zetor

rekordy w rolnictwie

Polecane posty

Kamyk514    2

Mój U 3512 ma rekord wsi w liczbie mtg nikt niema po 10 latach 6tys

Znajomy ojca ma rekord koszeniu kombajnem pod wpływem alkoholu 3 promile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

lol no to niezły był :) zapewne kosił bizonem...nie wypadł przez barierke ?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
lol no to niezły był :) zapewne kosił bizonem...nie wypadł przez barierke ?

Nie wypadł na szczęście to jest taki kierowca ze przed koszeniem musi coś zawsze wypić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Nie wypadł na szczęście to jest taki kierowca ze przed koszeniem musi coś zawsze wypić :)

 

 

po wypiciu ma odwagę :)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

największy ciągnik na świecie jes Bic Buck czy jakoś tak jest pokazany w w filmie traktory giganty był w tygodniku rolniczym


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Big Bud 747, 900 KM , waga do 59 ton :)

Jakieś 50 skib by pociągnął :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
Big Bud 747, 900 KM , waga do 59 ton :)

Jakieś 50 skib by pociągnął :) .

bez komentarza.............. :)

300 tyś $ to nawet nie był taki drogi jak na swoją moc :)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

Kupie Big Bud'a i zaczepie do niego 5 skibowy pług zagonowy firmy Janpol. Nie mogę się doczekać efektu :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Kupie Big Bud'a i zaczepie do niego 5 skibowy pług zagonowy firmy Janpol. Nie mogę się doczekać efektu :D .

ciekawe ile będziesz kmh orał ze 40 pewnie


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

to ty ruszasz a ci sie zakopał jest jedno wtedy rozwiązanie jakie??????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wziąć c 330 i go wyciągnąć tylko ostrożnie bo jeszcze oś wytarga :D


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0
Ja pobiłem rekord we wsi w uprawie ścierniska.

Uprawiałem MF'em 3680 z Vibro-flex'em o szer. 5,6m

W ciągu 10h obrobiłem 30ha (3ha/h) :rolleyes: .

Ja zrywaczem ścierniska Kongskilde 3m też robie 3 ha na godzine, czyli 20min/ha. Ale raz udało mi się 1 ha zrobić w 15 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

nie wiem czy na kimkolwiek zrobi wrażenie, ale dla mnie to niespotykanie dużo, mianowicie 70 bel 1,2*1,2 m z 2,5 ha pszenicy jarej, nie tam jakieś rozchlapusy, ale wykonane przez mojego brata. Z innej mańki- 1 ha kuku w 2 kawałkach na usłudze 2-rzędówką podczepioną do 1614 kosiłem 6 mth... klinowate pole, proso po pas, zielenizna, mokra i uraz na psychice. oto przyczyny i skutek... a zupełnie inny rekord to podczepienie fendta 818 do belarki warfamy :rolleyes:


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no Na af jest czlowiek ktory kosi pszenice 15 km/h ;] rekord


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

tak czy owak spora część tych rekordów to głupota

orka ---- co to za orka jak ciągnik gna przez pole prawie 20 km / godz z tego co wiem to max w orce to 12km/h wtedy ziemia układa się tak jak powinna

 

Koszenie kombajnem ---kiedys sam chciałem pobić rekord sąsiada który w ciągu 3godz 15 min skosił 5ha zyta kombajnem E512efekt moich prób był taki że młocarnia gubiła ziarno i ni cholery nie mogłem jej tak ustawić by mu dorównać. No nie dało się problem tkwił w tym że ja zebralem około 5t z ha a on 3,15 na tym samym kawałku

 

agregat sierniskowy i rekordy --- tym to mozna szalec w 1 godz 5 ha znajomy tak zrobił i co ciagnik tak dostał w dupe .... kolektor najpierw byl czerwony potem pękł a silnik..... 2 tygodnie później odmówił posłuszeństwa i musiał przejsc remont kapitalny

 

tak czy owak nasze rekordy to często rekordy głupoty ;-)

 

mam pomysł na nowy rekord

sam nie trzymam świń a innych zwierzaków uwazam że się nie opłaca.....

Proponuje by własciciele takowych hodowli wpisywali rekodowo niskie ceny trzody....

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

ostatnio locha mi sie oprosiła i miała 24 prosiaki rekord w mojej chodowli...............

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

no niezle ciekawe ile przezyje z tych 24

a ktos ma rekord w oraniu c360 ????


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

sąsiad orał swoją "czterdziestką" 6 ha w 8 godz ...... dziś już nie jest rolnikiem jest bezrobotnym.......

ale w sumie ciekawe ile można zaorać c 360 albo mf 255 w 24 :-)

ale żaden z nich nie jest przystosowany do tankowania podczas jazdy:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13
To będzie rekord pobity u mojego kolegi:

Latem (roku 2005) przyjechał do mojego kumpla kombajnista ze swoim kombajnem na usługi.

:) :) :)W ciągu 2-tygodni wymłócił 1ha! :);) ;)

Co tylko zboże dostało się na bęben główny musiał zjeżdżac z pola (raz mu nawet szarpacz odpadł :) ),

Później podczas śrutowania tego zmłóconego zboża było słysześ jak śrubki ździerają się na nożach :) .

 

 

heh kolega niebyl chyba zbytnio zadowlony


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

nie wiem czy to kogos zainteresuje ale moim osobistym rekordem jest zbelowanie 5ha potrawu w 4 godzinki z czego 30 belek poszlo w kiszonke a reszta na sianko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

My z kolega zabronowalismy 50 ha pola w 10 godizn z tego 15 ha robilismy podwojnie czyli 65 ha pola w 10 godzin ale to tylko bronowanie.... brona ponad 5 metrow


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W tym roku w już się sześć razy zaglibiliśmy ze nie mogliśmy sami wyjechać jeszcze nie był takiego roku ;)

Pewnego roku sąsiedzi prasowali cały dzień 80arów słomy pojechali na pole popili i spali wyjechali z domu o 10.00 a wrócili o 21.00 :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Moje rekordy to :

1 - rekordowe opady , na pobliskim polu ANIMEX-u sarny się kąpią w wodzie , a na moim polu nie jest wcale lepiej , może jutro jak się nie rozpada to wjedziemy , ale jeszcze nie dodałem zdjęcia jak wpier....łem się MF255 z 3,5 tonowym rozrzutnikiem to osi nie było widać ani w ferdku ani w rozrzutniku ( to był ostatni mój rozrzutnik , wk..wiłem się i pojeczałem do chaty )

 

2 - rekord w oraniu , do orania przystąpiły MF 255 + 2 skiby i URSUS C-360 + 3 skiby , MF - jechałem 2 H , tata jechał C-360 3 ( zając ) , nasz rekord to 1,15 ha w 35 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W Australi pobito rekord świata siewu zboża:

 

John Deere 9630T i 36m siewnik do siewu uproszczonego.

Rekord wyniusł 905ha w 24h.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj