Bodzio110

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika

Polecane posty

darek1972    126

Można prosić o fotkę zrobioną z przodu tylniego koła wzdłuż bruzdy i z tyłu conajmniej zza drugiego korpusa , na dotychczsowych właściwie nie widać ani bruzdy ani koła w bruździe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

niestety na dzień dzisiejszy nie posiadam innych fotek


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Nie znam nazwy odkładnicy. Miałem es-a z odkładnicami półśrubowymi(standartowymi)a teraz mam odkładnice rzadko stosowane, kupując pług musisz je specjalnie zamówić. Jeżeli byłeś na agro-show to na stoisku kvernelanda stał ES z takimi jak ja mam odkładnicami(inne są też piersi) oraz EG z półśrubowymi. Moje są 25cm dłuższe od półśrubowych i uwierz mi że jest duża różnica w szerokości bruzdy. Kończę ten bezsensowny dialog bo nie jesteś do końca zorientowany a pieprzysz ciągle swoje.Zadzwoń sobie do kvernelanda i popytaj a nie zgrywasz fachowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ok jestes fachowcem, ale nie znasz nawet rodzaju swojej odkladni, gratuluje..

@brzozak2 dla korpusu 40cm, jaka może być maksymalna szerokość opony?

w gb ciagne taka opona 580 i jest ok, w classie juz ciagnie bokami ewidentnie, opona 650. odkladnie polsrubowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

nie jestem fachowcem tylko praktykiem. Po co mi wiedzieć nazwy odkładnicy? Co ja będę doradzał komuś przy kupnie czy co? Wiem tylko jaka jest różnica między mini i starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@darek1972

zrobiłem dzisiaj kilka fotek

orka była wykonana 2 tyg. temu był to ugór od 15 lat nie uprawiany a będzie tam robione boisko treningowe,ze względu że ziemie że są lekkie nie można głęboko orać bo zamiast boiska mielibyśmy plażę. skiba - Miejsca > Wieś - Fotosik.pl


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano    0

Witam. Chce zakupic nowy cięgnik i mam właśnie problem jakie koła wybrac a pług z jakim będzie musiał chodzic przez jakiś czas to overum 4 skiby a tam widzę ze są podane szerokości w calach chyba max to 18 i tu pytanie jakie mogę wziasc koła żeby dobrze sie tym pracowało mam do wyboru standard tył 520/70r38 lub 600/65r38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano    0

odkłdnie mam przy nim bardzo konkretne tzn są bardzo długie a jak sie nie będzie miescic to najwyżej on land ;) heh ;[ a tak serio to bedzie problem jak by sie nie miescił bo koło 600 = 60 cm a skiba max 45cm :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Witam panowie mam taki problem że w ciągniku mam opony 520 a mój pług to Unia grudziąc 4*40 i chciałbym przez chwile orać tym zestawem aż do zakupu nowego pługa. I tutaj rodzi się pytanie gdzie dostane poszerzacz bruzdy aby opona mi sie do niej mieściła. Jeśli byłby jakiś pług 4x50 to byłbym zainteresowany :)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kapeć 520 to wchodzi w bruzdę 40cm. :) Współczynnik raptem 1.3, a jak praktyka pokazuje ludzie orzą zestawami ze wspł. 1.5. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@pynczor spokojnie mozesz orac bez poszerzacza, nawet jestem pewien, ze lepiej to wyjdzie :)

 

@bobek akurat w tym zagadnieniu wspolczynnik nie ma zadnego znaczenia, bo nawet jego nizsza wartosc dla szerokosci skiby 50 cm, moze byc bardziej niekorzystna niz wyzsza wartosc dla 40 cm, gdyz i tak wiecej pola zostanie ugniecione przy szerokosci skiby 50. wazna jest roznica.

 

sprawdz sobie opone 580 w skibie 40 cm i 710 w 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Koledzy a jak wygląda ten poszerzacz skiby?Ma ktoś fotkę? Mam opony 680 a pług z 51 i by się przydało jeśli to faktycznie coś daje.Może ktoś się orientuje czy do ibisa xxls można dokręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

farmer@ poszerzacz według mnie to gówno... jeździłem z nim na skibie 50cm i oponie 710....zdjąłem poszerzacz i efekt jakby nieco lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak to jasne, że szersza opona więcej ugniecie. B) Wspł. ma za zadanie pomóc w dopasowaniu opony do bruzdy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Dzięki koledzy za pomoc pytam bo zakupiłem ciągnik a zakup pługa musi poczekać do wiosny więc będę próbował orać 4 skibowym może troche strata paliwa ale zobacze przynajmniej jak nowa maszynka chodzi w polu :P no a poprzedni właściciel twierdził że będzie gniotło to nie wiem może tylko tak mówiłB) wszystko wyjdzie w praniu jeszcze raz dzięki za pomoc B)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To patrze że ja już tylko nie mam jakichkolwiek problemow z orka wszystko jest na Vario i to jest cacy jednak :P


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@brzozak to jasne, że szersza opona więcej ugniecie. B) Wspł. ma za zadanie pomóc w dopasowaniu opony do bruzdy. :P

wlasnie wg twojego wspolczynnika jest odwrotnie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mnożysz współczynnik przez szerokość bruzdy i masz szerokośc opony. Większy współczynnik, szersza opona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qwerty123
      Witam szanowne grono rolników.
      Mam problem z powyższą oponą.Problem polega na tym że nie mogę jej dostać nigdzie za godziwą cenę.Nie ma też używek.Jedyne znalazłem na allegro ale facet chce 500zł za opone z płutnem na wierzchu.Czy ktoś wie gdzie można taką oponę dostać używaną w miarę dobrym stanie?Myślałem też żeby zakupić dwie pod tą felge (20) ale o innym rozmiarze i rodzaju,jednak nie wiem która by pasowała.Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Ptr_ch88
      Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez nik23
      Kupiłem jakiś czas temu mf6140 i brakowało paska od klimy(klinowego) w trakcie sezonu nieprzejąłem się tym tylko ostro testowałem maszyne. Chodziła nawet nieźle aż tu nagle w tamtym tyg straciła moc, wiec szukjąc na forum znalazlem ze to booster a dokladniej pęknięta membrana. A przy okazji pomyślałem ze założe ten brakujący pasek od klimy, w myśl zasady jak coś jest w ciągniku to ma działać. Więc poszukałem w katalogu numeru(3712531M1 taki znalazłem) ale zeby nie przepłacać u korbankow znalazłem zamiennik za 50zł i jak mi go dostarczyli jakie było moje zdziwienie jak sie okazało ze pasek jest za długi. I tu moje pytanie a ogólniej kilka pytań:
      Jak ten pasek ma być załozony tzn z napędy wiatraka czy z kołapasowego wału?
      Zna ktoś rozmiar tego paska moze być w metrycznych miarach (10x1050 taki strzał)
      Czy przy kompresorze od klimy ma być jakiś szpanier dodatkowy czy szpanuje sie tylko kompresorem?
      Ps tragedia tam nawet palca nie włoży tak ciasno.
    • Przez damiano20000
      Witam ,orientuje się ktoś może jakich wymiarów powinien być błotnik z tworzywa pasujący na oponę 12.4x24?
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj