Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak dociążyć New Hollanda TD95D

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Atlonik

Atlonik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 18:14

Jak dociążyć New Hollanda TD95D Moj NH TD95D jak na swoją 95KM moc warzy dość niewiele bo 4300kg ! myślałem nad zakupem orginalnych obciazników ale przy zakupuie ciągnika powiedzieli mi 2800zł za 2x150kg na tylnie koła ! wydawało mi sie dosć drogo ! niewiecie czasem jak bym mógł dociążyć NH ,nie droga ale wmiare estetycznie ???
New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak dociążyć New Hollanda TD95D Dzisiaj, 21:15
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2008 - 18:22

Jak dociążyć New Hollanda TD95D Ja bym pomyślał nad płynem do przednich kół, a jak będzie mało to tylne też można zalać. Obciążnikami dodasz może z 500 kg zapłacisz za to 5 tysięcy. Wystarczy kupić chlorek magnezu MgCl2, 30 kg na 100 litrów wody. Wyjdzie zdecydowanie taniej i z korzyścią dla ciągnika.

#3 Share Atlonik

Atlonik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 19:59

Jak dociążyć New Hollanda TD95D to będzie najlepsze wyjście ! tylko ciekawe ile dojdzie kilogramów ???
New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2008 - 20:08

Jak dociążyć New Hollanda TD95D Nie wiem jakie masz koła ale jak by zalać wszystkie cztery to pewnie jakieś 1000 kg.

#5 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 20:08

Jak dociążyć New Hollanda TD95D jak masz instrukcję to tam pisze ile litrów wchodzi do koła :D

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 20:30

Jak dociążyć New Hollanda TD95D a to bardzo ciekawe tylne bym zalewał śmiało, ale przednie? czy to nie obciąża układu kierowniczego i osi napędowej bardziej, tzn tych sforzni itd?
czy będzie mniej skakał z takim dociążeniem? niż ze zwykłym obciążnikiem?
czy takie kombinowanie nie niszczy opony?

#7 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 20:30

Jak dociążyć New Hollanda TD95D Koła można albo jakiegos pucka z betonu ulac pomalowac ładnie i zrobić jakąs rame i zamocowac

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#8 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 20:58

Jak dociążyć New Hollanda TD95D orginalne obciazniki na tylne kola kosztuja 1800zl jest ich 300kg
moj sasiad ma zetora 9641 i niedawno zalozyl do niego najwiekszego turka chyba 260 ten orginalny track lift czy jakos tak i jak wziol bele to bez napedu nie mogl ruszyc z miejsca i na tylne kola zrobili mu obciazniki po 2zl za kg i wziol 600kg to zaplacil chyba 1100zl opuscili mu 100zl i teraz ma dobrze jak chcesz namiary na tych gosci co mu robili te obciazniki to pisz na gg 1115745 albo na wp

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 21:17

Koła można albo jakiegos pucka z betonu ulac pomalowac ładnie i zrobić jakąs rame i zamocowac

orginalne obciążniki można zgubić, a jak taki pucek z przodu przy szybkości spadnie i mise może pobić lub coś innego uszkodzic, dlatego jak już to może jakieś z mtz-a szukać obciązniki? lub po szrotach coś?

#10 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 21:33

Jak dociążyć New Hollanda TD95D Ale faktycznie czujesz, że jest za lekki, czy tylko ta książkowa waga traktorka Cię martwi? Ja bym Ci radził sie nie spieszyć z dociężaniem, najpierw wypróbuj go w sprzętach a dopiero wyciągnij wnioski, moze akurat nie trzeba będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Atlonik

Atlonik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 22:40

Jak dociążyć New Hollanda TD95D No narazie niemam sprzetu by to sprawdzić ! ale myślałem o obciążnikach bo może kupie pług 4obrotową to bedzie troszke za lekki czy nawet do tura w pózniejszym czasie by sie przydałby !

#12 Share Damian2302

Damian2302

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 15:00

Jak dociążyć New Hollanda TD95D 4 obrotową??????????? ten ciągnik może sobie z nią nie poradzić bo ma tylko 95 koni . Ale tez zależy jakiej klasy masz ziemię
Case jest the best

#13 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 16:05

Jak dociążyć New Hollanda TD95D 35 korpus i smiga aż miło.i nie mów że nie da rady.najlepiej zalać koła, nie tracisz przy tym na zwrotności a zyskujesz na przyczepności :D
mówiłes tu o skakaniu - czy wyrywałeś nim kiedyś jakieś drzewka czy coś? mój case też skakał ja nie miał założone tura, a wyciągaliśmy inny ciagnik.Ciągnik miał siłe żeby sie kopac ale ze byl lekki to zamiast ciągnąć przeskakiwał nad ziemią :D
Dostawcą mocy jest...Case

#14 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 17:28

Jak dociążyć New Hollanda TD95D ja mam TD85D i czasem tez mi sie wydaje ze mógł by mieć pare ciężarków wiecej np: na tylnie koła :D a co do tego pługa obracalnego "4" mysle ze w korzystnych warunkach da rade TD95D :D

#15 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 18:48

Jak dociążyć New Hollanda TD95D lekką 4k w obrocie typu sukov, lub akpil i śmigasz spokojnie, dzisiaj widziałem agrofarma, który ma chyba podobna masę i śmigał z 4ka az miło

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2008 - 20:39

a to bardzo ciekawe tylne bym zalewał śmiało, ale przednie? czy to nie obciąża układu kierowniczego i osi napędowej bardziej, tzn tych sforzni itd?
czy będzie mniej skakał z takim dociążeniem? niż ze zwykłym obciążnikiem?
czy takie kombinowanie nie niszczy opony?

To pomyśl jak przenoszone jest obciążenie zamontowane na ramie: cały ciężar przenoszony jest przez oś na opony a potem na ziemie. w tym wypadku obciążone są łożyska kół i zwrotnicy.
W zalanych oponach cały ciężar "leży" na ziemi, obciążenie łożysk nie zmienia się.
Obciążenie układu kierowniczego jest takie same w obu przypadkach, bo o oporze skręcania decyduje nacisk na opony. Wg mnie zalanie wodą to najlepszy sposób dociążenia, bo jak inaczej zwiększyć małym kosztem masę o 1000 kg? Przy okazji zwolnice mają lżej i nie zmieniamy wyglądu ciągnika.

#17 Share Damian2302

Damian2302

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 05:14

Jak dociążyć New Hollanda TD95D Wiecie ale ja nie mówiłem ze nie pójdzie tylko w jakich ziemiach bo jak ma samą gline do będzie katowanie a nie oranie.
Case jest the best

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 07:45

Jak dociążyć New Hollanda TD95D dobrze ale czy zalane wodą przednie opony nie amortyzują gorzej? pozatym obciażniki są za przednią osią i mniejsza masa lepiej dociąża przednią oś, pozatym przednie osie i zwrotnice są przystosowane do przenoszenia obciązeń a nie do trzymania ciężkich kół gdy przód chce podrywać, przerabiałem to w mf 255 i bez obciążników coś mi się wydaje ze szybciej nawet przód dostał luzów niż jeźdząc z obciążnikami bo fruwające koła ciagle miały drgania i wylatywały tulejki na sforzniu, oczywiście zależy jakie to opony ale tylne zgoda zalewanie pomoże ale czy przednie zalewać to oj nei wiem

#19 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 12:15

Jak dociążyć New Hollanda TD95D a co można sprężyć i rozprężyc? powietrze czy wodę? niestety, zalanie wodą odbije sie na komforcie ale coś za coś :D
Dostawcą mocy jest...Case

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 kwiecień 2008 - 12:38

Jak dociążyć New Hollanda TD95D Zalanie wodą jest na razie najtańsze obciążenie do traktora. Wystarczy zalać tylko z tyłu a traktor sporo uzyska na wadze......