Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Podatek dochodowy od 2010r

Polecane posty

Ferdek07    75

Ciekawe w jaki sposób wyliczą sobie ten dochód? Bo według wstępnych wyliczeń robionych przez mleczarnie wyszło mi ponad średnia krajowa więc jak z tego teraz miałbym poopłacać wszystkie składki to już bankrutacja tylko :angry:

ciekawe w jaki sposób będzie naliczany ten podatek jakie ulgi będą przysługiwały i ile będzie zasiłku chorobowego z tego tytułu, bo może i rolnik płaci mało krusu, ale jak ktoś jest pół roku na zasiłku chorobowym za 7zł dniówka :angry: :D to już ina sprawa

ps. dopłaty nie liczą się do dochodu?

http://www.agrofoto.pl/artykul.php?id=146283

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no jak to w jaki sposób - prawdopodobnie będzie opcja prowadzenia księgowosci chociażby w jakiejś uproszczonej formie - i wtedy sprawa prosta - jeśli nie masz zysku podatku nie płacisz i mogą cię za przeproszeniem cmoknąć - dodatkowo w koszty można wliczyc amortyzacje maszyn i jeśli raz na kilka lat kupisz coś nowego to koszty rosną więc malaje twoj podatek :D


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dopłaty chyba nie są liczone do dochodu ale pewny nie jestem.

a co do obliczania dochodu to jest prosta sprawa wystarczy przeprowadzić rachunek zysków i strat i wszystko jasne, a w uproszczeniu przychody - koszty (amortyzacja też jest kosztem). poniżej przedstawiam wariant porównawczy rachunku zysków i start zgodny z ustawa o rachunkowości:

 

A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:

- od jednostek powiązanych

I. Przychody netto ze sprzedaży produktów

II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie - wartość dodatnia, zmniejszenie - wartość ujemna)

III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki

IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów

 

B. Koszty działalności operacyjnej

I. Amortyzacja

II. Zużycie materiałów i energii

III. Usługi obce

IV. Podatki i opłaty, w tym:

- podatek akcyzowy

V. Wynagrodzenia

VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia

VII. Pozostałe koszty rodzajowe

VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów

 

C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A-B )

 

D. Pozostałe przychody operacyjne

I. Zysk ze zbycia niefinansowych aktywów trwałych

II. Dotacje

III. Inne przychody operacyjne

 

E. Pozostałe koszty operacyjne

I. Strata ze zbycia niefinansowych aktywów trwałych

II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych

III. Inne koszty operacyjne

 

F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D-E)

 

G. Przychody finansowe

I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym:

- od jednostek powiązanych

II. Odsetki, w tym:

- od jednostek powiązanych

III. Zysk ze zbycia inwestycji

IV. Aktualizacja wartości inwestycji

V. Inne

 

H. Koszty finansowe

I. Odsetki, w tym:

dla jednostek powiązanych

II. Strata ze zbycia inwestycji

III. Aktualizacja wartości inwestycji

IV. Inne

 

I. Zysk (strata) z działalności gospodarczej (F+G-H)

 

J. Wynik zdarzeń nadzwyczajnych (J.I.-J.II.)

I. Zyski nadzwyczajne

II. Straty nadzwyczajne

 

K. Zysk (strata) brutto (I±J)

 

L. Podatek dochodowy

 

M. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)

 

N. Zysk (strata) netto (K-L-M)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dobrze tylko czy napewno będzie to rachunkowośc, czy tak jak u mnie koleś spisał ile wydaje na paliwa nawozy cena nowego ciągnika ile sztuk bydła krów ile ha i jaka wydajność i z tego wyszło że mam średnią krajową i jeszcze po 20gr z litra mi zostaje, jak z tego przelicznika dowalą podatek dochodowy to bida z nendzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no nie jak chcą zrobić podatek dochodowy to na zasadach takich jak ma każda firma czy nawet jednoosobowa działalność gospodarcza bo wtedy dopiero to miało by sens bo płaciłbym od realnie osiąganych dochodów a nie od tego co mi ktoś wyliczy, jak ma być podatek dochodowy to na zasadach ogólnych i takich jak mają wszyscy, bo wtedy ten podatek nie wiem czy byłby płacony w naszym gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No właśnie a czy mozna liczyć na taką uczciwość?

na pewno wykombinują tak zeby ściągnąć z rolników jak się tylko da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

To tak jak teraz Rzecznik praw obywatelskich zastrzegł ustawę o KRUS do TK tak po takiej ustawie będzie można zastrzec tą ustawę do TK bo będzie nie sprawiedliwa i będzie łamała zasadę równości tak jak to ma miejsce obecnie z KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj