Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej.

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 22:16

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. U mnie Proxima nawet w ciężkiej robocie (nawet jak już zaczyna beeeczec...)dochodzi do max. 90' nigdy wskazówka nie wyszła na żółte, ale co mi się nie bardzo podoba to bardzo powoli łapie temperaturę i podczas transportu trzeba przejechac ze 2-3 kilometry żeby dopiero wskazówka pokazała 80' ( co mnie trochę irytuje bo z porządnym ładunkiem trochę nie chcę nią wchodzic na wysokie obroty przy zimnym silniku)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Dzisiaj, 16:59
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2010 - 22:46

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. to masz idealną temperaturę,u mnie jest stanowczo za wysoka i myślę że to źle wpłynie na trwałość silnika.

#23 Share Bizon123

Bizon123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 00:07

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Nie miałem styczności z tymi zetorami ale przeglądając opinie ciągników przed zakupem własnej maszyny trafiłem na artykuł o zetorach Forterach w których zostały zamontowane termostaty wadliwe fabrycznie które po pewnym czasie nadawały się tylko do wymiany lub otwierały się przy zbyt wysokiej temperaturze przez co silniki były przegrzewane, w przypadku "bohaterów" tamtego artykułu serwis mówił im ze jest to celowy zabieg zetora żeby podnieść temperaturę silnika, niestety zbyt wysoka temperatura nie wychodzi silnikowi na zdrowie :rolleyes:

Podkreślam ze są to informacje przeczytane w internecie i nie wiem na ile są wiarygodne :blink: ale problem temperatury podobno znika gdy przypiłuje sie serwis żeby wymienili termostat

#24 Share kalu

kalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 20:50

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. wg mnie ta temperatura w forterrach tj stały temat i każdy ma podobnie...jak i ja otwiera się na 95stopni potem spada i można cisnac ale uwazam ze nie wypłynie to pozywynie na wieloletnia prace silnika;/:)

#25 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 05 luty 2010 - 15:18

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. U mnie przy 11441 dochodzi do żółtego pola i włącza się wentylator ( a przy okazji jakoś klima mocniej bije?)
Everything is dust in the wind

#26 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 luty 2010 - 16:24

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. a normalnie jak masz? jak to jest z tym wentylatorem?? Piszesz że sie włacza wentylator.. ja mam nową forterre i jak zapalałem z 3 tyg temu to od samego początku chodził wentylator,

#27 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Sport Informatyka

Napisany 05 luty 2010 - 16:42

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. W mojej Proximie dochodzi do max. 90 i tak się trzyma cały czas.

#28 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 05 luty 2010 - 17:56

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Wentylator kręci cały czas, ale jak dochodzi do żółtego to dostaje jakiegoś speeda i w moment spada temperatura. Prawdę mówiąc odkryłem to na wiosnę przy uprawie pod buraki - jak dochodziło do żółtego to zatrzymywałem się bo nie wiedziałem co jest grane, aż w końcu wkurzyłem się powiedziałem "nowy jesteś to WIO!!!" i po chwili włączył się ten wentylatorek i było wszystko jasne.
Everything is dust in the wind

#29 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 06 luty 2010 - 11:45

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. To jest po prostu zwykle działanie sprzęgła wiskotycznego, normalnie ma mniejsze obroty, a kiedy silnik łapie większą temperaturę, wisko zaczyna pracowac i zbija temperaturę. Pytanie ile wiskoza w zetorach ma pracowac, po jakim czasie jest przewidziana do wymiany??? I czy to jest kosztowne.... W autach, czy ciezarowkach to nie jest tania sprawa....

#30 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 luty 2010 - 12:05

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Wymiana żelu w sprzęgle nie powinna być kosztowna i jest to dość trwały napęd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 24 luty 2010 - 14:29

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. ja tez jestem posiadaczem forterry 115 od pazdziernika, i tak samo wchodzi mi na zolte i pozno szybko spada na zielone , asz mnie to wk-ia, powinno trzymac caly czas taka sama temperature, ale oczywiscie na serwisie mowia ze jest ok
maszeruj albo giń !!

#32 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 28 luty 2010 - 15:45

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. A ja miałem w tym tygodniu 2 przegląd i wymienili mi termostat dobrze dogadałem sie z serwisantem i mi zmienili na gwarancji ze niby tamten jest popsuty ;) założyli mi od starszych Forter (te co miały te kremowe koła ) bo tamte termostaty szybciej działały i ma być podobno duża różnica zobaczymy latem :P Ale też miałem tak że temperatura jak coś robiłem to skakała mi prawie na połowie żółtego a potem momentalnie spadała na zielone i nie widziałem co jest i dopiero potem pogadałem z mechanikami i mi powiedzieli że tak jest i najlepszy bedzie ten termostat od starszych Forterów to siedogadałem z nimi i mam taki nowy termostacik na gwarancji od starszej Forterry :D zobaczymy czy coś to zmieni ale niby ma pomóc :)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#33 Share kalu

kalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 21:22

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. jest to denerwujące bo sam miałem przyjemność posmakować tego chleba latem ale może mamy źle wyskalowane zegary;/ lub po prostu jest zwykłe działanie sprzęgła wiskotycznego...jak mawiają serwisanci tak musi być aczkolwiek nie wyplynie to dobrze na długa prace silnika...mozliwe ze wymiana termostatu na starszy typ bedzie trafna...

#34 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 09:43

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. A czy w tym całym zabiegu nie chodzi czasami o uzyskanie wyższej normy spalin Tier III ????

#35 Share kalu

kalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 11:25

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. tez ktoś jzu tak myslał...i pisał na forum hm mozliwe bardzo...ale czemu w taki sposob kosztem zywotnosci silnika...

#36 Share Moryc

Moryc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 20:35

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Witam, OD RAZU PISZE, ŻE: sama wymiana termostatu nic nie da, nie dajcie się omamić!!!! Termostat otworzy się wcześniej i puści, ale wentylator z wizkozy nie załączy się, bo temp. sprzęgła wynosi około 100 stopni cencjusza, więc zwiększymy tylko czas oczekiwania na zagrzanie się traktora. Traktorzysta nie jest po to, aby cały czas pracując ZETOREM patrzeć się na wskaźnik temp. cieczy chłodzącej. Dawniej w starszych zetorach nie było śmigła z wizkozy tylko zwykłe potem weszło wisko o temp. około 85 cencjusza termostat 87 i to jest najbezpieczniejsza opcja dla tego silnika wzrośnie spalanie ale coś za coś ale RADA NA SAMYM DOLE JEST NAJLEPSZA. Zaczęło się wszystko od EURO III. Zetor niestety firma, która z silnika 80 km zrobiła 110 spełniając przy tym wszystkie normy emisji spalin :) najłatwiej było podnieść temperaturę silnika, aby spełnić EURO III zapomnieli celowo, że ciągniki mogą być używane do orki a nie tylko do kościoła :D . RADZE OD RAZU PO ZAKUPIE NOWEGO ZETORA POPROSIĆ O WYMINĘ ŚMIGŁA I TERMOSTAU, ALBO ZWRÓCIĆ UWAGĘ JAKIE SPRZĘTY SĄ POKAZYWANE NA AGROSHOW i tam kupić bo te już żadnej normy się spełniają, bez turbo dziury.

RADA DO WSZYSKICH KTÓRYM ZETORY FORTTERA SIĘ GRZEJĄ PODAJĘ NR ZESTAWU KATALOGOWEGO TO 93.942.906 tym zestawem za niecałe 100zł zamieniamy śmigło wiskozy na zwykłe i silnik spokojnie nakręci nam 7000 mtg.

Pozdrawiam Moryc

#37 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 sierpień 2010 - 20:48

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Wiem że to trochę nie ten temat ale czy można mieszać Petrygo i tego Fridexa? Bo kupiłem do Forterry płyn chłodniczy i w sklepie powiedziano mi że można tego dolać. U mnie był niski stan płynu, teraz zobaczę czy będzie lepiej.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#38 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 05:57

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. U u mnie w Zetorze Proxima Power 85 w ciężkiej robocie to woda 85 stopni cały czas jest wyżej nie podchodzi. B)

#39 Share Adam050588

Adam050588

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 09:21

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej.

Witam, OD RAZU PISZE, ŻE: sama wymiana termostatu nic nie da, nie dajcie się omamić!!!! Termostat otworzy się wcześniej i puści, ale wentylator z wizkozy nie załączy się, bo temp. sprzęgła wynosi około 100 stopni cencjusza, więc zwiększymy tylko czas oczekiwania na zagrzanie się traktora. Traktorzysta nie jest po to, aby cały czas pracując ZETOREM patrzeć się na wskaźnik temp. cieczy chłodzącej. Dawniej w starszych zetorach nie było śmigła z wizkozy tylko zwykłe potem weszło wisko o temp. około 85 cencjusza termostat 87 i to jest najbezpieczniejsza opcja dla tego silnika wzrośnie spalanie ale coś za coś ale RADA NA SAMYM DOLE JEST NAJLEPSZA. Zaczęło się wszystko od EURO III. Zetor niestety firma, która z silnika 80 km zrobiła 110 spełniając przy tym wszystkie normy emisji spalin B) najłatwiej było podnieść temperaturę silnika, aby spełnić EURO III zapomnieli celowo, że ciągniki mogą być używane do orki a nie tylko do kościoła B) . RADZE OD RAZU PO ZAKUPIE NOWEGO ZETORA POPROSIĆ O WYMINĘ ŚMIGŁA I TERMOSTAU, ALBO ZWRÓCIĆ UWAGĘ JAKIE SPRZĘTY SĄ POKAZYWANE NA AGROSHOW i tam kupić bo te już żadnej normy się spełniają, bez turbo dziury.

RADA DO WSZYSKICH KTÓRYM ZETORY FORTTERA SIĘ GRZEJĄ PODAJĘ NR ZESTAWU KATALOGOWEGO TO 93.942.906 tym zestawem za niecałe 100zł zamieniamy śmigło wiskozy na zwykłe i silnik spokojnie nakręci nam 7000 mtg.

Pozdrawiam Moryc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 10:20

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Teraz moge stwierdzić po wymianie termostata na taki jak w starszych modelach że temperatura w pracach co zawsze było 105 stopni jest teraz a raczej dochodzi do 80 góra DO 85 i tyle czyli mi to pomogło a z tym smigłem wentylatora nie próbowałem B)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow