Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie na zaciąg

131 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pioter123

pioter123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 10:33

Odpalanie na zaciąg Mam pytanie jak odpalic ciągnik ze spawarki. Nigdy tego nie praktykowałem . W spawarce mam +12V -12V -24V takie przewody jak to podłączyc do akumulatora.Spawarka ma przełącznik na 220V I 380V i regulacje od 60 do 300A. Pytam się jak to podłączyc i czy musze przestawiac na 220 lub 380V i zakres 60- 300A go reguluje czy nie.Następne pytanie czy możliwe jest odpalenie bez akumulatora z spawarki.Z gury dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie na zaciąg Dzisiaj, 09:57
  •  

#62 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 11:30

Odpalanie na zaciąg

Mam pytanie jak odpalic ciągnik ze spawarki. Nigdy tego nie praktykowałem . W spawarce mam +12V -12V -24V takie przewody jak to podłączyc do akumulatora.Spawarka ma przełącznik na 220V I 380V i regulacje od 60 do 300A. Pytam się jak to podłączyc i czy musze przestawiac na 220 lub 380V i zakres 60- 300A go reguluje czy nie.Następne pytanie czy możliwe jest odpalenie bez akumulatora z spawarki.Z gury dziękuje.

lepiej tak nie odpalaj bo zagotujesz akumulatory

#63 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 16:59

Odpalanie na zaciąg Ciągniki ze starymi 100% mechanicznymi skrzyniami można bez problemu odpalać na zaciąg ale jeśli skrzynia ma hydrauliczne półbiegi, lub hydrokinetyczne sprzęgło to NIE WOLNO odpalać na zaciąg !!

W zetorze 7211 mam grzałkę w bloku i szybkobieżny rozrusznik i nigdy nie ma najmniejszego problemu z odpalaniem :( 12145 przy -15-20 trzeba kręcić dłuższą ale odpala na standardowym rozruszniku i akumulatorach, przy -30 olej tak zgęstniał, że rozrusznik nie miał siły kręcić ale godzinka grzania miski olejowej i odpalił :(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 20:14

Odpalanie na zaciąg No tak ja też mam takie małe porównanie... Zetora 8011 ciężko było odpalić, rozrusznik 12V i ledwo co kręcił... Trzeba było mu płyn i mise olejową podgrzewać żeby załapał... Albo z zaciągu... Pytałem się o akumulatory to powinny być najlepiej powyżej 200Ah sztuka żeby dobrze kręcił [a takie 2 sztuki niestety sporo kosztują]... A w Zetorze 12111 nie ma grzałki, rozrusznik 24V i pali bez problemu nawet w duże mrozy... Rozruch na 24V jest zdecydowanie lepszy i mniej akumulatory się męczą...
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#65 Share Zefirek

Zefirek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 09:18

Odpalanie na zaciąg Z nowymi to nie bardzo odcinanie paliwa przy zaniku napięcia, a starsze typy to na pewno, tylko co zrobić w polu na przykład w nocy, siąść na miedzy i płkać :(

#66 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 20:05

Odpalanie na zaciąg ja jak kiedys mialem slaby aku w c330 (niebylo chwilowo kaski na nowy ) to jak sie go zapalilo to potem tata wiezdzal na taka kupke zuzlu na srodku podworka zostawial na biegu a jak chcielismy odpalic to ktos wsiadal ,wciskal sprzeglo drugi lekko popchnol ciagnik i odpalil :P
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#67 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 16 marzec 2008 - 20:13

Odpalanie na zaciąg u mojego wujka wszystkie 2x360 i 328 stoja na górkach :P
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#68 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 19:54

Odpalanie na zaciąg heh u mnie juz niemusi stac na gorce :( :(
KPK - Ochrona

#69 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 20:44

Odpalanie na zaciąg U nas tak wladymirca rozpalamy, niestety coraz czesciej no ale wysluzyl sobie te swoje 30 lat a i tak robote zrobi. Ale przy zaciagu to jest jazda bierzemy go ciagniemy i tak z kilka metrow, takie slady pozostawia ze trza potem lopata wyrownac ale troche pobuczy i nareszcie rozpala :(
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#70 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 16:58

Odpalanie na zaciąg oj slady zostawia zostawia ja wczoraj mtza zapalalem na zaciag to podworze cale zryte i c 330 sie zaczela w jadnym miejscu slizgac to masakra . a musielismy na zaciag bo bylo brak paliwa i odpowietrzylismy ale niechcial zapalic :/
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 17:02

Odpalanie na zaciąg Ja posiadam taki naprawde dużyyyyy prostownik posiada on przełącznik na 12v i na 24v i jak w Ursusie 1614 słabe akumulatory to pdłączamy ten prostownik i dajemy przełącznik na 24v i odpala bezproblemu, jak by niebyło aku też by można odpalić. <_<

#72 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 17:37

Odpalanie na zaciąg My mamy prostownik na 6v 12v 18v 24v i możesz sobie regulować jak chcesz <_<
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#73 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 20:00

Odpalanie na zaciąg no i c 360 jak ie odpali z popychu czy z pociągu to nic sie nie stanie
ale jak jakiś nowoczesny ciągnik np DF to raczej nie odpali
i to jest druga strona medalu eletroniki, komputeryzacji.

#74 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 20:56

Odpalanie na zaciąg U nas w okolicy kiedyś jeden gościu Golfem jedynką odpalał Bizona i tak odpalił, że w Golfie spalił sprzęgło. A teraz żeby odpalić Kirowca najpierw odpala Zetora 7211 ciągając go Toyotą Yaris i dopiero Zetorem odpala Kirowca

#75 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 21:14

Odpalanie na zaciąg

no i c 360 jak ie odpali z popychu czy z pociągu to nic sie nie stanie
ale jak jakiś nowoczesny ciągnik np DF to raczej nie odpali
i to jest druga strona medalu eletroniki, komputeryzacji.

ja z bratem c-360 z popychu zapaliłem -fakt ze rozrusznikiem pomogliśmy sobie <_<

U nas w okolicy kiedyś jeden gościu Golfem jedynką odpalał Bizona i tak odpalił, że w Golfie spalił sprzęgło. A teraz żeby odpalić Kirowca najpierw odpala Zetora 7211 ciągając go Toyotą Yaris i dopiero Zetorem odpala Kirowca

gosp na wysokim poziomie <_< :lol:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#76 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 21:27

Odpalanie na zaciąg ja kiedys to tez odpalalem przy pomocy spawarki no albo starteru sie troche psiuknelo i tez odrazu odpalil ale teraz to ciagniczki maja nowe akumulatorki to zapalaja bez problemu <_<

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2008 - 21:31

Odpalanie na zaciąg U nas jak nie chcą zapalić to najpierw pod prostownik, a później na zaciąg.... ale rzadko się to zdarza, przynajmniej raz do roku...

#78 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 20:29

Odpalanie na zaciąg ja tam co chwile zpalam na zaciąg.raz na polu zapalalismy c 360 ja ciąglem c 330,c 360 byla na 5 kilka prub i nic...tylko ze c 360 byla na 5 zredukowanej.Mam podwurko z gurki i se ciągnik u stawie tak ktos popchnie,jak nie chce zapalic to jeszcze troche rozrusznikl puszczam sprzeglo i zapala.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#79 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 22:05

Odpalanie na zaciąg

Mam pytanie jak odpalic ciągnik ze spawarki. Nigdy tego nie praktykowałem . W spawarce mam +12V -12V -24V takie przewody jak to podłączyc do akumulatora.Spawarka ma przełącznik na 220V I 380V i regulacje od 60 do 300A. Pytam się jak to podłączyc i czy musze przestawiac na 220 lub 380V i zakres 60- 300A go reguluje czy nie.Następne pytanie czy możliwe jest odpalenie bez akumulatora z spawarki.Z gury dziękuje.

odpalasz na 380v ale niemoze byc uszkodzony akumulator i klemy musza miec dobry styk
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 23:25

Odpalanie na zaciąg Akumulator musi być ze wzgledu na to że po odpaleniu alternator wzbudzi sie a bez odbiornika jakim jest akumulator wywinduje napiecie do takiego stopnia że spali diody. Nawet jesli ktoś był by taki sprytny i właczył wczesniej jakies świeatło jako odbiornik, w tedy to alternator bedzie chodził prawidłowo, ale klema plusowa gdy dotknie do masy spowoduje zwarcie.

Co do zakresu pradu na spawarce to 60A bedzie stanowczo za mały. wszystko zalezy od ciagnika jaki chcesz odpalić.
dla ciapka 200A w zupełnosci wystarczy. Ustaw zakres pradu o takiej wartosci jaki maja akumulatory w ciagniku i napewno nic sie nie stanie.
Co do napięcia zasilania to przy 230V moc sapawarki spada a co za tym idzie i prad rozruchowy i juz nie kazdy silnik odpalisz zwłaszcza wiekszy.

Dodaj odpowiedź