Bodzio110

Szerokość skiby,a szerokość opony ciągnika

Polecane posty

Bodzio110    3

Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?

Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a masz takie opony?

 

ja przyłączam się do pytania czy 480 tył zmieści się w bruzdę 30cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja mam skiby 48cm a opony 540. I zostaje jeszcze trochę miejsca na prostowanie bruzdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828
a masz takie opony?

 

ja przyłączam się do pytania czy 480 tył zmieści się w bruzdę 30cm?

raczej nie, duzo zalezy tez od pluga ale ja mam 480/70 r38 baruma i plug 4x35 i mi gniecie :D


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ja przyłączam się do pytania czy 480 tył zmieści się w bruzdę 30cm?

Na 18.4 R34 było dobrze z ruskim pługiem, ale głowy nie dam czy był x30 czy x35 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@yacenty masz rację, że dużo zależy od pługa, a w szególności od odkładni.im dłuższa odkładnia tym bruzda powinna być szersza (w zalezności od szer. roboczej korpusu i typu odkłani).można też poszerzac bruzdę.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?

Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?

u mnie zaistniala taka sytuacja i nie jest kolorowo :D opona wypelnia cala bruzde i niestety ciagnie "bokami", dlatego jest plan aby zamowic poszerzacz bruzdy :D tzn. juz bylby zamowiony gdybym wiedzial, ze axion bedzie chodzil z plugiem, bo na razie chyba MF bedzie smigal w orkach.

opony 650, bruzda 40 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828
@yacenty masz rację, że dużo zależy od pługa, a w szególności od odkładni.im dłuższa odkładnia tym bruzda powinna być szersza (w zalezności od szer. roboczej korpusu i typu odkłani).można też poszerzac bruzdę.

odkładnie mam długie, takie polsrobowe no ale mimo wszystko owe 480 to za duzo jak na 35cm


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

To przy 40cm i opona 600 będzie pewnie identycznie jak u Ciebie brzozak2. Bo przy szerokości 45cm i opona 600 to już nie powinno być takiego problemu. Chociaż wolałbym 40cm i żeby nie było problemu z 600. Ciekawe jak z tym poszerzaczem skiby się orze

 

Może jeszcze jakieś spostrzeżenia co do tematu?

Mile widziane kolejne opinie :D

 

Nie pisz kolejno 2 postów!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

mój znajomy porzyczył odemnie pług ze skibami 45cm a w swym MF ma tylne opony ponad 60 cm i wszystko mu spokojnie zakrywał mój płóg a mówił ze on u swego to przerabiał coś w 1 skibie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Dzięki za opinie i proszę o kolejne. Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?

Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to jak macie takie szerokie koła to dlaczego nie orka on land? znajomy df-em ze starymi 4x35 tak robi

 

ps. a gdy szybkość tej orki będzie duża około 11km/ha to czy będzie krył ten slad po oponie 480? czy przód 420 nie będzie miał wpływu na to że tył bedzie jeszcze bardziej szedł po oranym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

ja mam szerokość 480 i pług 4x35 i nie przygniata, równo kryje, to przy szerokości skiby x45 opona o szerokośći 600 też nie powinna przygniatać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

u mnie taka sama kombinacja byla i gniotło (480 i 35) teraz bede już jezdzil 480 i 48 wiec mysle ze bedzie idealnie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30
u mnie taka sama kombinacja byla i gniotło (480 i 35) teraz bede już jezdzil 480 i 48 wiec mysle ze bedzie idealnie

 

to teraz będzie pług o jedną skibę mniejszy :)

 

zdarzało mi się orać 3x30 jak jeszcze tego nie miałem i wtedy trochę przygniatał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

bedzie nawet o 2 wiekszy :) pod warunkiem ze bedziemy liczyc pietrowo :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

ibisek xxl 3x48 a bedzie go ciagal zetor 10245 w butach barum ar70 480/70 r38


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

a nie za mały ten pług do tej mocy? chyba że masz ciężkie ziemie, to wtedy tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek835    0
ibisek xxl 3x48 a bedzie go ciagal zetor 10245 w butach barum ar70 480/70 r38

A to co sie stało ze polski pług, wczesniej pisałes ze jak juz do czegos dojdzie to jakis zachodni. Czyżby jakas okazja nie do odrzucenia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

zaraz beda krzyczec ze malo na temat ale mowie ostatni raz odbiegajac od tematu,

długo debatowalismy, ogladalismy rozne wynalazki i biorac pod uwage ze wymóg byl taki ze ma to byc duzy plug (min 45cm na skibe) i rozne inne aspekty to jednak trafilismy pewna oferte na aledrogo.pl i tym sposobem zetorek bedzie ciagal ibisa,

wolalem jednak polski 5 letni plug gdzie czesci sa w kazdej agromie niz jakiegos 15letniego rabe, kverniego czy tez lemkena, czy dobrze zrobilem? to sie okaze - z tego co ogladalem tego ibisa to przez 2 lata nic nie bede musial przy nim robic, a te rozne zachodnie to w wiekszosci odkladnie miały jak zyletki a o plozach to juz dawno zapomniały.

 

zobaczy sie jak to bedzie ale na pewno kolo wejdzie w bruzde i nie bedzie deptac :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam 6 skibowy kverneland polzawieszany 50cm skiba i w ciagniku tylna opona 650 i troche za duza,jak szybko jade to zasypuje bruzde...bedizesz musail tez dostosowac predkosc orki aby zasypywalo bruzde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qwerty123
      Witam szanowne grono rolników.
      Mam problem z powyższą oponą.Problem polega na tym że nie mogę jej dostać nigdzie za godziwą cenę.Nie ma też używek.Jedyne znalazłem na allegro ale facet chce 500zł za opone z płutnem na wierzchu.Czy ktoś wie gdzie można taką oponę dostać używaną w miarę dobrym stanie?Myślałem też żeby zakupić dwie pod tą felge (20) ale o innym rozmiarze i rodzaju,jednak nie wiem która by pasowała.Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Ptr_ch88
      Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez nik23
      Kupiłem jakiś czas temu mf6140 i brakowało paska od klimy(klinowego) w trakcie sezonu nieprzejąłem się tym tylko ostro testowałem maszyne. Chodziła nawet nieźle aż tu nagle w tamtym tyg straciła moc, wiec szukjąc na forum znalazlem ze to booster a dokladniej pęknięta membrana. A przy okazji pomyślałem ze założe ten brakujący pasek od klimy, w myśl zasady jak coś jest w ciągniku to ma działać. Więc poszukałem w katalogu numeru(3712531M1 taki znalazłem) ale zeby nie przepłacać u korbankow znalazłem zamiennik za 50zł i jak mi go dostarczyli jakie było moje zdziwienie jak sie okazało ze pasek jest za długi. I tu moje pytanie a ogólniej kilka pytań:
      Jak ten pasek ma być załozony tzn z napędy wiatraka czy z kołapasowego wału?
      Zna ktoś rozmiar tego paska moze być w metrycznych miarach (10x1050 taki strzał)
      Czy przy kompresorze od klimy ma być jakiś szpanier dodatkowy czy szpanuje sie tylko kompresorem?
      Ps tragedia tam nawet palca nie włoży tak ciasno.
    • Przez damiano20000
      Witam ,orientuje się ktoś może jakich wymiarów powinien być błotnik z tworzywa pasujący na oponę 12.4x24?
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj