Bodzio110

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika

Polecane posty

lukasz0920    443

Ma ktos zdjęcie jak wygląda bruzda po takim poszerzaczu ? https://agromer.pl/ogolna-poszerzacz-bruzdy-kv-073615-unirol,c2,p1891,pl.html
Obecnie orąłem mf z tyłu 600 i pług kverneland 4x40cm i było okej ale teraz będe orał z kołem 650 i tu już sie zastanawiam czy dorzuci ?mogę najwyżej pierwszą skibę poszerzyć. Ewentualnie dokupię ten poszerzacz.

Znalazłem filmik https://www.youtube.com/watch?v=dzZKDKduVuA
Dobrze to nawet wygląda tylko jak się spisuje ? nie zapycha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

Posiadam pług unia ibis l. Niby pisze 45cm szerokość skiby. Czy przykryje oponę 540? W pługu nie mam odkladnicy long tylko zwykłą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Cześć,

Chciałbym się Was zapytać o pomiar szerokości roboczej pługa. Wykonałem go sobie w ten sposób że przyłożyłem długą łatę do najbardziej wysuniętej części na pierwszy lemieszu i drugą łatę do końca lemiesza trzeciego i zmierzyłem szerokość między nimi. Mniej więcej coś takiego:

IMG_0030-Large.jpg

Wyszło mi 100cm ale wydaje mi się że coś nie tak zrobiłem bo chyba nie ma takich pługów. Są 3x30, 3x35 itd a mi by wyszło że mam 3x33.3333(3). 

Teraz może dlaczego o to pytam. Chodzi mi po głowie zakup dwójki obracanej ale takiej, żeby szerokością odpowiadała tej mojej trójce. Na małych działkach kiepsko orze się takim pługiem zagonowym. Jednego roku mam dwie bruzdy po bokach, drugiego jedna na środku. Później tą na środku trzeba równać żeby to w miarę dobrze zasiać i to pole było równe. W ziemniakach jak jednego roku źle wyrównałem to jak poszło większe opady to kilka redlin w bruździe mi wygniła zupełnie i tylko zielsko porosło i przy tamtym plonie jakie miałem, byłem na tych redlinach prawie 3 zbiorniki anny w plecy a to nie mało. Dlatego myślę o dwójce obrotowej tylko żeby nie brała mniej niż ta moja trójka z której też do końca nie jestem zadowolony. Orać orze ale żeby jakoś super kryła to nie powiem. I nie jest to kwestia ustawienia. Po prostu tak ma. Miałem przyjemność orania swoim ciągnikiem poplonu z talerzowanego pługiem zachodnim i różnica jak dzień do nocy. Nawet źdźbło nie wystawało spod ziemii. A po moim na całym polu gdzieś coś widać a orze na 26cm i głębiej absolutnie nie dam bo przy 26cm wyoruje mi się już czasami żółty piasek. 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Zależy jaki korpus, np Kverneland nr 28 ale dla szerokości 55cm jest przystosowany do opon max 650. U ciebie przy takim korpusie musiałaby być szerokość skiby 60 cm.

Kolego  @włodek, to norma w takich pługach, jeden 33 drugi 32 i tak dalej, zmierz jeszcze szerokości pomiędzy każdym korpusem i może okazać się, że są różne :D.

A co do zakupu - jeśli w obrocie to z reguły trochę mniej niż w zagonowym, najlepiej szukaj z regulacją szerokości, np. Pottinger Servo ma modele w których szerokość zmienia się od 26 do 36 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Dnia 9.11.2022 o 17:07, włodek napisał:

Cześć,

Chciałbym się Was zapytać o pomiar szerokości roboczej pługa. Wykonałem go sobie w ten sposób że przyłożyłem długą łatę do najbardziej wysuniętej części na pierwszy lemieszu i drugą łatę do końca lemiesza trzeciego i zmierzyłem szerokość między nimi. Mniej więcej coś takiego:

IMG_0030-Large.jpg

Wyszło mi 100cm ale wydaje mi się że coś nie tak zrobiłem bo chyba nie ma takich pługów. Są 3x30, 3x35 itd a mi by wyszło że mam 3x33.3333(3). 

Teraz może dlaczego o to pytam. Chodzi mi po głowie zakup dwójki obracanej ale takiej, żeby szerokością odpowiadała tej mojej trójce. Na małych działkach kiepsko orze się takim pługiem zagonowym. Jednego roku mam dwie bruzdy po bokach, drugiego jedna na środku. Później tą na środku trzeba równać żeby to w miarę dobrze zasiać i to pole było równe. W ziemniakach jak jednego roku źle wyrównałem to jak poszło większe opady to kilka redlin w bruździe mi wygniła zupełnie i tylko zielsko porosło i przy tamtym plonie jakie miałem, byłem na tych redlinach prawie 3 zbiorniki anny w plecy a to nie mało. Dlatego myślę o dwójce obrotowej tylko żeby nie brała mniej niż ta moja trójka z której też do końca nie jestem zadowolony. Orać orze ale żeby jakoś super kryła to nie powiem. I nie jest to kwestia ustawienia. Po prostu tak ma. Miałem przyjemność orania swoim ciągnikiem poplonu z talerzowanego pługiem zachodnim i różnica jak dzień do nocy. Nawet źdźbło nie wystawało spod ziemii. A po moim na całym polu gdzieś coś widać a orze na 26cm i głębiej absolutnie nie dam bo przy 26cm wyoruje mi się już czasami żółty piasek. 

Mierzy sie od lemiesza do płozy poprzedniej skiby, mnożysz razy ilosc skib

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qwerty123
      Witam szanowne grono rolników.
      Mam problem z powyższą oponą.Problem polega na tym że nie mogę jej dostać nigdzie za godziwą cenę.Nie ma też używek.Jedyne znalazłem na allegro ale facet chce 500zł za opone z płutnem na wierzchu.Czy ktoś wie gdzie można taką oponę dostać używaną w miarę dobrym stanie?Myślałem też żeby zakupić dwie pod tą felge (20) ale o innym rozmiarze i rodzaju,jednak nie wiem która by pasowała.Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Ptr_ch88
      Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez nik23
      Kupiłem jakiś czas temu mf6140 i brakowało paska od klimy(klinowego) w trakcie sezonu nieprzejąłem się tym tylko ostro testowałem maszyne. Chodziła nawet nieźle aż tu nagle w tamtym tyg straciła moc, wiec szukjąc na forum znalazlem ze to booster a dokladniej pęknięta membrana. A przy okazji pomyślałem ze założe ten brakujący pasek od klimy, w myśl zasady jak coś jest w ciągniku to ma działać. Więc poszukałem w katalogu numeru(3712531M1 taki znalazłem) ale zeby nie przepłacać u korbankow znalazłem zamiennik za 50zł i jak mi go dostarczyli jakie było moje zdziwienie jak sie okazało ze pasek jest za długi. I tu moje pytanie a ogólniej kilka pytań:
      Jak ten pasek ma być załozony tzn z napędy wiatraka czy z kołapasowego wału?
      Zna ktoś rozmiar tego paska moze być w metrycznych miarach (10x1050 taki strzał)
      Czy przy kompresorze od klimy ma być jakiś szpanier dodatkowy czy szpanuje sie tylko kompresorem?
      Ps tragedia tam nawet palca nie włoży tak ciasno.
    • Przez damiano20000
      Witam ,orientuje się ktoś może jakich wymiarów powinien być błotnik z tworzywa pasujący na oponę 12.4x24?
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj