Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika

161 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 13 sierpień 2008 - 20:05

55cm? co to za opona 540 czy 600?
ja teraz jezdze w butach 480mm (rzeczywista szerokosc 49.5-50cm) i spokojniutko mieszcze się w bruzdzie przy ustawieniu pluga na 48cm wiec mysle ze powinienes dac rade ;)

To 600, narazie takie są i jak napisaliście dadzą radę pewnie.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Dzisiaj, 22:56
  •  

#42 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 08:26

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Opony 600/65 R 38 i pług 5 x 40 - jak myślicie czy to się może udać?

#43 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 09:33

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika opona 480 i skipa 30cm idzie robota cacy, ale może dlatego że przód 420 dobrze wcelowuje się w bruzdę ;)

#44 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 sierpień 2008 - 09:51

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika to chyba zalezy od pluga - jak mialem zagona 4x35 to mi 480 gniotły

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#45 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 10:45

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika to zależy jaie przednie opony i jak przód rozstawiony jest, gdyby nie 420 z przodu też mi sie wydaje że by gniotły

#46 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 15 sierpień 2008 - 11:22

Opony 600/65 R 38 i pług 5 x 40 - jak myślicie czy to się może udać?

Opona 55 cm i skiba 40 z poszerzeniem to jak się doczytałem na forum raczej bliżej 115 koni jak masz.
Właśnie mam taką sama oponę i szukam pługa 3 * 45 - 47 ( 3 * 50 )? Przy 100 koniach i glinach, górkach chwilami.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#47 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 sierpień 2008 - 15:49

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika ja mam właśnie owe 100km plus pług 3x48 i uwazam ze jest super.
kiedys sasiad jak usłyszał ze kupilismy 3 to sie dziwil na cholere 3 do takiego ciagnika, ale jak ostatnio orał blisko i podjechał swoim zestawem i postawił koło naszego to sie nagle okazało ze jego 4 bierze mniej od naszej 3 - a to ci niespodzianka:)
do tego szeroki plug => wysoki pług => zero problemów z zapychaniem przez słome

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#48 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 12:27

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Ja orałem bez problemu przy skibie 35cm na oponach 420/70 R24 przód i 520\70 R34.
Ursus & JD Rulezzzz

#49 Share wojtek2008

wojtek2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 18:08

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Witam mam takie pytanie troche odbiegajace od tematu ale chciałem sie was zapytac co trzeba by było zrobic przy pługu (szerokosc orki , nastawienie korpusów , nastawienie odkładni ) zeby podczas orki nie wychodziły takie "kluchy" . dla próby przejechałem innym pługiem i tam takie cos sie nie dzieje ziemia ładnie sie kruszy a przy tym drugim nie ;) mozecie mi cos poradzic ??

#50 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:08

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika ja w 1224 z tyłu 520 a pług 5*40 i 4*50 :) i sie mieści

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 01:09

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika ja mam w JD opony z tyłu 650 i orze ibisem 5 obrót i nie ma problemu z ugniataniem , prędkość orki ok. 11km/h
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#52 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 02:14

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika ja oralem axionem z opona 650 plugiem rozstawionym na 40 cm z wezszym lemieszem i co prawda plug dorzucal, ale opona ciagnela bokami i gdybym takim plugiem mial zamiar dalej orac, zainwestowalbym w poszerzacz bruzdy, na pewno
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#53 Share magnezyt

magnezyt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 luty 2009 - 20:00

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika A co sadzicie o tym jak w axionie jest opona przód 48 cm i tyl 58cm a skiba ustawiona na 40 cm albo na 45 cm?

#54 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 luty 2009 - 20:13

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Mam dylemat czy przy szerokości skiby w 35x4 Unia Grudziądz i szerokości opony 540 pług będzie dorzucał ??? a jeśli nie to gdzie mógłbym dostać poszerzacz bruzdy do takiego pługa jak znacie podajcie stronkę ???
:)

#55 Share cyfral

cyfral

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 10:39

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Co myślicie, a może ktoś praktykuje kombinację: Zetor Forterra 122KM (przód 420, tył 520) i pług obracalny IBIS LS 3+1, szerokość na skibę max 42cm. Czy tu nie będzie problemu z przygniataniem orki w bruździe?

#56 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 13:46

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika nie bedzie najmniejszego problemu :) nawet mozesz ladowac opony do 600 mm :P
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#57 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 06 październik 2009 - 23:59

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika Orałem na kołach 650 teraz 710 i bruzde zakrywa ale pług kverneland. zakrywa nawet jak ustawie na 31cm. Musisz mieć pług dobrze ustawiony do takich kół. Przednia skiba szeroka 8-9km/h i musi dorzucić :)

#58 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 październik 2009 - 06:53

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika nie chodzi, ze nie dorzucisz, poza tym to nie zawody, a predkosc 9 km/h dla orki nie jest optymalna. opona powinna wypelniac szczelnie bruzde, ale ma ciagnac bieznikiem, a nie bokami. moim zdaniem przy 650/710 powinny byc juz uzywane poszerzacze bruzdy. ten element jest tak latwy do zrobienia nawet samemu, ze troszke sie dziwie oraczom, co tego nie stosuja :)

#59 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 07 październik 2009 - 11:36

Orałem na kołach 650 teraz 710 i bruzde zakrywa ale pług kverneland. zakrywa nawet jak ustawie na 31cm. Musisz mieć pług dobrze ustawiony do takich kół. Przednia skiba szeroka 8-9km/h i musi dorzucić :)

To nie jest4*31 tylko 1*55+3*31.A nie ma potem fali na polu?
Wszystkie skiby powinne być tej samej szerokości i każdy korpus identycznie obciążony
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 październik 2009 - 15:41

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika szczerze mówiąc to nie widziałem takiego poszerzacza bruzdy. W naszych stronach nikt tego nie stosuje.
Mam pług vario i mogę zmieniać szerokość skib więc nie ma żadnego 1*55+3*31,wszystkie skiby ustawiają się równo. Ale nawet przy najmniejszej szerokości nie mam problemów żeby równo orać nie pozostawiając bruzd czy dołków. 710 troszeczkę przygniata ziemię ale nieznacznie bo mam wersje kvernelanda z długimi odkładnicami. :)
a ciągnik u mnie nie ciągnie bokami tak jak pisałeś. Będę orał to zrobię ci zdjęcie bruzdy :)