Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika

161 odpowiedzi na ten temat

#61 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 07 październik 2009 - 17:00

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Więc jeśli złożysz vario to przednia skiba też będzie miała 31cm czy więcej? Napiasłeś że "przednia skiba szeroka" więc musi być na tyle szeroka aby zakryć bruzdę i przygniecioną skibę i chociaż go zwęźisz to bruzda po ostatnim korpusie jest zawsze tej samej szerokośći a korpusy będą miały 31cm roboczej.Pole optycznie może wyglądać na równo zaorane ale co czwarta powiedzmy skiba jest przygnieciona i przykryta następną normalną skibą. Jak to osiądzie będzie widać ilo skibowym pługiem było orane pole. Jeśli się mylę to popraw mnie
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Dzisiaj, 03:41
  •  

#62 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 październik 2009 - 22:00

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika więc tak. szerokość przedniej skiby jest ustawiana śrubą. system vario przestawia pozostałe skiby a przednią tylko nieznacznie. Najczęściej orze 45cm na skibę, tak też jest ustawiona przednia. kiedy zwęrze pług przednia skiba ma więcej ziemi i dorzuci do ostatniego przejazdu. A i koło nie przygniata skiby tak ja ty piszesz.powtarzam po raz kolejny że mam długie odkładnice które robią szeroką bruzdę.

#63 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 07 październik 2009 - 22:33

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Jeśli to jest kverneland to szerokośc pierwszej skiby zawsze zostaje taka sama mimo uzycia syatemu vario - pierwszy korpus płuzny jest przytwierdzony do korpusy głowicy obrotoweJ, a pozostałe do ramy która zmienia szerokość. Czyli takie vario nie do końca :).

Np: vogel noot ma wszystkie korpusy przestawialne przy vario bo wszystkie korpusy są przytwierdzone do ramy głównej.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#64 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 październik 2009 - 23:25

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika no o tym właśnie mówie. :)

#65 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 08 październik 2009 - 06:50

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Czyli jak najbardziej jest możliwa sytuacja 1*55+3*31. To w końcu jaką masz nastawioną tą szerokość pierwszej skiby? szeroka na 45cm czy więcej? I napisz mi jaka szeroka jest bruzda a jaka opona

#66 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 08 październik 2009 - 10:17

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika no faktycznie jest możliwa. mój błąd.opona ma 710mm a bruzda nie wiem? Za 3 tygodnie będę orał to ci dokładnie napisze ok?

#67 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 październik 2009 - 19:34

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika

a ciągnik u mnie nie ciągnie bokami tak jak pisałeś. Będę orał to zrobię ci zdjęcie bruzdy :)

no popatrz, a wiesz ze tego nie da sie ocenic golym okiem?? zmysly ludzkie nie sa tak niezawodne jak ci sie wydaje. opona na 1000% nie ciagnie prawidlowo bieznikiem. pomysl logicznie to nie boli, po co by w ogole ludzie robili taki pierd.lnik jak poszerzacz bruzdy gdyby nie byl potrzebny?? przeciez to nie jest dla opon o szerokosci 800, 900, czy 1050, bo te w ogole sie nie zmieszcza, tylko wlasnie dla 650/710
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#68 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 09 październik 2009 - 12:32

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika nie rozumiesz że to zależy od pługa? poczekaj na zdjęcia a nie się burzysz. Jak chcesz to załóż sobie opony 420 jak ci szersza ciągnie bokami, mnie to gówn'o obchodzi. Ale nie wmawiaj mi że u mnie jest źle ja nie widziałeś jak orze

#69 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 październik 2009 - 16:07

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika jak ja caly czas mowie tylko o plugach ustawionych na maxa powyzej 50 cm na skibe, o starych forschrittach w ogole nie myslalem!!!!
po co mi twoje zdjecia jak mam swoje, bylem na polu ogladalem i stad to ocenilem.
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> jd 7820
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#70 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 09 październik 2009 - 21:52

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika no i to są standartowe odkładnice. Ja mam drugi rodzaj,http: //www.agrofoto.pl/forum/uploads/1254168377/gallery_11797_68_68264.jpg
są dłuższe i robią szerszą bruzdę i po co się spierasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 październik 2009 - 00:51

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika to sa odkladnie polsrubowe, takie same jak twoje, czlowieku o co ci chodzi??
poza tym rodzaj odkladni nie ma za wiele wspolnego z szerokoscia bruzdy, dla wiekszych szerokosci sa stosowane dluzsze lemiesze i tyle.

#72 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 październik 2009 - 21:28

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Co ty piepszysz że takie same jak są inne. Dłuższe. popatrz sobie to znajdziesz różnice, chyba że jesteś ślepy. Zastanów się i dopiero mów że długość odkładnicy nie ma znaczenia. Im dłuższa tym dalej następuje odwrócenie ziemi a co za tym idzie bruzda jest szersza. Ale widzę że chyba nie jesteś w stanie tego zrozumieć

#73 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 październik 2009 - 02:46

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika jest troche inaczej uformowana bruzda, dla odkladni cylindrycznych bedzie troche krotsza, ale bez przesady. z reszta i tak nie wiesz o co chodzi, wiec po co mam ci cokolwiek tlumaczyc.

powiedz jaki dokladnie masz rodzaj odkladni, bo dluga to nie jest poprawnie technicznie okreslenie.

#74 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 październik 2009 - 13:40

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika @brzozak2 dla korpusu 40cm, jaka może być maksymalna szerokość opony?

#75 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 październik 2009 - 16:23

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika ja mam szerokość na korpus 41 ,a opony z ryłu 540
http://www.fotosik.p...cbc992c09e.html
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#76 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 11 październik 2009 - 18:46

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Można prosić o fotkę zrobioną z przodu tylniego koła wzdłuż bruzdy i z tyłu conajmniej zza drugiego korpusa , na dotychczsowych właściwie nie widać ani bruzdy ani koła w bruździe

#77 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 październik 2009 - 18:54

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika niestety na dzień dzisiejszy nie posiadam innych fotek
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#78 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 październik 2009 - 22:34

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Nie znam nazwy odkładnicy. Miałem es-a z odkładnicami półśrubowymi(standartowymi)a teraz mam odkładnice rzadko stosowane, kupując pług musisz je specjalnie zamówić. Jeżeli byłeś na agro-show to na stoisku kvernelanda stał ES z takimi jak ja mam odkładnicami(inne są też piersi) oraz EG z półśrubowymi. Moje są 25cm dłuższe od półśrubowych i uwierz mi że jest duża różnica w szerokości bruzdy. Kończę ten bezsensowny dialog bo nie jesteś do końca zorientowany a pieprzysz ciągle swoje.Zadzwoń sobie do kvernelanda i popytaj a nie zgrywasz fachowca.

#79 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 październik 2009 - 22:55

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika ok jestes fachowcem, ale nie znasz nawet rodzaju swojej odkladni, gratuluje..

@brzozak2 dla korpusu 40cm, jaka może być maksymalna szerokość opony?

w gb ciagne taka opona 580 i jest ok, w classie juz ciagnie bokami ewidentnie, opona 650. odkladnie polsrubowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 październik 2009 - 23:05

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika nie jestem fachowcem tylko praktykiem. Po co mi wiedzieć nazwy odkładnicy? Co ja będę doradzał komuś przy kupnie czy co? Wiem tylko jaka jest różnica między mini i starczy