Skocz do zawartości

Zdjęcie

zapowietrzjace sie hamulce w MF-8110

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 10 kwiecień 2008 - 20:41

zapowietrzjace sie hamulce w MF-8110 Witam. Problem polega na tym że moj MF 8110 gubi hamulce :D Wyjasnie w czym polega problem. Jest to ciagnik wyposażony w sprezarke powietrza a więc hamulce sa powierztno-hydrauliczne. Jak postaji 2-3 dni nie jezdzony to hamulce znikna. Po odpaleniu trzeba przez jakies 10 minut mahac pedalem hamulca i wtedy hamulce sie pojawiaja i podczas pracy sa i to bardzo dobre. Zaznaczam ze olej w skrzyni zostal wymieniony jest stan i brak jest jakich kolwiek wyciekow?? Jesli ktoś wie o co chodzi to prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zapowietrzjace sie hamulce w MF-8110 Dzisiaj, 17:13
  •  

#2 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 10 kwiecień 2008 - 20:44

zapowietrzjace sie hamulce w MF-8110 2x ten sam temat dodałes :D
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#3 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 21:06

zapowietrzjace sie hamulce w MF-8110 widze:)

#4 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 21:40

zapowietrzjace sie hamulce w MF-8110 Bliźniaka usunięto... :D

W temacie, może uszczelnienia na pompce sczezły? A co sie dzieje jak odłączysz wogóle sprężarke? U mnie w serii 42xx na odłączonej hamulce są ale słabsze...

#5 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 07:03

zapowietrzjace sie hamulce w MF-8110 na pompkach hamulcowych wymienilem uszczelniacze bo z jednej cieklo i zalozylismy nowy komplet uszczelniaczy. a ze kupilismy 2 komplety to te druga pompke tez uszczelnilismy. Nigdy nie odlanczalem sprezarki ale chyba nie tedy droga. A ty mirasek tez masz swojego Mf-a ze sprezarka????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 08:16

zapowietrzjace sie hamulce w MF-8110 Mam sprężarke tylko zazwyczaj jest odłączona (zdjęty pasek), używam jej jedynie w transporcie.

Jakbyś ją odłączył i pojawiły by sie te same obiawy to wtedy coś z pneumatyką ale tak jak piszesz, chyba nie ma to związku, choć zwróć uwage na manometr... może po dłuższym postoju ucieka ciśnienie ze zbiornika, musi je dobić i potem hamulce są? Albo może układ jest słabo odpowietrzony, spróbuj odpowietrzyć jeszcze raz... :D

Tak z ciekawości, ile kosztowały Cie uszczelniacze pompki? Bo u mnie pojawia sie czasami minimalny wyciek od strony pedałów, pewnie kiedyś zacznie mocniej cieknąć i trzeba będzie wymienić.

#7 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 11:14

zapowietrzjace sie hamulce w MF-8110 Wiesz co jesli chodzi o ten manometr to faktycznie jak postoji tak z dzien to cisnienie spadnie do zera. Kurcze moze wlasnie to powietrze gdzies ucieka i wtedy te hamulce gina. A ty zawsze masz jakies cisnienie na tym manometrzre nawet jak stoji ciagnik nie ruszany kilka dni????????? a co do układu to on chyba sie powiennien sam odpowietrzyc.

Co do kompletow naprawczych pompek hamulcowych kupilem je u Korbanków kosztowały mnie 130 zl brutto za komplet. szukałem w innych firmach to albo nie mieli albo cena ta sama

#8 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 15:49

zapowietrzjace sie hamulce w MF-8110 Mój ciśnienie trzyma jak stoi, chyba że ponaciskasz pedał hamulca przy wyłączonym silniku to za każdym razem troche spadnie. Jeszcze nie widziałem układu hamulcowego co sie sam odpowietrza :D może mało widziałem...

Przy zerowym ciśnieniu hamulce są (przynajmniej powinne być) ale słabsze, zanim układ nabije pusty zbiornik do 8 atm. minie troche czasu a potem ciągnik staje dęba przy hamowaniu :D wg mnie ciśnienie powinien trzymać nawet jak stoi pare dni, pewnie masz gdzieś małą nieszczelność (posłuchaj albo sprawdź mydłem na łączeniach przewodów). I pokombinuj z tym odpowietrzeniem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 21:09

zapowietrzjace sie hamulce w MF-8110 a w ktorym miesjcu sie u ciebie odpowietrza??????? No musze chyba ten uklad przesledzic moze co znajde