Lesin

Jaki ciągnik na 60-70 ha?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lesin    1

Czekam na wasze porady. No i jakie maszyny do którego? Chodzi mi o pług i agregat uprawowo-siewny. Ziemie dość ciężkie do uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Więc ja na te hektary bym brał 16145, a maszyny to agregat z siewnikiem 3m aktywny no i pług 4skiby obrotowy na dużych odkładniach + do tego jakiś wał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

No ale 120km a 160km to jest spora różnica ;]

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Maszyny-do-12045-t5580.html 12045 podobne moce do 12145 zobacz tu ;;]

 

Jak już mialbym wybierać to wybrał bym 16145 zawsze więcej km nie zaszkodzi


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

a ten zetor 16145 5 skibowego obrotowego nie da rady? pompa wytrzyma? jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Mówiłeś że masz ciężkie ziemie to wątpie żeby dał rade podnieść podniesie ale go nie uciągnie ;/ 4x45cm i będzie gitara


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

Ale są też kawałki,tzn dość sporo gdzie są lżejsze. Także chyba najlepszym rozwiązaniem będzie 4+1 co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

co z tego, że na papierze 16245 ma 160KM ?

w rzeczywistości ma max 130KM i to wątpię.

za mało biegów jak na taki traktor i słaba zwrotność. plus za komfortową kabinę i prostotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Tak ale to tylko tak ma w papierach a w rzeczywistosci ma duzo mniej.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Do tego traktora 5 to za dużo moim zdaniem , kup do niego konkretną 4 obrotową i do tego porządny wał doprawiający , to będzie tak jak by 5 skib ciągnoł . :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Oj chyba 1014 będzie troszeczkę za mały jak na ciągnik główny do gospodarstwa 70 hektarowego :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Na takie gospodarstwo to przynajmniej traktorek co ma ze 120 kucy i przedni napęd... Żeby tam na ciężkich ziemiach dał rade 3 pługi ciągać... ;) A do jakiej kwoty kolega chce traktor kupić???


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

70 ha ...... i uwaga......

 

PRONAR 1025a..... (ziemia 2-3-4klasy)

 

pług ibis 4, uprowowo siewny atlas+polonez 4m...

 

pozdro..... a zetorki to lubią ON, a według dealera nowe zetorki mają tyle usterek że głowa mała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

ja mam Ursusa 1014 i pracuje z pługiem 5 skibowym+ tur 6

i sprawuje się idealnie ;]

mam go na 90ha...gleby dość lekkie

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Napisz czy chcesz nowego czy używke bi jeśli nowy to:

 

Najlepszy by był PRONAR 1025A-II(ewentualnie I) - Niewielka cena a mocy ci starczy spokojnie na 4*45 <_<


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

ja mam ursusa 1224 odpowiednik 12245 u mnie pracuje na 125 ha i spokojnie sie wyrabia orze plugiem zagonowym 5*40 + wal 2m na klasach ziemi 3-5 , ja bym wolal 12245 na lekkie ziemie na na cizsze wez 16245. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy wybierz 16245, jest oszczędniejszy od 12245 bo ma turbinke, 16245 on jest z turbina wiec ma swoje kopyto, do wszystkiego sie nada, do lekkich i ciezkich prac, a paliwa duzo nie zloi, no wiadomo ze wiecej od 12245 bo jest silniejszy, ale tam sa przeliczenia na 1kW, to na 1kW 16245 pali mniej niz 12245:d Polecam traktory z turbiną sa wydajniejsze:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal94    0

zetor 16145 byłby dobry tylko że ma dość dużą wadę jest paliwożerny

 

zetor 16245 turbo byłby lepszym rozwiązaniem

 

Nie pisz posta pod postem!!!!!!!!!!

Edytowano przez robertbara
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Michał(archeolog starych tematów ?) rozgrzebałeś kilka starych tematów i bałaganu narobiłeś :angry:


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

No pewnie, że starczy. Samą 12 byś zrobił a 60-tka będzie do takich lekkich prac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj