Bodzio110

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika

Polecane posty

Dranzer    0

Witam. Czy opona o szer. 43cm zmieści się w skibę 35cm i czy zostanie coś miejsca na prostowanie bruzdy.

Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

opona 43cm to mniej wiecej 16.9" takie kiedys mialem i plug 35 i to spokojnie dawało radę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Przy podorywce czasem moze sie lekko odznaczac ale przy orce bez problemu nie bedzie jej widac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

16.9 (42cm) zmieści sie bez żadnego problemu, przynajmniej po 35 Unii Grudziąz. Ojciec orał kiedyś na 18.4 i z tego co wiem też nie gniotło skiby. Także problem rozwiązany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Witam, identycznie: czy opona 55 cm "zmieści" się przy 45 - 47 cm skibie?


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

55cm? co to za opona 540 czy 600?

ja teraz jezdze w butach 480mm (rzeczywista szerokosc 49.5-50cm) i spokojniutko mieszcze się w bruzdzie przy ustawieniu pluga na 48cm wiec mysle ze powinienes dac rade ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1
A jeszcze jedno pytanko czy ciągnik 80 KM 4x4 da sobie radę bez problemu z pługiem 5x35 cm. ^_^

wujek mial taki plug do zetora7745 i robil nim w polu jakies 13lat i bylo ok....

kilka razy na ciezka ziemie odejmowal ostatnia odkladnie, ale glownie jechal na 5skibek bez wiekszych problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

a to bez problemu...

u nmie ziemie wachaja sie od2-3 do5-6 i szlo bez problemu u wuja...

a masz plaskie pola czy lekko gorzyste??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pójść pójdzie z tym że specjalnie szybko nie pojedziesz, szczególnie gdy jest sucho/twardo jak w tym roku.

 

@Henius91

Naprawde U914 ciąga taki pług? A nie przypadkiem 5x30? Możesz dopytać jakim biegiem jeździ i na jaką głębokość orze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

no slowo daje ze 5*35 sam kiedys takiego mialem a jezdzi dosc szybko wiec chyba 4 terenowa albo 1 szosowa a pewnie gdzie ciezsza ziemia to 3 terenowa. a glebokosc to nie wiem ale chyba cos ok 25-30 cm wiem ze to nie jest gleboko ale jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3
55cm? co to za opona 540 czy 600?

ja teraz jezdze w butach 480mm (rzeczywista szerokosc 49.5-50cm) i spokojniutko mieszcze się w bruzdzie przy ustawieniu pluga na 48cm wiec mysle ze powinienes dac rade ;)

To 600, narazie takie są i jak napisaliście dadzą radę pewnie.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

opona 480 i skipa 30cm idzie robota cacy, ale może dlatego że przód 420 dobrze wcelowuje się w bruzdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

to chyba zalezy od pluga - jak mialem zagona 4x35 to mi 480 gniotły


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to zależy jaie przednie opony i jak przód rozstawiony jest, gdyby nie 420 z przodu też mi sie wydaje że by gniotły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3
Opony 600/65 R 38 i pług 5 x 40 - jak myślicie czy to się może udać?

 

 

Opona 55 cm i skiba 40 z poszerzeniem to jak się doczytałem na forum raczej bliżej 115 koni jak masz.

Właśnie mam taką sama oponę i szukam pługa 3 * 45 - 47 ( 3 * 50 )? Przy 100 koniach i glinach, górkach chwilami.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

ja mam właśnie owe 100km plus pług 3x48 i uwazam ze jest super.

kiedys sasiad jak usłyszał ze kupilismy 3 to sie dziwil na cholere 3 do takiego ciagnika, ale jak ostatnio orał blisko i podjechał swoim zestawem i postawił koło naszego to sie nagle okazało ze jego 4 bierze mniej od naszej 3 - a to ci niespodzianka:)

do tego szeroki plug => wysoki pług => zero problemów z zapychaniem przez słome


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Ja orałem bez problemu przy skibie 35cm na oponach 420/70 R24 przód i 520\70 R34.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek2008    0

Witam mam takie pytanie troche odbiegajace od tematu ale chciałem sie was zapytac co trzeba by było zrobic przy pługu (szerokosc orki , nastawienie korpusów , nastawienie odkładni ) zeby podczas orki nie wychodziły takie "kluchy" . dla próby przejechałem innym pługiem i tam takie cos sie nie dzieje ziemia ładnie sie kruszy a przy tym drugim nie ;) mozecie mi cos poradzic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qwerty123
      Witam szanowne grono rolników.
      Mam problem z powyższą oponą.Problem polega na tym że nie mogę jej dostać nigdzie za godziwą cenę.Nie ma też używek.Jedyne znalazłem na allegro ale facet chce 500zł za opone z płutnem na wierzchu.Czy ktoś wie gdzie można taką oponę dostać używaną w miarę dobrym stanie?Myślałem też żeby zakupić dwie pod tą felge (20) ale o innym rozmiarze i rodzaju,jednak nie wiem która by pasowała.Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Ptr_ch88
      Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez nik23
      Kupiłem jakiś czas temu mf6140 i brakowało paska od klimy(klinowego) w trakcie sezonu nieprzejąłem się tym tylko ostro testowałem maszyne. Chodziła nawet nieźle aż tu nagle w tamtym tyg straciła moc, wiec szukjąc na forum znalazlem ze to booster a dokladniej pęknięta membrana. A przy okazji pomyślałem ze założe ten brakujący pasek od klimy, w myśl zasady jak coś jest w ciągniku to ma działać. Więc poszukałem w katalogu numeru(3712531M1 taki znalazłem) ale zeby nie przepłacać u korbankow znalazłem zamiennik za 50zł i jak mi go dostarczyli jakie było moje zdziwienie jak sie okazało ze pasek jest za długi. I tu moje pytanie a ogólniej kilka pytań:
      Jak ten pasek ma być załozony tzn z napędy wiatraka czy z kołapasowego wału?
      Zna ktoś rozmiar tego paska moze być w metrycznych miarach (10x1050 taki strzał)
      Czy przy kompresorze od klimy ma być jakiś szpanier dodatkowy czy szpanuje sie tylko kompresorem?
      Ps tragedia tam nawet palca nie włoży tak ciasno.
    • Przez damiano20000
      Witam ,orientuje się ktoś może jakich wymiarów powinien być błotnik z tworzywa pasujący na oponę 12.4x24?
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj