Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie na zaciąg

131 odpowiedzi na ten temat

#81 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 10 listopad 2008 - 09:42

Odpalanie na zaciąg Ja to jak nie miałem ładowania w C-330(prądnica i kable się już zmęczyły) to codziennie 4x prostownik żeby odpalić bo to już była jesiń i zima.A jak się śpieszyło to do sąsiada po T-25 i heja 1m i Ciapek już pyka.Zamontowałem altek to teraz na odwrót ja odpalam sąsiadowi T-25 hehe :lol: .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie na zaciąg Dzisiaj, 23:04
  •  

#82 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 10:54

Odpalanie na zaciąg Generalnie jak ciągnik ma rewers lub półbiegi załączane hydraulicznie, automat, sprzęgło hydrokonetyczne to nawet nie ma sensu próbować palić na zaciąg. Natomiast palenie na zaciąg czy holowanie jest niedopuszczalne w ciągnikach, gdzie skrzynia jest smarowana za pomocą pompy. A to się zdarza w bardziej skomplikowanych skrzyniach dosyć często. Z resztą chyba nawet stare JD z lat 70/80 tak miały.
A odpalanie na zaciąg samochodu podobno może się skończyć przeskoczeniem paska rozrządu - ale ile w tym prawdy to nie wiem bo nigdy się z tym nie spotkałem. Chociaż jak ktoś robi to niezbyt delikatnie to jest mocne szarpnięcie, które na pewno nie jest korzystne dla silnika i całego układu przeniesienia napędu.
A jeśli chodzi o takie proste ciągniki jak ciapek to nie ma problemu. Raz nawet ciągnąłem 30tke po śniegu agrotronem 150 (max prędkość - tak dla jaj) ale trzydziestkę brat ledwo utrzymał na drodze (jeden wielki drift) a ja pękałem ze śmiechu...

#83 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 10 listopad 2008 - 16:23

Odpalanie na zaciąg Prawdy w przeskakiwaniu paska jest.Ja byłem świdkiem takiej sytuacji.Samochód nierówno chodzi i mocno dymi.Też bym się chciał tak przejechać :lol: .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#84 Share grid

grid

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 18:31

Odpalanie na zaciąg Ja nie mam tych problemów umie wszystkie ciągniki zapalają na akumulator , to słychać kiedy akumulator jest słaby ,jak aku jest słabe to rozrusznik ciężko kręci i w mordę dostaje instalacja i ten przełącznik 12/24 na zimę każdy akumulator jest wyjęty uzupełniony elektrolit załadowany i stoi w pomieszczeniu gdzie jest piec centralnego ogrzewania . A nowe ciągniki tam gdzie się zepsują tam mają stać niewolno ich holować tak pisze w instrukcji

#85 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 19:34

Odpalanie na zaciąg Co do przeskoczenia paska rozrzadu w silnikach samochodów to może sie zdażyc. Ale robiac to z głowa nic sie nie stanie.
Trzeba właczac wysoki bieg (nie oznacza to że można w tedy szybko go ciagnąc) i powoli puszcac sprzegło. W tedy to silnik kreci sie powoli (prawie z predkością jak rozruch rozrusznikiem) bez szarpnięć. Możliwośc przskoczenia paska jest w tedy bardzo minimalne, wrecz wykluczone. Co innego gdy pasek jest stary i w dodatku lużny.
Co innego jeśli to jest samochód naprawde nowy, w tedy to odpalanie na zaciąg jest odradzane ze wzgledu na to że skoro silnik nie zapala to nie spala paliwa które to zostaje wypchniete do tłumnika - katalizatora. A zanim zaskoczy to troche tego paliwa tam sie zgromadzi i później nastepuje zapłon tego paliwa i uszkodzenie katalizatora, bez którego niektróre samochody nie pojadą.

#86 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 20:06

Odpalanie na zaciąg My przez ostatni rok na zaciąg odpalaliśmy c-330 ale teraz ma nowe akumulatory i znowu będą długo służyć.

#87 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 18:38

Odpalanie na zaciąg ja ze swojo c 360 nie mam większych problemów przy zapalaniu ponieważ są nowe akumulatory i grzałaka. Czy ktoś mi może powiedzieć czy można brać na zaciąg fenda turbomatik??

#88 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 00:48

Odpalanie na zaciąg Nie można

#89 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 09:37

Odpalanie na zaciąg Ursusa C360 i C330M często się paliło z zaciągu a jaka wygląda sprawa z paleniem z zaciągu MF6140 można czy nie?.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#90 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2009 - 10:33

Odpalanie na zaciąg Ja miałem wczoraj przygodę z moim samochodem. Posiadam peugeota 106 D. Po całym dniu stania na świeżym powietrzu nie chciał wieczoprem odpalic. Szef zaciągał mnie Toyotą Land Cruiser... Odpalił bez najmniejszych problemów. Pasek rozrządu nie przeskoczył...Ale czuje że sprzęgło dostało w d**ę..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 12:50

Odpalanie na zaciąg Ja dwa tygodnie temu ku mojemu zdziwieniu zapaliłem zetora na zaciąg quadem jeszcze w dodatku na zaśnieżonej kostce brukowej poszło bez problemu :P
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#92 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 15:34

Odpalanie na zaciąg sieczkarnia fortschritt- nie zapali na zaciąg
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#93 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 07 styczeń 2009 - 15:36

Odpalanie na zaciąg w zimowe dni tez czasami biore c360 na zaciąg :D wystaczy kilka metrów i cyka :P
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#94 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 24 luty 2009 - 20:24

Odpalanie na zaciąg Ja C-330 jeszcze nigdy na zaciąg nie paliłem jakoś zawsze z akumulatora pale :) Akumulator wyciągam na zimę do piwnicy i uzupełniam poziom elektrolitu i co miesiąc na jedną noc ładuje go prostownikiem i co jakiś czas potraktuje go żarówką żeby uniknąć zasiarczenia :) Aha no i świece żarowe i rozrusznik w dobrym stanie to podstawa :)
:D

#95 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 24 luty 2009 - 20:33

Odpalanie na zaciąg Ruskie maja super rozwiazanie (chodzi mi o sprzęt wojskowy z przed 30 lat). Są trzy sposoby odpalenia np. czołgu lub BWP-a na rozrusznik, mieszany (rozrusznik i powietrze) lub jak całkiem padnie akumulator to powietrze. Super sprawa przydalo by się takie rozwiązanie w ciągniku który ma ciężko odpalić zimą :) :)

#96 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 24 luty 2009 - 20:38

Odpalanie na zaciąg o co chodzi z tym powietrzem?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#97 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 24 luty 2009 - 20:46

Odpalanie na zaciąg To jest spężone powietrze w BWP 150 bar max a w czołgu to coś ponad 200 bar i to sprężone powietrze idzie na tłoki przez rozdzielacz który odpowiednio kieruje na cylindry. Bylem kierowcą BWP to ten myk na powietrze byl 100 razy lepszy od rozrusznika (często rozrusznik nie działał) wystarczyło na odpalenie silnika V6 (330km) tylko 30 bar ale silnik byl podgrzewany przez specjalny podgrzewacz, a ten podgrzewacz to też cwany byl na te lata- i też można by go zamontować w ciągniku (wystarczy troche prądu z akumulatorów- jak ktoś chce moge opisać budowe i zasade działania)

#98 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 24 luty 2009 - 20:49

Odpalanie na zaciąg Kurcze nie słyszałem nawet o takim sposobie :) Ale numer niezły :)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#99 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 24 luty 2009 - 20:51

Odpalanie na zaciąg Fajne rozwiązanie ma dt 75, oddzielny Silnik rozruchowy, bodajże 2 suw benzynowy. Najpierw palisz pomocniczy , a nim główny silnik.
Ja swego ferdka pale na zaciąg jedynie wtedy, gdy wymieniam wkład, filtr paliwa.
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 24 luty 2009 - 20:55

Odpalanie na zaciąg Ja swojego T25 w zime nieraz na zaciąg odpalam ale rusek to rusek byle troche gruntu złapał i chodzi:)
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Dodaj odpowiedź