Zaloguj się, aby obserwować  
maQ

Jaki agragat uprawowy do zetora 7045 (72 KM)

Polecane posty

maQ    2

chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat, mam zamiar kupić w najbliższym czasie agregat i nie wiem jaki będzie odpowiedni tak aby zabardzo nie przeciążyć zetora

chodzi mi głównie o szerokość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maQ    2

chodzi mi głównie o agregat w formie kultywatora.

czy 3 metry pójdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

to wszystko zależy jakie masz gleby... ja polecam jakiś aktywny 3 metry... na przykład Maschio HB3000, dobrze miesza glebę bo posiada tzw. noże. ja po tym siałem normalnym siewnikiem a wschody były i tak nieporównalne do poprzedniej uprawy biernym...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

Ja miałem aktywną bronę polską ,ale wiosną rozleciała się przy C-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

Ja aktywnego nie mogę ci polecić. Wiosną brona aktywna z wałkiem strunowym nie wytrzymała przy C-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maQ    2

do tej pory interesowałem się tylko agregatem biernym i już sam nie wiem który będzie lepszy.

jeżeli macie jakieś zdanie na ten temat to prosze napisać :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

ja bym wybrał agregat 3 m jak do niego


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

do lisek... to chyba C-330 nie wytrzymała brony aktywnej...ile musiała mieć 2 metry, co ?? a produkują takie...

i powinieneś wiedzieć, że możemy redagować swoje posty a nie dodawać następne...

 

do maQ. wszyscy wiemy że każdy chwali swoje, ale z własnegpo przekonania wiem że aktywny będzie lepszy (mam już drugi). kiedyś ten Maschio popsuł mi sie w czasie siewu i niedośc tego w środku uprawianego pola... szkoda że wtedy nie miałem jeszcze aparatu...pokazałbym różnice...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

do lisek... to chyba C-330 nie wytrzymała brony aktywnej...ile musiała mieć 2 metry, co ?? a produkują takie...

i powinieneś wiedzieć, że możemy redagować swoje posty a nie dodawać następne...

 

Było tak jak napisałem. Trzydziestką trzeba było dwójką jechać. może trochę wolno, ale brona brało jakieś 3 metry to zdążyłem uprawić i jeszcze poziać tego samego dnia (co prawda tylko jakieś 3 ha). Te polskie nadają się żeby sobie ogródek pod warzywa uprawić, co do zachodnich nie wypowiadam się bo nie miałem przyjemności pracować taką..

To do postu, to nie było zamierzone,ot wypadek przy przy pracy.Wyskoczyły dwa i nie wiedziwłem jak usunąć.

 

Wracając do tematu

Jeżeli kultywator z szerokimi sprężynami to on idzie dość ciężko i jeżeli się chce głeboko uprawić np wiosną po zimowej orce, to wydaje mi się że te 3 metry to max. Ja kultywator 2,7 metra+brony 3 ciągnę c-385 i przy głębokości ok 20 cm ciągnik ma co robić.

A jak chodzi o aktywny czy bierny to na ciężkiej ziemi aktywny dużo lepiej zrobi bo dobrze rozkruszy bryły, bierny z wałkiem najczęściej je tylko wgniata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Moje zdanie na temat agregatu biernego: masz racje, że Twój wybór padł na kultywatorowy. Ja mam bronę sprężynową i trochę nie podoba mi się jego praca (za płytko robi i podsiąkanie wody wtedy jest małe- mówiąc prosto, długo musze czekać na wyjście zboża czy rzepaku). Teraz jak będę zmieniał sprzęt to na kultywatorowy.

 

Co do szerokości to zależy od firmy na jaką się zdecydujesz. Różne firmy robią różne sprzęty i podają zawsze zapotrzebowanie mocy. Ale dla 912 to w granicach 3,0-3,6 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maQ    2

prawdopodobnie kupie agregat bierny pomiędzy 2,5 a 3 metry,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja mam 2 letniego Kombiaka z Unii 3m - mtz82 mial co przy nim robic, teraz jest z gesistopkami i 100km zetorek chwilami ma na styk, mysle ze taki agrgat bylby dla ciebie idealny, aczkolwiek duzo zalezy od ziemii:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

Agregat uprawowy to tylko z Unii?Czy jeszcze jest jakaś polska firma godna uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Może MANDAM z Gliwic ? ja mam ścierniskowy z tej firmy, co prawda dopiero pierwszy rok a gęsiostópki są LEMKENA, ale myślę, że nie będę żałował zakupu.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ten ciągnik ma trochę mniej mocy. Wiem bo mam 7011.

A co do agregatu to ja zrobiłem dla siebie z kultywatora. Dałem wał strunowy i na pierwszy rząd gęsiostopki, zeby zobaczyc jak będzie szedł. Ale dam chyba na wszystkie łapy bo Zetor nie ma co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Dałem za niego bodajże 17500 zł rok chyba 1983, a stan jest dobry.

Jedyną awarię miałem w listopadzie. Podnośnik. Ale na twoje 20 ha myślę, że będzie dobrym ciagnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja mam z tą pierwszą kabiną i mam okienko z tyłu. Wolałbym miec z całą szybą, ale jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj