczepie miałem 12sztuk i się nie przejmowałem czy przewód

od hydrauliki pęknie, jak tam inni pisali na początku.

 

a jak by pękł przewód od hydraulik to by się zeszło za czym olej ucieknie z śiłowńika

 

a ftedy ja zdąrze się zatrzymać ;)

Jeszcze mi się tak nie zdarzyło ale myśle że niema czego sie bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ftedy (?) nie wiem czy zdążysz sie zatrzymać, bo zdziwisz sie i to bardzo... Ale kto zabroni jak tatuś za wszystko zapłaci ;) to jedyne co mi przychodzi do głowy po przeczytaniu powyższej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

a ile powinna miec kg przeciwwaga np do proximy przy ladowaniu balotow sianokiszonki bo do slomy to chyba nie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trancemann    0

ja sie nie boje, ze przez szybe wylece, bo jak jezdze z łyżką to mam zawsz "na siebie"... krokodylem tez sie nie boje, bo z nim po drogach nie jezdze...

mam jeszcz widły do balotów(2 zeby) to z nimi tez sie nie boje jezdzic (nawyzej sie wygną)

 

 

co do przeciwciężaru, nie jezdze z nim, 1014 sam w sobie jest ciezki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

Wujek ma Deutza Agrotrona 135 to bez przeciwciężaru można podnieść tylko pełna łyżke zboża. W innych przypadkach już jest niestabilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

ja wproximie 8441 i tur TL220 przeciwwage muszę mieć bo szkoda ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Właśnie z moich obserwacji proxa 8441 jest duużo za lekka, normalnie prowadzi się jak szmata po całej oblodzonej polnej drodze, a jak wyciągali wanne wysłodzin z pola to podskoczyła dwa razy i koniec jazdy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danek18    0
a ile powinna miec kg przeciwwaga np do proximy przy ladowaniu balotow sianokiszonki bo do slomy to chyba nie trzeba?

 

przeciwwaga powinna ważyc 1000kg ja kupiłem TracLift220 do zetora 70KM niedawno i w instrukcji pisze, że tyle właśnie powinna ważyc. przed wiosną zrobimy z ojcem stalową konstrukcję i zalejemy betonem. ale przeciwwaga musi byc i to najlepiej z zaczepem żeby przyczepe podciągnąc z pola z balotami. do słomy to nie trzeba ale do cięższych rzeczy i przy dłóższej pracy np. obornik powinna byc. odciąża przednią oś i ciągnik jest stabilniejszy, zwłaszcza jak ma mały rozstaw kół jak to mały ZETÓR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Zadam pare pytan, moze głupich ale mi potrzebnych. Gdzie zakłada się przeciw wage?? Czy potrzebna będzie mi ona przy T25A gdy kupie tura do niego?? i Ile powinna wazyc ta przeciw waga. To moje zapytania


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0
Zadam pare pytan, moze głupich ale mi potrzebnych. Gdzie zakłada się przeciw wage??

No to jest naprawdę głupie pytanie. Skoro masz tura z przodu i wystaje on sporo przed ciągnik to sam sobie odpowiedz gdzie. Albo ja Ci pomogę na tył się zakłada by podczas przewozu ładunku i hamowania nie zaliczyć lądowania na szybie. Przeciw waga napewno potrzebna a;e ile to niewiem. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ku*** nie jestem aż tak głupi każdy wie że na tyl jak z przodu jest tur tylko po prostu ani razu jej nie widziałem i się pytam :):) Na boczne ciegła czy gdzie o to mi chodzi. I jak twoja pomoc ma tak wyglądać to lepiej siedź cicho


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian94    0

no raczej przeważnie na ciegła . . .


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Jeśli jesteś z Opolskiego - to pisz do mnie;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sprzedam Deutz-fahr K100+tur cena do uzgodnienia, skala 1:32 mam też inne modele...

"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marex    0

To zależy od rodzaju przeciwwagi. Zakładana jest zawsze na tuzie no i w zależności jak ktoś ja sobie dostosuje ja mam np taką od tura 2 do C-355 zaleje ją betonem i będzie wisiała na NH. Do podczepienia jes niezbędą belka wielootworowa, a założyć jest ja bardzo prosto bo wystarczy podjechać pod skrzynke podnośnik do góry przeciwwaga spiera sie na belce i cięgnach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

No to może precyzyj swoje pytania a nie sap ok? Jeśli chcesz wiedzieć jaka przeciwwaga to musisz podać jaki tur co będziesz przewoził itd z księżyca Ci nikt nic nie poda.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

To ty nie sap i czytaj moje posty, Koniec kłotni !!!!! Tur na T25A, hydrauliczny. A będe nim gnój ładował i czasami jakiś piasek itp


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zrób najcięższą przeciwwagę jaką władek da rade podnieść, pewnie jakieś 600-700 kg. Im większa przeciwwaga tym lepiej, władek ma bardzo wąskie opony i bez konkretnego obciążenia będzie miał problemy, zwłaszcza przy cofaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No cos zrobie, hmm a jakaś maszyna moze byc zaczepiona jako przeciwwaga?? 400 kilowy siewnik zbożowy?? jak by nie wadził to chyba moze byc??. Tyle to nei bo ten rut co upatrzyłem ma 500kg udźwigu :) ale gnoju tyle nei wezme a łyżka ma 250 litrów


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj