Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przestroga dla "tych z turem"

226 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 23:18

Jednymi słowy ... paranoja. :-) Nie ma się co dziwić, że Polscyy rolnicy psują swój sprzet znacznie częściej niż zachodni (pomijając już nawet jakośc tego sprzętu). Oni po prostu nie znają podstawowych praw fizycznych z którymi na codzień mają do czynienia i próbują tworzyć własną "fizykę rolniczą". Wszystko byłoby dobrze gdyby uczyli się na własnych błędach i nie radzili przynajmniej źle innym, ale cóż "ja tak robię więc tak jest dobrze" mimo iż złamałem ciągnik na pół 10 razy i nie wiem dlaczego tak się stało. :-) Poleciały mi przeguby, ale i tak 4x4 jest lekiem na całe zło i to wcale nie jest wynik skrajnego przeciążania przedniego napędu.

Pozdrawiam
Rafał

Tak tak bo polscy chłopi to debile nie to co zachodni inteligentni, może jakis link do strony gdzie są takie statystyki? z moich informacji wynika że prędzej ciągnik złamie się z za dużą przeciwwagą niż bez, bo jak z 2 stron zadziałają siły to cos musi pęknąć, tura mam na 4x2 i poza trakcją nie widzę żadnych zalet dla przeciwwagi, w teorii to może i faktycznie jakas tam zasada dziwgni i odciążenia przedniej osi jest, ale w praktyce tego nie czuje, powiem więcej bez przeciwwagi mniej szarpie ciągnikiem i płynniej się jedzie, więc wydaje mi się że jeżdząc z przeciwwagą bardziej obciążam ciągnik i narażam na zluzowanie elementow nosnych i jakies uszkodzenia, po łąkach i utwardzonych placach nosiłem po 2 bele siana, czy ładowałem młóto łyżką 1,5m na mf 255 bez przeciwwagi i bez problemów na podwórku w błocie muszę używać bo by się kopał a mam ponad 800kg betona zalanego.
Co do 4x4 to jak wyżej zuważono przednia os "idzie" szybciej więc jeli damy na tylną os ponad 1t przeciwwagi i na utwardzonym placu to te mosty będą tylko wyły, widać to np. jak ktos z 4x4 ładuje cos na betonie tylne koła tylko dotykają i podcinane są cały czas, przeciwwaga tylko po to była jest i będzie żeby ciągnik nie wywinoł orła i tam gdzie są bruzdy koleiny grząsko to się przydaje, ale nie do kopania piachu łyzką 2m i przeciwwaga 2t,
ps. sam się dziwie jak nowe ciągniki wytrzymują z turem i mają pracować bezawaryjnie przykład z podwórka valtra 70km z turem quik łyżka 2,4m krokodyl 1,8m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przestroga dla "tych z turem" Dzisiaj, 18:13
  •  

#202 Share xxxwojtekxxx

xxxwojtekxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:13

Przestroga dla "tych z turem" Kupie tura 3 sekcyjnego do zetora jak ktoś chce sprzedać to niech napisze:)

I doradzcie jaki będzie najlepszy do zetora bez przedniego napędu.

#203 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 21:51

Przestroga dla "tych z turem" u mnie oststnio była taka akcja ze ojciec przy ladowaniu obornika turem bez przeciwwagi zlamal330 na pol tzn na obudowie na sprzęgle sruby popekaly i się ciapek zlozyl , tylko ze to raczej nasza wina bo sruby się trochę poluzowaly i trachnelo ale roboty się narobilo jeszcze nie poskladalem bo nie wiem czy ze sprzeglem wszystko wporzadku jutro wpadnie mechanik i luknie na to okiem

u mnie oststnio była taka akcja ze ojciec przy ladowaniu obornika turem bez przeciwwagi zlamal330 na pol tzn na obudowie na sprzęgle sruby popekaly i się ciapek zlozyl , tylko ze to raczej nasza wina bo sruby się trochę poluzowaly i trachnelo ale roboty się narobilo jeszcze nie poskladalem bo nie wiem czy ze sprzeglem wszystko wporzadku jutro wpadnie mechanik i luknie na to okiem

#204 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 08:18

Przestroga dla "tych z turem" Koledzy jaki jest maksymalny kąt nachylenia podłoża na którym można pracować ciągnikiem z Tur-em ?

