Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogólne przepisy

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 16:12

Ogólne przepisy mam małe gospodarstwo 19ha 4, 5 klasa i jestem ciekaw jakie kruczki prawne, przepisy, rozporządzenia mogą mi przysporzyć troche gotówki, lub np. dofinansować część ceny zakupu ciągnika?
czy są jakieś przepisy mówiące np. o tym że komuś kto rozpoczyna działalność (niekoniecznie rolniczą) należą sie jakies pieniądze?

prosze o pomoc bo kompletnie sie na tym nie znam a jestem ciekaw ile kasy co roku ucieka mi sprzed nosa przez własną niewiedzę....

niech to będzie taki spis wszystkich korzystnych dla nas, rolników przepisów prawnych
Dostawcą mocy jest...Case

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogólne przepisy Dzisiaj, 16:05
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 16:37

Ogólne przepisy podstawą dofinansowania zakupu to PROW

co do rozpoczynania pozarolniczej(bo chyba o taką ci chodzi) możesz jeśli jesteś bezrobotny i nie prowadziłeś wcześniej działalności gospodarczej to możesz się ubiegać w urzędzie pracy o pozyczke bezzwrotną w wysokości ok 13tys zł na rozpoczęcie działalności

#3 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 16:46

Ogólne przepisy możesz mi to dokładniej opisać?
mam zamiar otworzyć produkcje siatki ogrodzeniowej, mój zawód to mechanik.jestem ciekaw czy dostałbym pieniądze na maszyne do takiej siatki.jakie trzeba spełniać warunki? jak ma wyglądać wniosek i gdzie go kierować?

#4 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 10 kwiecień 2008 - 16:56

Ogólne przepisy Tak jak kolega wyżej napisał podstawą jest PROW Jeśli zaczynasz to Młody rolnik,jeśli masz zamiar kupić jakąś maszynę to Modernizacja Gospodarstw, dla niedużych gospodarstw ciekawym źródłem dodatkowych pieniędzy może być Program rolno-środowiskowy. Jeśli chcesz się wziąć się za inną pracę, a jesteś rolnikiem to możesz skorzystać z działania Różnicowanie w kierunku działalności pozarolniczej (jakoś tak to się nazywa). Gdy w coś inwestujesz, to możesz skorzystać z nisko oprocentowanych kredytów i ubiegać się o ulgę w podatku rolnym. Więcej grzechów nie pamiętam :D
Ale najważniejsza jest ciężka praca, bo jak narazie w naszym kraju kruczki prawne, przepisy, rozporządzenia mogą ci przysporzyć więcej problemów niż korzyści. Jak to mówią " umiesz liczyć- licz na siebie"

#5 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 17:01

Ogólne przepisy fakt faktem ale można kieszeń państwa nieco opróżnic co nie?
bardzo interesowałaby mnie ta "propozycja" nawiązująca do kpna maszyny do produkcji siatki...możecie rozwinąć ten wątek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 10 kwiecień 2008 - 17:07

Ogólne przepisy jeśli jesteś rolnikiem to pewnie mógł byś się załapać na ten program "Różnicowanie...." bo na taką maszynę to dofinansowania z Prow raczej nie dostaniesz, nie jest to produkcja rolnicza.

#7 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 18:20

Ogólne przepisy jeżeli jesteś zarejestrowany jako bezrobotny możesz w urzędzie pracy składać wniosek na dofinansowanie na rozpoczęcie działalności musisz mieć chyba ok 5000zł wkładu własnego i dostaniesz ok13tys i to razem masz wydać na sprzęt potrzebny do prowadzenia działalności i przez przynajmniej rok musisz ja prowadzić żeby nie trzeba było zwracać tej kasy i nie możesz być rolnikiem pozostałe informacje i wnioski dostępne są w powiatowym urzędzie pracy

#8 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 18:55

Ogólne przepisy a jesli ma si firme budowlaną to czy mozna otrzymac takie dofinansowanie?

#9 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 20:36

Ogólne przepisy jeżeli masz już firmę to nie, ale są inne środki np. na utworzenie miejsc pracy, szkolenia, innowacji,ochronę środowiska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 15:32