Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zefir czy ursus

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 05 maj 2008 - 15:33

Zefir czy ursus

ja ci wyjaśnię tyle że na przykładzie Ursusa 5314.
niedawno braciak naprawiał w 2 letnim ursusie 5314 skrzynię bo się sypneła, po rozebraniu i zmierzeniu łożysk i miejsc gdzie te łożyska siedzą okazało się że przy obróbce skrzyni "otwór" pod łożysko został przebrany co skutkowało tym że łożysko luźno siedziało, ewidentnie jest to niedopracowanie

O tych łożyskach w ursusie 5314 to już pisałeś w poprzednim poście :) Mi chodziło na przykładzie Zefira :)
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zefir czy ursus Dzisiaj, 23:40
  •  

#22 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 maj 2008 - 15:48

Zefir czy ursus widzisz zapomniałem o tym i robę tylko bałagan na forum
ale denerwuje mnie mówienie że coś się nie nadaje bez przykładów (choć sam pewne tak czasem robie)

a na przykładzie zefira ci nic nie powiem bo według mnie to bezawaryjna maszyna, bo o żadnych awariach w mnich osobiście nie słyszałem i nie widziałem (pewnie dlatego że nikt takiego ciągnika w mojej okolicy jeszcze nie posiada)

#23 Share SIErrraaa

SIErrraaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 maj 2008 - 15:55

Zefir czy ursus nie myślałeś nad kupnem proximy cz proximy plus

#24 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 05 maj 2008 - 16:00

Zefir czy ursus W jakiej są cenie te traktory i jaką mają moc
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

#25 Share SIErrraaa

SIErrraaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 maj 2008 - 16:00

Zefir czy ursus Ja mam 300ha mam PRONARA 7150 2 zetory proxima plus które bardzo dobrze się sprawdzają New hollanda seri T7000 i Ursusa 1654. Ciągniki nowe, bo niedawno wymieniałem sprzęt. Zastanów się nad kupnem Proximy

Często są przeceny modeli z zeszłego roku za 120 000 kupisz dobrą proxime moc w zależności od modelu

CZY ktoś ma PRONARA 7150

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj!!!!!!

Edytowany przez robertbara, 05 maj 2008 - 19:55.

#26 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 maj 2008 - 17:25

Zefir czy ursus ile masz godzin w tym pronarze i ile masz już w zetorkach??

#27 Share jasiu12512

jasiu12512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 05 maj 2008 - 17:30

Zefir czy ursus
lepiej kupić ursusa łatwiej kupić cześć
ursusyc-360x2
mf 255
mtz 82

#28 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 maj 2008 - 17:38

Zefir czy ursus a tak się zapytam z jakich podzespołów jest składany ten Zefir, jaki silnik, skrzynia?? chodzi mi o producentów

#29 Share piontas

piontas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 maj 2008 - 18:07

Zefir czy ursus Powiem ci co usłyszałem o silniku Zefira od człowieka z pronaru: "Włoski silnik na angielskiej licencji produkowany w chinach", co do niedopracowania to ci powiem tak znam 2 przykłady ludzi którzy kupili zefira jeden co chwile ma cos z spzegłem i nei schodzi z serwisu drugi ma zrąbany podnośnik, mało tego ja miałem okazje prowadzic zefira ( z racji mojej pracy) i powiem i tak tam wszystko drzy i stuka kabina jest od pronara i jest dosyc głośna ja bym wolął wziąśc ursusa albo farmtraca
Nic na siłę, podaj młotek.

#30 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 maj 2008 - 18:13

Zefir czy ursus a jeździłeś ursusem ??
jest tam ciszej??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 05 maj 2008 - 18:16

Zefir czy ursus

a tak się zapytam z jakich podzespołów jest składany ten Zefir, jaki silnik, skrzynia?? chodzi mi o producentów

zefir sie wzial ztad http://www.yto.co.nz/ jest tam napisana ta sama sciema ktora wciskaja u nas ze jest na brytyjskich i wloskich podzespolach

#32 Share piontas

piontas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 maj 2008 - 19:52

Zefir czy ursus Ursusem jeździłem jest troszkę mniejsza kabina ale na mój słuch URSUSIK jest cichszy no i wykonanie moim skromnym zdaniem jest lepsze jest lepsze u ursusa i wogóle zamienność części jest większa mało tego jak ci sie coś stanie z ursusem to to naprawi każdy mechanik a zefirem będzie gorzej:)
Nic na siłę, podaj młotek.

#33 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 19 październik 2008 - 15:21

Zefir czy ursus ja bym wolał zefira bo chyba jest tańszy, niedawno mialem okazje go ogladac i moge powiedziec ,że wcale fajny ciągnik, skrzynia zsynch, klima, tuz z przodu . a co do ursusa i techniki w nim stosowanej to sie nie wypowiadam ;)

#34 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 24 październik 2008 - 21:45

Zefir czy ursus Ja osobiście o Pronarze nie mam dobrego zdania.Sam nie posiadam owego ciągnika ale posiada go mój sąsiad(82SA).Przeklął go.Psuło się w nim już wszystko.Na nieszczęście założył do niego jeszcze tura.Dwa razy do roku rozpaławia go i robi sprzęgło.Najśmieszniejszą rzeczą było to że kanały olejowe w bloku nie zgrywały się z kanałami w głowicy i bez przerwy wywalało uszczelkę.Drugi znajomy w czerwcu kupił 105 konnego.Nie jest zadowolony .Jest z ładowaczem czołowym.Jak ładował piach urwało mu się prawe przednie koło ,do tego przecieki i inne drobne awarie. Przyszły do mnie na wieś w tym roku też dwa Zefiry Ale jeden Też narzeka ,nie dopieszczony, przecieki tu coś poluzuje tam się coś odkręci. I nie dostały jeszcze w d... Bo pracują jeden na 10 ha gospodarstwie a drugi na 15 ha .

#35 Share Tomasz0611

Tomasz0611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 16:32

Zefir czy ursus jeżeli z tych 2 to ursus odlewany w brazylii lub tym podobnych ale nie w chinach. A nie lepiej jakiegoś mf-ka to samo prawie co ursus ale lepsze silniki ponieważ gorsze wyrzucali do ursusa . A może kupić ursusa 934 moc będzie nie za niska a ciągnik już nowego pokolenia cena za używanego to około 60-50 tys

#36 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 16:34

Zefir czy ursus trzeba być patryjotą i takich wynalazków jak zefir z pronaru czy foton z warfamy nie kupować!!

#37 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 17:06

Zefir czy ursus A Pronar to niby gdzie jest produkowany, w Azerbejdżanie ?

#38 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 17:10

Zefir czy ursus a zefir to niby dzieło inżynierów z pronaru to normalny YTO 804 i tyle!

#39 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 17:16

Zefir czy ursus No dokładnie, tylko kolor i naklejki na masce zmienione.... Silniki chyba też są te same???

A odpowiedników zefira i YTO to chyba jeszcze dwóch by sie znalazło :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 17:52

Zefir czy ursus Zefir nie jest dziełem polaków lecz jest składany w Polsce i jesli chodzi o ten patriotyzm to pomijajac walory przetu raczej powinno sie kupować pronar bo to on daje prace polakom i rozwija sie w przeciwieństwie do ursusa ktory wciaż sie stacza. I nie ma co gadać ze pronar składa ciagniki których Polak nie wymysłił bo Ursus poza c 330 nie skonstruował zadnego. Co do tematu uważam że wybor jednego i drugiego nie jest rozsadny ponieważ do nowego ursusa ktorych obecnie wychodzi pare sztuk a do tego cześci sa wytwarzane na drugim koncu swiata jak i zefira za 10 czy 15 lat nie bedzie tak łatwo dostać cześci a jesli beda robione to raczej drogie. Lepiej wybrać bardziej popularny ciagnik ale 5314 jest raczej dobry

Dodaj odpowiedź