Edytowany przez Sadek, 04 listopad 2013 - 17:29.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#205 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2013 - 09:18

Przestroga dla "tych z turem" Tego nie ma jasno określonego, jest wiele wytycznych do określenia bezpieczeństwa czyli prędkość poruszania się z ładunkiem, wysokość na jaką podnosi się go, stabilność podłoża jak i samego ciągnika...
Przykładowa instrukcja obsługi ładowacza http://www.stoll-ger...ne-Polnisch.pdf

#206 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 17:30

Przestroga dla "tych z turem" Będąc na wojewódzkim konkursie wiedzy o BHP padło właśnie takie pytanie :

a - 3 stopnie
b - 5 stopni
c - 6 stopni

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#207 Share variotta

variotta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 14:31

jaka była poprawna odpowiedz ?   

#208 Share ThePerkins

ThePerkins

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 10:59

Ja tam jeżdżę bez przeciw wagi i napędu używam jak muszę, np jak jest ślisko ;) 

#209 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 17:27

witam pytanie do doswiadczonych. Założyłem tura do ursusa 5314 i pytanie do was czy w czasie wywalania gnoju czy wozenia bel jezdzic z właczonym napędem?? i czy kombinowac jakas przeciwage>?? niechce rozwalic napędu niedawno zrobiony;/ a czesci do nich strasznie drogie;/

#210 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 18:47

Przy turze takim ciągnikiem bez napędu raczej nic nie zrobisz. Ja używam wycinaka jako przeciw wagi do załadunku obornika, a resztę rzeczy normalnie śmiga

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 21:18

moze macie jakies proste pomysły na przeciwage??

#212 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 21:24

zalej jakiś zbiornik ,beczkę betonem w to prent  na ramiona podnośnika i tyle,balast gotowy

#213 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 21:24

Przestroga dla "tych z turem" Beczka po paliwie zalać betonem i dospawac uszy

#214 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 23:48

http://olx.pl/oferta...html#b50ee6c8bb    to mi się podoba, nie trza  łącznika zakładać.

http://olx.pl/oferta...html#b50ee6c8bb  lub to.

#215 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 21:00

Czy ktoś mógł by mi pomóc gdzie można kupić samą euroramke do tura do c-360 . 

#216 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 21:58

Nie wiem skąd jesteś widziałem ja w Rolczaże koło Pułtuska.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#217 Share stuart

stuart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 20 listopad 2015 - 10:39

Dla tego w MTZ jest sprzęgło przeciążeniowe :) 

#218 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 14:26

Czy w JD serii 6M jest skrzynka rozdzielcza, mechanizm różnicowy miedzy osiowy? Bo wyjeżdżając z dołka tyłem, mając w łyżce ze 2 t piachu z przeciwwagą z tyłu oraz załączonymi napędami, przednie koła przestały się kręcić i zaczęło wyć/miałczeć coś. Podejrzewam że musi być tam jakiś mechanizm który podczas przeciążenia puścił. ale następnie stało się to samo gdy za stodołą coś tam sobie kopnąłem łyżką w ziemi i bez żadnego obciążenia tyłu cofałem i musiał pod delikatną górkę wskoczyć (ten dołeczek co łyżką dzióbnąłem) i też zaczął jęczeć ten mechanizm.

Czy można regulować jego silę, czy zgłaszać to na gwarancji?

#219 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 14:47

znaczy napęd przestaję działać?

jak tak to zgłaszaj na gwarancji bo prawdopodobnie sprzęgło się ślizga

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 19:06

Przestroga dla "tych z turem" Heh 2t piachu w łyżce i ty się dziwisz że napęd rozlacza...

U siebie mam tura na 1224 i napęd zawsze włączam przy kopaniu oborniku itp gdzie trzeba popchnac gdy ma ciężko sprzęgło rozlacza i tyle nic sie jeszcze nie urwało chociaż jedno Koło już robiłem (uszczelki) a drugie czeka chociaż olej leje się konkretnie xD