Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie na zaciąg

131 odpowiedzi na ten temat

#101 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:07

Odpalanie na zaciąg Z tą fajnością to nie do końca, więc przerabiają na rozrusznik. Fajne to było jak maszyna pracowała na odludziu i nie trzeba pilnować akumulatorów i ich stanu. Rozruch na powietrze był dość często stosowany by być niezależnym od "himerów" elektryki w warunkach polowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie na zaciąg Dzisiaj, 06:43
  •  

#102 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:09

Odpalanie na zaciąg No właśnie :) Pomysł dobry ale wykonanie raczej kijowe.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#103 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:13

Odpalanie na zaciąg Nigdy nie nawalał rozruch powietrzny więc wykonanie było dobre zawsze były problemy z rozrusznikiem. A jak sprężarka siadła to brało się butle z powietrzem z innego BWP-a i dalej "jazda"!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 24 luty 2009 - 22:11

Odpalanie na zaciąg Marcin to opisz dokładniej powietrze szło na tłoki (którędy) i w jakich butlach było (ile m3)

#105 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 24 luty 2009 - 22:18

Odpalanie na zaciąg Buta był niewielka jakieś 4l. Powietrze szło z butli na elektrozawór (przycisk uruchamiał elektrozawór i otwierał zawór) a następnie przewodem do rozdzielacza który był zazębiony z rozrządem a następnie sześć przewodów na karzdy cylinder w spesjalne otwory prowadzące to cylindra. I TYLE!!! Żadna filozofia!!!

#106 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 24 luty 2009 - 22:37

Odpalanie na zaciąg I 4 litry starczały to malutko taka butelka tylko ciśnie bardzo duże, a więc wtrysk powietrza. No proste ale weś dokapuj się. A co z tym podgrzewaczem ?

#107 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 24 luty 2009 - 22:48

Odpalanie na zaciąg Podgrzewacz to taka rura która siedzi w zbiorniku oleju i w tej rurze jest druga rura w której przepływa płyn chłodniczy. Do tego wszystkiego idzie wtryskiwacz paliwa (ropa) i świeca spiralna na zewnątrz jest silnik elektryczny zasilany z akumulatorów a do silnika podłączony jest: pompa wodna, pompa paliwa i wentylator (coś jak turbina). Zasada działania: Nagrzewamy świecę spiralną i następnie włączamy silnik on nam pompuje paliwo na wtryskiwacz wdmuchuje powietrze do podgrzewacza by wytworzyć lepszy płomień i pompuje po obiegu płyn chłodniczy. W podgrzewaczu powstaje płomień który ogrzewa zarówno olej i płyn chłodniczy. OD TAKI WYMYSŁ RUSKICH, ale fajna rzecz! Jak to jest teraz w ciągnikach że są świece płomieniowe lub żarowe, albo te grzałki w bloku to te urządzenia by sobie na syberi nie poradziły tylko podgrzewacz :)

#108 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 13 kwiecień 2009 - 20:36

Odpalanie na zaciąg co do odpalania na zaciag to przypomniala mi sie ciekawa historia jak sasiad zostawil sobie ciapaja na piatce pod gorke. jak zatrzeszczalo w skrzyni to az na balkon wyskoczylem. co do palenia ciapka to jak mialem pradnice siadnieta to 5 albo 6 i z gory, a do tylu to odpreznik do gory i jazda.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#109 Share mati5457

mati5457

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane.

Napisany 17 styczeń 2010 - 09:43

Odpalanie na zaciąg ja u siebie tylko mtz odpalam na zaciag ale jesli juz wogole nie chce zakrecic a takto sam odpala:)

POZDRAWIAM

#110 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 13:43

Odpalanie na zaciąg U nas ostatnio rzadko na zaciąg się odpala, 60-tka pare razy nie chciała z akumulatorów to odpalaliśmy tak. A renówki to się nie da na zaciąg po prostu :) W tamtym roku jak chcieliśmy tak odpalic to na asfalcie na najwyższym biegu oczywiście nie dało się przełamać tylko gumę na asfalcie zostawiała na polu to wogóle można pomarzyć :) Ale to najlepiej pokazuje jaką kompresję ma silnik, swoje też dokłada zestopniowanie skrzyni biegów :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 13:57

Odpalanie na zaciąg To nie silnik blokował tylko skrzynia biegów, próbuj tak więcej to szybko się doczekasz remontu skrzyni.

#112 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 14:01

Odpalanie na zaciąg Wiem, że bardziej to zależało od skrzyni ale ona jest tak zestopniowana właśnie że najwuższy bieg po prostu nie daje takiego przelożenia żeby odpalić :)

#113 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 14:01

Odpalanie na zaciąg dokładnie, chyba by mnie pogrzało jak bym renówke na zaciag zapalał :)
zreszta troche mnie rozbawiło to ze jak sie nie dalo przelamac to jest dobra kompresja silnika.

#114 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 14:12

Odpalanie na zaciąg pisałem już że to bardziej od skrzyni zależy a co do remontowania to starszy sprzęt jest niż te popularniejsze serie .14, .34 czy .54 i w nim skrzynia nie cierpi tak przy odpalaniu na zaciąg. A co do kompresji to fakt, przesadziłem z tym, nie ma wielkiego wpływu ale na pewno jest dobra, wogóle to ten silnik jest w swietnym stanie :)

#115 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:12

Odpalanie na zaciąg Można Zetora Forterrę odpalać na zaciąg? Bo słyszałem że ciągników z półbiegami nie można zaciągać, ani z mokrym sprzęgłem ( wogle on ma mokre czy suche sprzęgło?). Rewers mechaniczny to raczej w niczym nie przeszkadza, ale jak to jest z tymi półbiegami i sprzęgłem? Dodam że odpalaliśmy go tak kilka razy i nic się nie stało, ale czy można tak robić?

#116 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:53

Odpalanie na zaciąg Mokre tzn chodzi ci o hydrauliczne? To sie nei da. Prosty przykład z roboty Fendt 611 Żeby zostawic go na pochyłym terenie, to albo tur na dół o ile ma tamten ma. Lub reczny hamulec. Inaczej ucieknie :) Bo zostawisz na biegu a on sobie jedzie jak na luzie :) Fakt, leciutko sie operuje. Ale tego nei zaciagnie :)
Mój Wladimirec podbija świat

#117 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 23:07

Odpalanie na zaciąg Fendt ma inaczej, bo ma sprzęgło turbomatik. Zetor jak stoi na biegu to nie zjedzie z górki. Zetora da radę zaciągnąc, bo tak robiliśmy ale chodzi mi o to czy na dłuższą metę może to być szkodliwe ze względu na sprzęgło i półbiegi.
To że sprzęgło jest na wysprzęgliku hydraulicznym czy na linke nie ma nic do tego, bo przecież starsze zetory 7211 mają sprzęgło wspomagane hydraulicznie i zaciągają ludzie i się nic nie dzieje, zresztą co innego hydrauliczne wspomaganie sprzęgła, a co innego sprzęgło mokre czy suche.

#118 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 17 styczeń 2010 - 23:19

Odpalanie na zaciąg ja próbowałem zaciągnać c-385 bo na rozrusznik nie dało rady w mrozie -18 na starym rozruszniku to wam powiem ze chociaz była na luzie to 60 miało co robić a koło w 80 przez pierwsze 5 metrów ani drgneły do tyłu się kreciły ale do przodu nie dopieo przy drugej próbie jako tako zaczeły się krecic ale do odpalenia marzenia dopiero jak na lesna linie wjecjaliśmy a było pod górkę i tez nie do odpalenia na 4 biegu tylko się koła ciągły dopiero przy pomocy rozrusznika tzn w trakcie ciągniecia ruszyłem rozrusznikiem wał to odrazu się silnik krecił i odrazu zapaliła :)

#119 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2010 - 23:19

Odpalanie na zaciąg Ja mam mokre sprzęgło w Fergusonie, nie ma takiej opcji, żeby zapalić go na zaciąg. Sprzęgło ciągnie tylko przy pracującej pompie hydraulicznej. Nie można zostawić zgaszonego na biegu bo po ok minucie sprzęgło puści i ciągnik zacznie się toczyć.
Nie wiem jak wygląda sprawa z półbiegami, ale pewnie podobnie bo to też sprzęgła mokre, chyba, że za ściskanie odpowiada sprężyna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 18:43