Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika

161 odpowiedzi na ten temat

#81 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 12 październik 2009 - 14:32

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika @darek1972
zrobiłem dzisiaj kilka fotek
orka była wykonana 2 tyg. temu był to ugór od 15 lat nie uprawiany a będzie tam robione boisko treningowe,ze względu że ziemie że są lekkie nie można głęboko orać bo zamiast boiska mielibyśmy plażę. skiba - Miejsca > Wieś - Fotosik.pl
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Dzisiaj, 17:34
  •  

#82 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 12 październik 2009 - 17:31

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Poczekam na właściwe zdjęcia, tu nie ma ujęć które bym chciał zobaczyć z pługiem
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#83 Share agrokrzys

agrokrzys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 20:00

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Witam powie mi ktoś na czym polega albo jak zrobić to poszerzenie skiby o którym pisaliście wcześniej?

#84 Share romano

romano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 17:26

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Witam. Chce zakupic nowy cięgnik i mam właśnie problem jakie koła wybrac a pług z jakim będzie musiał chodzic przez jakiś czas to overum 4 skiby a tam widzę ze są podane szerokości w calach chyba max to 18 i tu pytanie jakie mogę wziasc koła żeby dobrze sie tym pracowało mam do wyboru standard tył 520/70r38 lub 600/65r38

#85 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 18:26

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika kolego 18" to jest 45 cm ;) tak że myślę że lacie 600 bez problemu będą się mieściły ;[
najwyżej przesuniesz trochę pierwszą skibę i będzie ok :(

#86 Share romano

romano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 19:12

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika odkłdnie mam przy nim bardzo konkretne tzn są bardzo długie a jak sie nie będzie miescic to najwyżej on land ;) heh ;[ a tak serio to bedzie problem jak by sie nie miescił bo koło 600 = 60 cm a skiba max 45cm :(

#87 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 19:19

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika ale weź poprawkę na to że ziemia jest zarzucana dalej ;) ja 540 z 40 odkładnicą pracowałem i było dobrze ;[

#88 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 15 wrzesień 2010 - 04:38

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Witam panowie mam taki problem że w ciągniku mam opony 520 a mój pług to Unia grudziąc 4*40 i chciałbym przez chwile orać tym zestawem aż do zakupu nowego pługa. I tutaj rodzi się pytanie gdzie dostane poszerzacz bruzdy aby opona mi sie do niej mieściła. Jeśli byłby jakiś pług 4x50 to byłbym zainteresowany :)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#89 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 wrzesień 2010 - 15:31

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Kapeć 520 to wchodzi w bruzdę 40cm. :) Współczynnik raptem 1.3, a jak praktyka pokazuje ludzie orzą zestawami ze wspł. 1.5. :huh:

#90 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 15:43

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika @pynczor spokojnie mozesz orac bez poszerzacza, nawet jestem pewien, ze lepiej to wyjdzie :)

@bobek akurat w tym zagadnieniu wspolczynnik nie ma zadnego znaczenia, bo nawet jego nizsza wartosc dla szerokosci skiby 50 cm, moze byc bardziej niekorzystna niz wyzsza wartosc dla 40 cm, gdyz i tak wiecej pola zostanie ugniecione przy szerokosci skiby 50. wazna jest roznica.

sprawdz sobie opone 580 w skibie 40 cm i 710 w 50.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 17:31

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Koledzy a jak wygląda ten poszerzacz skiby?Ma ktoś fotkę? Mam opony 680 a pług z 51 i by się przydało jeśli to faktycznie coś daje.Może ktoś się orientuje czy do ibisa xxls można dokręcić?

#92 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 wrzesień 2010 - 18:31

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika farmer@ poszerzacz według mnie to gówno... jeździłem z nim na skibie 50cm i oponie 710....zdjąłem poszerzacz i efekt jakby nieco lepszy...

#93 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 wrzesień 2010 - 20:15

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika @brzozak to jasne, że szersza opona więcej ugniecie. B) Wspł. ma za zadanie pomóc w dopasowaniu opony do bruzdy. :P

#94 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 15 wrzesień 2010 - 20:26

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Dzięki koledzy za pomoc pytam bo zakupiłem ciągnik a zakup pługa musi poczekać do wiosny więc będę próbował orać 4 skibowym może troche strata paliwa ale zobacze przynajmniej jak nowa maszynka chodzi w polu :P no a poprzedni właściciel twierdził że będzie gniotło to nie wiem może tylko tak mówiłB) wszystko wyjdzie w praniu jeszcze raz dzięki za pomoc B)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#95 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 16 wrzesień 2010 - 04:25

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika To patrze że ja już tylko nie mam jakichkolwiek problemow z orka wszystko jest na Vario i to jest cacy jednak :P
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#96 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 06:46

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika

@brzozak to jasne, że szersza opona więcej ugniecie. B) Wspł. ma za zadanie pomóc w dopasowaniu opony do bruzdy. :P

wlasnie wg twojego wspolczynnika jest odwrotnie B)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#97 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 wrzesień 2010 - 08:18

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Mnożysz współczynnik przez szerokość bruzdy i masz szerokośc opony. Większy współczynnik, szersza opona...

#98 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 11:13

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika dobra niech ci bedzie, wg mnie jest to totalnie bezuzyteczna informacja...

#99 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 25 listopad 2010 - 22:41

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika wejdzie 650 w skibę 50 kvernelanda
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 22:55

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika wejdzie spokojnie!!