Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przestroga dla "tych z turem"

226 odpowiedzi na ten temat

#61 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 maj 2008 - 22:14

Przestroga dla "tych z turem" tur jako tur nie ma raczej minusów, jeśli już to raczej operator, bo jak ktoś ma poukładane w głowie to byle czym bedzie robił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przestroga dla "tych z turem" Dzisiaj, 09:19
  •  

#62 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 08 maj 2008 - 07:10

Przestroga dla "tych z turem" widze fizyka nie jest tu mocną stroną... jak przeciwwaga moze odciązyć przód? ona tylko zapewnia lepsza przyczepnosc tylnych kół i a przez to poprawia proporcje w rozłozeniu obciązenia na 2 osie... a przedniego napedu uzywa sie tylko i wyłącznie jak sie w pryzme nie mozna wbic, albo jak sie cofie i sie slizga... a tur to dobra rzecz jest, tylko trzeba troche uwagi, i pomyslunku, przy niektorych sprzetach dla własnego bezpieczenstwa nie warto sie spieszyć... Pozdro!
DEZERTER

#63 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 maj 2008 - 08:39

widze fizyka nie jest tu mocną stroną... jak przeciwwaga moze odciązyć przód?

:) fizyka nie jest Twoją mocną stroną ;)

Pomyśl logicznie jak masz z tyłu przeciwwagę, tzn coś ciężkiego i to najlepiej trochę dalej wysuniętego za tylną oś niż zaraz na samych cięgłach tuz, to przecież wiadomo że jak byś nie miał obciążników z przodu ani tura to przednia oś była by bardzo leciutka i prawie odrywała by się od ziemi, więc przeciwaga odciąża przednią oś i to w znaczący sposób, jeśli teraz jest tur to masy sa równo rozłożone na przednią i tylną oś, bo tur to jest taka jakby dzwignia podparta tylko na przedniej osi a przeciwwaga to dzwignia podparta na tylnej osi a razem te dzwignie uzupełniaja się, jak nei ma przeciwwagi a tylne koła odrywają sie to masa całego ciągnika tura i tego co jest w łużce jest tylko i wyłącznie na przednich kołach czyli około 5 -6 t! :) , teraz jeśli jest przeciwaga mniej więcej tyle za tylną osią (osią nei kołami) co łużka od tura przed przednią to masy te się równoważą.

To o czym napisałeś zgadza się ale odnośnie tylko obciążników na tylnych kołach

#64 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 08 maj 2008 - 21:07

Przestroga dla "tych z turem" zgadzam sie z ferdkiem w 100%. mam tura juz 6 lat i wiem cos o tym

#65 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 08 maj 2008 - 21:12

Przestroga dla "tych z turem" Panowie a to taka moja uwage że zabezpieczać tura w czasie jazdy by zbyt nisko nieopadł ;) U mni w okolicy jegen koleś miał MTZ z turem i w czasie transportu dwóch pełnych przyczep z ziemniakami w lesie pękł mu wąż o hydrauliki, :angry: tur się złamał i podgioł się po ciągnik uszkodzają jeszcze wałek przekazu macy do przedniego napędu :angry:

#66 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 maj 2008 - 21:15

Przestroga dla "tych z turem" pustą łychę miał czy pełną kartofli że ten wężyk pękł?
szkoda że nie ma jakichś zabespieczeń, ktoś wyżej wspominał że są siłowniki od których można odkręcic wężyk i nie opadnie więc w jakich turach są takie siłowniki z zamkami jakiego porducenta?

#67 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 maj 2008 - 21:23

jakie zamki?> czy jest to standard w polskich ładowaczach? czy np. stoll takie siłowniki ma?

No właśnie co do samej awaryjności ładowacza, to słyszałem opinie że joystrik to bardzo awaryjne urządzenie, no ale ułatwia pracę, a np. kierując się wyborem ładowacza czy bardzo ważne jest to aby ładowacz posiadał prostowody, czy takim bez prostowodów za każdym razem układając bele na przyczepie musiał bym brać poprawkę na 2gą sekcję żeby wyposiomować?

Zamki to chyba takie jak ma np. Sipma na siłownikach klapy - taki ceownik zakładany na wysunięty tłok, dobrze rozumiem? A te prostowody to o poziomowanie chodzi?

Co do krokodyla, to czy wożenu i układaniu bel nie pognie się zaraz (widze że wielu tak robi), (tylko nie piszcie że do bel jest chwytak ;) )
Czy zdarza się zeby z wideł lub łychy spadło coś na maskę?

Od bel sie nie pognie, przy belach 120cm jest troche dupiato, przynajmniej u mnie bo krokodyl jest deko szerszy i nieco utrudnia ładowanie trzeciej beli w rzędzie na D47 :) Poza tym zbiórka krokodylem idzie nawet sprawniej jak chwytakiem. Na maske nic nie spada.

Jak wrzuciłeś 3 szosową ładując bele to Ci musiało się nieźle spieszyć, a z tą jazdą na dwóch kołach to miałeś wielkie szczęście że wpore odbiłeś kołami bo byś leżał na boku

Nie trzeba dużej prędkości ani beli w chwytaku aby przewrócić ciągnik. Kiedyś nieco szybciej przejeżdżałem z pola na droge U912 z podniesionym turem, uczepiony był chwytak do bel i jakoś tak niefortunnie mnie bujnęło że najpierw oderwało sie tylne koło, potem troche przednie i był taki moment zawachania po czym ciągnik runął spowrotem na 4 koła :) Jechałbym nieco szybciej i już bym leżał.

Ursusa nie poszerzałem pod tura, pracuje nim w jednej z obór i nie może być za szeroki. Dla pewności można zwiększyć rozstaw kół ale jak zna sie ograniczenia sprzętu to nie ma takiej potrzeby.

#68 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 maj 2008 - 21:30

W porządnym urządzeniu na każdym siłowniku są zamki i wtedy po podniesieniu łyżki przewody możesz zabrać do domu. W przewodzie ciśnienie jest tylko przy pracy tej funkcji.

o takie zamki mi chodziło, chciaż to o czym pisałeś Mirasek tez się nie spotkałem żeby ktoś to na tura zakłądał, na sipme owszem widziałem ale nie na tura ;)

#69 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 08 maj 2008 - 21:31

pustą łychę miał czy pełną kartofli że ten wężyk pękł?
szkoda że nie ma jakichś zabespieczeń, ktoś wyżej wspominał że są siłowniki od których można odkręcic wężyk i nie opadnie więc w jakich turach są takie siłowniki z zamkami jakiego porducenta?

łyche niemiał bo on nieładował ziemniaków tylko koleś o którego je brał, a na turze były założone widły, tur już był stary ale szkoda tego wałka

#70 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 maj 2008 - 23:04

Przestroga dla "tych z turem" takie kostki, jak w tym siłowniku z allegro. Do tego dołożyć hydroakumulator ( następny link) i wio

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 maj 2008 - 23:13

Przestroga dla "tych z turem" fajnie ale w polskich ładowaczach to chyba nie ma takich siłowników, a w zagranicznych też pewnie w opcji i drogie

#72 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 maj 2008 - 23:28

fajnie ale w polskich ładowaczach to chyba nie ma takich siłowników, a w zagranicznych też pewnie w opcji i drogie

Taki zamek można dokupić albo ze szrotu od jakiegoś HDS-u lub taki podwójny w jednym korpusie

#73 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2008 - 03:35

Przestroga dla "tych z turem" ale na wyposarzeniu fabrycznym lub w opcji żaden producent tego nie przewiduje?
co do HDS to czasami takie kłody że szok nad dachami przejeżdzających samochodów ładują przy drogach

#74 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 09 maj 2008 - 12:02

Pomyśl logicznie jak masz z tyłu przeciwwagę, tzn coś ciężkiego i to najlepiej trochę dalej wysuniętego za tylną oś niż zaraz na samych cięgłach tuz, to przecież wiadomo że jak byś nie miał obciążników z przodu ani tura to przednia oś była by bardzo leciutka i prawie odrywała by się od ziemi, więc przeciwaga odciąża przednią oś i to w znaczący sposób, jeśli teraz jest tur to masy sa równo rozłożone na przednią i tylną oś, bo tur to jest taka jakby dzwignia podparta tylko na przedniej osi a przeciwwaga to dzwignia podparta na tylnej osi a razem te dzwignie uzupełniaja się, jak nei ma przeciwwagi a tylne koła odrywają sie to masa całego ciągnika tura i tego co jest w łużce jest tylko i wyłącznie na przednich kołach czyli około 5 -6 t! ;) , teraz jeśli jest przeciwaga mniej więcej tyle za tylną osią (osią nei kołami) co łużka od tura przed przednią to masy te się równoważą.

To o czym napisałeś zgadza się ale odnośnie tylko obciążników na tylnych kołach

no ale zgadza sie ze przeciwwaga to opcja na rozłożenie proporcjonalne obciążenia na 2 osie to jest na pewno prawda... a faktycznie za szybko napisałem ze nie nie może "odciążyć", mi lepiej pasuje "rozłożyć masę.... "
DEZERTER

#75 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2008 - 12:18

Przestroga dla "tych z turem" chyba jednak dalej nie czaisz o co chodzi, to nie jest tak że dociążasz tylko tył ta przeciwaga faktycznie zmiejsza nacisk przedniej osi, to tak jak na ławce na końcach ktoś siedzi, gdy ktoś wstanie a na jednym końcu ktoś siedzi to ławka się podniesie w jednym końcu

#76 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 maj 2008 - 18:45

chyba jednak dalej nie czaisz o co chodzi, to nie jest tak że dociążasz tylko tył ta przeciwaga faktycznie zmiejsza nacisk przedniej osi, to tak jak na ławce na końcach ktoś siedzi, gdy ktoś wstanie a na jednym końcu ktoś siedzi to ławka się podniesie w jednym końcu

Zmniejsza obciazenie przedniej osi tylko do chwili zrównoważenia przeciwwagi przez tura, potem wzrasta. Inne zadanie przeciwwagi to stabilizacja i zapewnienie kierowalności

#77 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 11 maj 2008 - 10:37

chyba jednak dalej nie czaisz o co chodzi

no widzisz i jakos z tym bede musiał życ ;) Pozdro!
DEZERTER

#78 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 11 maj 2008 - 20:33

Przestroga dla "tych z turem" są zabezpieczenia aby ładowacz nie opadł można zamówić zawory kulowe przy siłownikach i po przekręceniu ładowacz nie opadnie, poza tym mam przy joystiku elektrycznym taką funkcje że przed wyjazdem do transportu przekręca sie o 90 stopni i wtedy nie działa. Podczas transportu omyłkowo sie go nie poruszy. Ładowacz czołowy dobra rzecz polecam.

#79 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 maj 2008 - 22:33

no ale zgadza sie ze przeciwwaga to opcja na rozłożenie proporcjonalne obciążenia na 2 osie to jest na pewno prawda... a faktycznie za szybko napisałem ze nie nie może "odciążyć", mi lepiej pasuje "rozłożyć masę.... "

Kłania sie najprostsze zadanie z mechaniki technicznej - obliczanie reakcji na belce z dwiema podporami i dwie siły przyłożone na jej końcach (przeciwwaga i tur), tak obrazowo ;)

Zorzyk ma racje, choć to raczej skrajny przypadek i musiało by być jakieś ekstremalne obciążenie w chwytaku :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 maj 2008 - 16:34

Przestroga dla "tych z turem" Moim zdaniem cztery , dwie następne na podporach(nacisk przednich i tylnych kół)