Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie na zaciąg

131 odpowiedzi na ten temat

#21 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 10 luty 2007 - 21:21

Odpalanie na zaciąg Jak już mówicie o od pałaniu to mogę potwierdzić to odpalanie z górki, bo jeden koleś tak robił ze swoim 902. Ja sam pamiętam jak w wakacje u wuja 360 odpalałem widłami, kluczem i raz śrubokrętem ale za bardzo się przypalił (sos było z rozrusznikiem i na guzik nie odpalał ale jest już dobrze).
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie na zaciąg Dzisiaj, 07:29
  •  

#22 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 10 luty 2007 - 21:30

Odpalanie na zaciąg U mnie czesto bywa, że zostawie kluczyk(c-360 3p) w stacyjce wciśnięty i następnego dnia mam "miłą" niespodziankę zwłaszcza gdy jest zimno, kiedyś mojemu ojcu się zapowietrzył na polu z kultywatorem to aż wstyd przyznać pociągnełem go ursusem 902 (ma straszne sprzęgło, a na niskich obortach zadusza się). Dostałem wykład, że mogłem c-360 3p rozerwać nieco. Co do ciągniecia to słyszałem, że ursusem 120 km wciągali na kopiec kiszonki zetora fortere (nowego) z dwoma przyczepami, wuj podsumował, że tam było rodeo, te czuby mogły rozerwać ciągnik, bo nie chciało się rozpiąć przyczep.

#23 Share TomekMossakowski

TomekMossakowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 luty 2007 - 22:41

Odpalanie na zaciąg rozpalenie ciągnika zimą to naprawde nikiedy durzy proble. ale są sposoby najpopularniejszy jest pewnie starter ale ja bym z nim uważał nie raz się o uszy obiło jak to zaduża ilość zpowodowała zatarcie silika. starter wytwarza ciśnienie które ma rozpędzić tłoki to akci .a za duża jego ilość. to już wiemy co oże spowodować Wielkie bum w naszej maszynie :huh:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#24 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 11 luty 2007 - 09:50

Odpalanie na zaciąg A ja z moim sąsiadem DT-75 odpalaliśmy 360 za pomocą WOM.

#25 Share Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 11 luty 2007 - 13:59

Odpalanie na zaciąg A co z odpalaniem przy pomocy urządzeń rozruchowych? Jakie wady i zalety?

#26 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 11 luty 2007 - 18:17

Odpalanie na zaciąg to stały obraz polskiej wsi Władimirce zostawione na noc na piwnicach :huh:

#27 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 14 luty 2007 - 21:39

Odpalanie na zaciąg

Jak już mówicie o od pałaniu to mogę potwierdzić to odpalanie z górki, bo jeden koleś tak robił ze swoim 902. Ja sam pamiętam jak w wakacje u wuja 360 odpalałem widłami, kluczem i raz śrubokrętem ale za bardzo się przypalił (sos było z rozrusznikiem i na guzik nie odpalał ale jest już dobrze).

u mnie niedaleko jest taki kolo, co ZAWSZE stawia ciagnik na kupce zuzlu na podworku. o ile sie nie myle to jest mf-255. ciagniczek praktycznie nie wie co to rozrusznik.

#28 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 15 luty 2007 - 15:33

Odpalanie na zaciąg Tata mi mówił że też kiedyś naszego T-25 przez WOM odpalali, ale trzeba było naprawde mocny silnik bo byle jaki to nie ukręci. Uważajcie z Samostartem jak przesadzicie z ilością to wam zawory rozreguluje... czy coś takiego

#29 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 11:44

Odpalanie na zaciąg

Tata mi mówił że też kiedyś naszego T-25 przez WOM odpalali, ale trzeba było naprawde mocny silnik bo byle jaki to nie ukręci. Uważajcie z Samostartem jak przesadzicie z ilością to wam zawory rozreguluje... czy coś takiego

zróbcie sobie urządzenie rozruchowe z prostownika lub spawarki (wystarczy do tego kawałek drutu izolowanego i jakaś książka z elektrotechniki) ... super sprawa chwila moment i ciągnik odpalony nawet przy maxymalnie rozładowanym akumulatorze.

#30 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 14 kwiecień 2007 - 12:52

Odpalanie na zaciąg my do odpalania używamy akumulatora od jelcza. ale kolega odpala c330 za pomocą silnika elektrycznego. wkłada pręt zakończony kołem pod maskę zakłada pasek klinowy i ogień. (zasada podobna jak przy odpalaniu żuka na korbę)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 10:44

Odpalanie na zaciąg ja dt75 odpalam na zaciąg niekiedy nawet i c330 :wacko: daje rade :P

#32 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 11:20

Odpalanie na zaciąg Ja odpalam u1014 na zaciąg codziennie rano bo ma coś nie tak z pompą i żeby nie męczyć rozrusznika pociągnę go c360 i po kłopocie... Jak już rano go odpalę to później pali z rozrusznika bez problemu

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#33 Share laktok

laktok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 21:47

Odpalanie na zaciąg a ja mam zawsze problem jak w spycharce pradu nie wylacze to potem zdziwko bo na zagiag nie pali jak silnik nie chodzi to tez jest caly czas na luzie (hydrauliczne sprzeglo) i czekac az sie naladuje ale kto nie ma w glowie... he he pozdro. :wacko:

#34 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 21:25

Odpalanie na zaciąg a ja kiedys z wojem c-360 z nocy odpalilismy na popych (wlana byla ciepla woda)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#35 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 21:51

Odpalanie na zaciąg Jak ktoś posiada prostownik spawalniczy BESTER to morze bezproblemowo nią odpalać silniki,idzie jak diabli :lol:

#36 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 01 maj 2007 - 18:56

Odpalanie na zaciąg ja zawsze rano odpalam mojego forsthtitta(czy jakoś tam) bo jest zimny i kręci i nie chce zapalić wię na pociąg go i nic mu nie jest nawet kiedyś jak akumulatory się stare zrobiły i u mechanika był to u niego nawet na pociąg zapalaliśmy nic mu nie jest :lol:

#37 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 01 maj 2007 - 19:03

Odpalanie na zaciąg Jak jest zima to c360 po 12godzinach ladowania akumulatora nie odpali dopiero na zaciąg. Teraz raz ojciec wszedł do garażu i ciągnik na dotyk zapalił :lol: . Tyle razy już był brany na zaciąg i nic mu nie jest. Raz tylko miałem 3/4 podwórka porytego jak niechcial zapalić ;)

#38 Share Filip09

Filip09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 maj 2007 - 19:48

Odpalanie na zaciąg

Ja 330 M przez 8 lat zaciągałem i nic jej nie jest. Teraz na szczęście mam akumulator.

Ja też swojego chyba tyle już ciągam i ma w dodatku turta :lol:

John Deere 7430,6620,8200; MF 255; Manitou MLT 725
.................John Deere 1550 WTS.....................

#39 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 15:13

Odpalanie na zaciąg U mojego wujaszka 3 na 4 ciagniki nie pamietaja kiedy ostatni raz byly odpalone z rozrusznika. Wujaszek pewnie zreszta tez.:D

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 07 czerwiec 2007 - 15:32

Odpalanie na zaciąg Generalnie to:
Jak się ma sprawne akumulatory (na zimę sa sciągane i formowane) oraz rozrusznik co jakiś czas sprawdzony tj czyszczenie wirnika z nalotu szczotek oraz wymienione tulejki wirnika oraz dobry stan kabli połaczeniowych to naprawdę niema bata aby był problem ,do tego wlanie ciepłej wody w zimie i odczekanie ok 5 minut...a jeszcze dobrym sprawdzonym sposobem jest maszynka elektryczna pod miske olejową aby podgrzac olej ....no i dobre paliwo ,co do płynów SAMOSTART nie zawsze pomoże

Dodaj odpowiedź