Skocz do zawartości

Zdjęcie

zgarniacze obornika

77 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 08 luty 2007 - 09:40

zgarniacze obornika a ja mam pytanko co do wyciagow linowych.Jakie liny sa najbardziej wytrzymale przy chodowli np bydla...stalowe czy plastikowe ??aha jakie byscie polecili z wlasnego doswiadzenia ?i jakie srednice tych lin sa najlepsze aby w miare dlugo wytrzymywaly?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zgarniacze obornika Dzisiaj, 21:39
  •  

#22 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 08 luty 2007 - 22:13

zgarniacze obornika U mnie jest wyciąc górnolinowy. W jednym rzędzie stoi 20 krów i mam line stalową(12mm). Wydaje mi sie co do wytrzymałości to ma dóże znaczenie śradnica kółek po których chdzi lina,bo jeżeli lina się bardziej załamuje to krócej pochodzi. :huh:

#23 Share mariusz84

mariusz84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 luty 2007 - 20:12

zgarniacze obornika ja polecam górnolinowy mam taki z firmy agrounima z krotoszyna i spisuje się bez problemów. jako opcję możesz sobie zamówić wersję do załadunku na przyczepę nawet jeden z tych co instalowali ten wyciąg mówił ze ma własnie taką wersję i spisuje się bez zarzutów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 20:39

zgarniacze obornika

a ty abuk od ilu tych sztuk wywalasz-i radze coś wymyśl z tym obornikiem bo szkoda zdrowia.

Wiem, szkoda zdrowia. Ale pomyśl, że widłami musiałem usuwac obornik od 3 byków na uwięzi, jak ten gnój był ubity :rolleyes: ludzie Powiedziałem, sobie koniec. Muszę to jakoś załatwic. Prawdopodobnie kupię i Tura i Cyklopa, bo będę trzymał opasy w stodole.

#25 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 13 marzec 2007 - 16:01

zgarniacze obornika mój wujas sam sobie zrobił wyciąg ale już nie ma siły z takim sie bawic i kupuje niedługo nowy :rolleyes:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#26 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 19:14

zgarniacze obornika Szkoda pracy. Jak nie jest z "kwasówy" to zawsze będą problemy, lepiej ciągnikiem lub ładowarką wygarnąć.

#27 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 19:26

zgarniacze obornika ja bym polecił szynowy(liniowy)mój sąsiadma taki,sprawuje sie super,praktycznie jest bezawaryjny,nie pożałujesz jak go kupisz,a co do liny to mysle ze lepsza bedzie stalowa,jakoś do plastikowej nie mam przekonania

#28 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 17 marzec 2007 - 01:36

zgarniacze obornika nie na darmo mówi się "twarde jak stal" ;) ;)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#29 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 14:54

zgarniacze obornika panowie jesli chodzi o zgarniacz obornika to nie ma lepszej maszynki jak zgarniacz hydrauliczny z prasa na koncu to jest bezobsługowe bezpieczne bo zadna lina si enie urwie i nie stworzy zagrozenia przy pracy. jest on troche drozszy ale jamam i palcem nie dotykam no moze tylko włacznik firma alfalaval
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#30 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 23 kwiecień 2007 - 15:17

zgarniacze obornika mi np. by nie odpowiadał, bo raz, że psuje jakisc obornika a dwa ze p korytarzu gnojowym chciałbym chodzić a w tzw. 'KRECIE" nie da się... :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 15:46

zgarniacze obornika To normalne że hydrauliczny jest lepszy ale chodzi o kase. Z tym zagrożeniem to nie przesadzajmy,lina nie może się urwać bo np. o średnicy 12 mm ma wytrzymałość 10 ton(wątpie żeby przekładnie to pociągneła)

#32 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 16:45

zgarniacze obornika Ja muszę założyć hydrauliczny(innego nie dam rady) tylko ile taki może kosztować?????

#33 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 19:31

zgarniacze obornika moj kosztowła 25 tysiecy na obore 33 metrów. pavel jak psuje jakosc obornika?? własnie nie psuje bo obornik jest wypychany od dołu i sie nie spala. na koncu jest sprasowany. siła wypychu jest 8 ton tłoka od prasy wiec niejest to mało. ciagniesiłwonik jeden cała obore i hałde wypych od dołu do góry ze hej. jedyna wada to cena w porównaniu z lina. ja znam prypadki zelina sie przerwała i przeleciała koło głowy
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#34 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 19:55

zgarniacze obornika "włąsnie sie nie spala"? no myslałem ze obornik musi się przepalić, struchleć-a obornik po krecie zakwasza ziemie bo ciągle prusza kopiec i nie zdaza przegrzac się obornik

#35 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 20:26

zgarniacze obornika @ Pavel po hydraulicznym jest sporo mniej gnoju i jakość jest OK ale nie jest tak że on będzie pchał nie wiadomo ile ja od swojego odgartuje turem 2x / tydzień przy -30 jak zamarznie wypchany to nieraz nie dawał rady wypchnąć

mam alfa laval od 1996 roku teraz musze wymienić prase bo powycierały się blach i tłok mi blokuje 8000 zł sru i nie ma

@ atomik masz z klapą w tłoku z góry mocowaną czy ten z boku z tą szyną ???

Mój nawalał wiele razy i nawet wczoraj sią popsół i dzisiaj musiałem taczuszką wywozić :angry: ale już zrobiłem

#36 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 21:23

zgarniacze obornika ja mam z szyna z boku narazie jest ok

#37 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 07:13

zgarniacze obornika

@ Pavel po hydraulicznym jest sporo mniej gnoju i jakość jest OK ale nie jest tak że on będzie pchał nie wiadomo ile ja od swojego odgartuje turem 2x / tydzień przy -30 jak zamarznie wypchany to nieraz nie dawał rady wypchnąć

czyli nie jest taki zaraz bezobsługowy, wiem że trzeba odgarniać widziałem sporo takich Kretów w pracy:)

#38 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 16:40

zgarniacze obornika Mój sąsiad ma hydrauliczny też alfa laval na ok. 85sztuk i nie odgarnia obornika, całym rokiem kret sobie radzi

#39 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 19:15

zgarniacze obornika noja tez nie odgarniałem jeszcze obornika bo dawał rade i zmia tez.musi byc tylko przy prasie jak si emontuje kratka odprowadzajac gnojówke bo jak bedzi jej duzo i zamarznie to moze tlok skrzywic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 19:42

zgarniacze obornika Ja tak jak napisałem odwalam jest jeszcze 1 rzecz jaką masz szerokość zgarniaka bo ja mam chyba 60 cm

Jak był nowy to faktycznie lepiej pchał ale wtedy był siłownik o większej średnicy ale nie wytrzymał tego aż tłoczysko się wygieło i teraz mam 2 siłownik o mniejszej średnicy ale za to szybciej pracuje

Możliwe że te z tą szyną są lepsze ja teraz też na taką prase będe zakładał

W okolicy wszyscy co mają takie zgarniaki to odwalają