Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf-255 przekładnia kierownicza

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pablo90018

pablo90018

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 18:55

Mf-255 przekładnia kierownicza Mam takie pytanie. Pomimo regeneracji kolumny i wymiany końcówek drążków kierowniczych nadal trochę ciężko się kieruje.Czy między półosiami a ruchomym elementem na którym osadzona jest piasta koła nie ma jakiegoś łożyska bądź wymiennego elementu, który mógł ulec zużyciu? Dodam że ten element jest regularnie smarowany przez kalamitkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf-255 przekładnia kierownicza Dzisiaj, 17:47
  •  

#22 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:27

Mf-255 przekładnia kierownicza Mam takie pytanie do kolegów: czy istnieje oryginalne wspomaganie na dwa siłowniki na orbitrol bo wydaje mi się że kiedyś widziałem w małym nowym ursusie i nie wie czy tam był drążek poprzeczny.Potrzebne mi jest aby pomóc koledze zrobić wspomaganie w fordzie 2000 z pługiem przednim gdzie nie można zastosować drążka poprzecznego.A może udałoby się kupić oryginał od ursus 3512,tylko chodzi o ten drążek poprzeczny.Z góry dzięki za pomoc.

#23 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 25 luty 2012 - 22:37

Mf-255 przekładnia kierownicza chodzi ci o takie wspomaganie jak w linku?
http://www.thoni.de/...der_mf_152.html

#24 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 26 luty 2012 - 11:36

Mf-255 przekładnia kierownicza Takie może być,ale nie rozumiem jak to jest zrobione że są drążki od przekładni mechanicznej i orbitrol czyżby koło kierownicy obracało obydwie przekładnie a może te drążki są zamiast poprzecznego drążka.Czy te drążki od przekładni mechanicznej są konieczne czy chodziłoby to na samych siłownikach?Najlepiej jak by można kupić oryginał.

#25 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 26 luty 2012 - 15:25

Mf-255 przekładnia kierownicza te boczne drazki sa zamiast drazka poprzecznego. hm chyba raczej bez tych drazkow by to nie chodzilo wydaje mi sie ze zbieznosc by sie zmieniala ale tego nie jestem pewny. sa gotowe zestawy na farmekspercie czy w sklepiedlarolnika ale z drazkiem poprzecznym niestety.
http://www.farmexper...rodukt8248.aspx
http://www.sklepdlar...977/produkt.htm

#26 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:55

te boczne drazki sa zamiast drazka poprzecznego. hm chyba raczej bez tych drazkow by to nie chodzilo wydaje mi sie ze zbieznosc by sie zmieniala ale tego nie jestem pewny. sa gotowe zestawy na farmekspercie czy w sklepiedlarolnika ale z drazkiem poprzecznym niestety.
http://www.farmexper...rodukt8248.aspx
http://www.sklepdlar...977/produkt.htm

Dzięki koledzy za odpowiedzi upewniliście mnie w tym że drążki muszą być,zobacze co da się zrobić.Ciekawe jaki orbitrol tam zastosowano,bo można kupić Danfosa 80 z rozbiórki starego Claasa za ok 400zł.ale czy wystarczy taka objętość orbitrola.

#27 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 26 luty 2012 - 20:37

Mf-255 przekładnia kierownicza hm nie jestem pewny ale u mojego wuja w JD 3040 chyba nie ma drazka poprzecznego sa tylko dwa silowniki. dopytaj sie jakiegos uzytkownika a AF ktory ma takiego JD lub podobnego czy jest drazek porzeczny. w moim NH sa 2 silowniki i jest drazek.
ja w moim ursusiku 1224 montowalem orbitrol 160. co do ferdka nie wiem tez sie nad tym zastanawiam tez planuje zalozyc do swojego mf 152 wspomaganie bo kiedys rozerwalem uklad kierowniczy i po naprawie ma spory luz a z reszta do tura przydalo by sie wspomaganie lepiej by sie krecilo :)

z tego co porzed chwila wyczytalem wynika ze orbitrol trzeba dobierac do silownika. zalezy to od pojemnosci silownika i jego skoku.
w tym wspomaganu od ursusa c-385 bez napedu nie zastosowano drazka poprzecznego
http://www.sklepdlar...148/produkt.htm

Edytowany przez krzeski, 26 luty 2012 - 20:50.

#28 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:48

Mf-255 przekładnia kierownicza To jest oczywiste że musi być dobrane wydajność pompy np. 8 l/min,orbitrol 80 (co pisałem wyżej,kupiłem) a następnie ile oleju trzeba do wypełnienia siłownika od max w lewo do max w prawo (cm sześciennych) podzielić przez (w tym przypadku) 80 daje nam ile pełnych obrotów kołem kierowniczym na pełny skręt od max prawo do max lewo.
Link który podałeś to tam siłownik jest zarazem drążkiem poprzecznym(miałem Forda 6610 to tak było i super chodziło),ale w tym przypadku nie można jak pisałem wyżej.
Zastanawiam się czy zastosowanie dwóch siłowników bez drążków może by chodziło(wyjścia po jednym z każdego siłownika)połączyć przewodem tak jak jest to w cyklopie od obrotu,będę to próbował ale teraz nie mogę (brak czasu choroba w rodzinie).

#29 Share siano298

siano298

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:05

Mf-255 przekładnia kierownicza witam mam problem z moim mf35 mam luz na kierownicy i to duży jak moge go zmiejszyć macie pomysła

#30 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 23:16

Mf-255 przekładnia kierownicza Nie wiem jak w 35, ale u mnie w 255, jak miałem luz to ściągłem kierownicę i dokręciłem nakrętkę i zabezpieczyłem. Trochę luzu ubyło.Po paru latach zmieniłem wałki w przekładni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share siano298

siano298

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:25

Mf-255 przekładnia kierownicza witam wszystkich posiadam traktor mf 35 stary ale jary a mam mianowicie problem z kolumna kierownicza nie da sie jechać straszny luz czy wie ktoś jak sie do tego zabrac ??? co zrobic zeby buł mniejszy ?

#32 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 16:43

Mf-255 przekładnia kierownicza Witam
Problem mamy z MF 255. Po wymianie sporej części bebechów w przekładni kierowniczej bardzo ciężko kręci się kierownicą. Podejrzenia padają o liczbę kulek które tam są. Czy ktoś wie ile tam powinno być kulek?
Pozdrawiam

#33 Share Misiek_98

Misiek_98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 14:42

Witam 

Jest możliwość zlikwidowania luzu w układzie kierowniczym bez wymiany kolumny?

Wrzucam schematy żeby było łatwiej odpowiedzieć jak ktoś wie 

http://topagra.eu/ur...-kierownicy.php

http://topagra.eu/ur...f255/korpus.php

http://topagra.eu/ur...f255/drazki.php

#34 Share black_shadow

black_shadow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 15:51

ta kolumna nie ma z zewnątrz żadnej regulacji luzu luz usuniesz po rozebraniu i wymianie zużytych elementów (wału kpl.,nakrętki głównej i innych )

#35 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 21:03

Nie do końca się z tobą zgodzę, że nie  ma regulacji. Trza ściągnąć kierownicę i prawdopodobnie dokręcić nakrętkę, taką dużą, na klucz z 30 mm może więcej i dobrze ją zabezpieczyć.

#36 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 21:07

Proszę podobny temat:

http://www.agrofoto....ia-kierownicza/

#37 Share Misiek_98

Misiek_98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 21:08

Mf-255 przekładnia kierownicza U mnie niestety będzie tak jak pisze black_shadow bo nakrętka była nie raz dokręcania. I wcale się nie dziwię ze jest luz bo przez 30 lat chodzi bez zaglądania. Jutro zaczynam rozbierać bo nie mam jeszcze wyciszenia

#38 Share black_shadow

black_shadow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 21:44

najczęściej zużywają się gwint na wale i nakrętce, kulki i kołki ustalające nakrętkę...powodzenia Misiek_98

Edytowany przez black_shadow, 29 grudzień 2014 - 18:24.

#39 Share Misiek_98

Misiek_98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 21:46

Mf-255 przekładnia kierownicza Właśnie dzisiaj z tata debatowalismy i tez doszliśmy do tego wniosku. Dzięki bo trochę roboty będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share AgroDudi99

AgroDudi99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 23:52

U mnie niestety będzie tak jak pisze black_shadow bo nakrętka była nie raz dokręcania. I wcale się nie dziwię ze jest luz bo przez 30 lat chodzi bez zaglądania. Jutro zaczynam rozbierać bo nie mam jeszcze wyciszenia

Wcale nie musisz wszystkiego wymieniać, u mnie MF235 kierownica chodziła jak chciała nie szło jechać, po rozebraniu okazało się, że jest luz na tym górnym łożysku pod kierownicą i tym jabłku co chodzi na slimaku od wałka, po prostu przez 35 lat wyrobiło się, a na tych zębatkach było wszystko sztywno. Po wymianie luz znikł, jest minimalny ale nie wyczuwalny podczas jazdy ;)