Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej.

59 odpowiedzi na ten temat

#1 Share poldas75

poldas75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 20:27

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Mam Forterrke 11441 z sierpnia 2007r.Podczas cięzkiej pracy wskaźnik od temperatury wchodzi na żółte pole prawie za połowe by po chwili wrócić na zielone. Serwis twierdzi że to normalne i Zetor Polska w Kaliszu też - podobo te egzamplarze tak mają- termostat otwiera się na 106'C.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Dzisiaj, 19:53
  •  

#2 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 10:08

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Ja mam 12441 i proxime 7441 i też temperatura wchodzi mi na żółte pole i później spada na zielone. W serwisie powiedzieli mi to samo co Tobie więc to chyba normalne.

#3 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 00:03

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Wiecie ja mam z 2003r i w instrukcji pisze to co piszecie że 106 stopni to się otwiera termostat ale u mnie nigdy nie weszła z zielonego na żółte nawet na 10 sekund może to u was normalne ale moja instrukcja obsługi mówi że taki sam mam termostat i tą samą temp. otwarcia a nie mam takiego wskazania na liczniku jak wy, lepiej sprawdzić dokładnie czy to ok.

#4 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 08:29

Wiecie ja mam z 2003r i w instrukcji pisze to co piszecie że 106 stopni to się otwiera termostat ale u mnie nigdy nie weszła z zielonego na żółte nawet na 10 sekund może to u was normalne ale moja instrukcja obsługi mówi że taki sam mam termostat i tą samą temp. otwarcia a nie mam takiego wskazania na liczniku jak wy, lepiej sprawdzić dokładnie czy to ok.

U mnie też nie wchodzi nigdy na żółte. Dodam, że 11441 jest z 2006 roku

#5 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 10 maj 2008 - 23:43

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. W naszej forteże z lipca 07 jeszcze nigdy wskazówka nie weszła na żółte, zawsze jest coś ok 90 i trzyma się w normie
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#6 Share laszczak

laszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 21:49

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. ja dzis robilem mojim zetorkiem 12441 (2007rok) z agregatem scierniskowym i tez wchodzila na zólte i po chwili wracala na zielone.

#7 Share Agronom16

Agronom16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci... :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Napisany 21 lipiec 2008 - 22:53

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Moja 11441 z 2004 r. również nie miała nigdy kłopotów z temp. a wskazówka też nigdy powyżej 80 C się nie opuszczałą :) Tak wnioskuje że te nowsze modele to tak po prostu mają albo Firma zmieniła rodzaj czujników...

#8 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 10:23

Mam Forterrke 11441 z sierpnia 2007r.Podczas cięzkiej pracy wskaźnik od temperatury wchodzi na żółte pole prawie za połowe by po chwili wrócić na zielone. Serwis twierdzi że to normalne i Zetor Polska w Kaliszu też - podobo te egzamplarze tak mają- termostat otwiera się na 106'C.

musiałaby być dość spora różnica w temperaturze otwarcia a później zamknięcia termostatu i dlatego do chwili jego otwarcia ( czyli te 106 st. C ) wchodzi na żółte a jak już otworzy to spada do tej dolnej zamknięcia . Musiałbyś zobaczyć charakterystykę pracy termostatu bo są to dość nietypowe zachowania

nowy

#9 Share poldas75

poldas75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 sierpień 2008 - 20:32

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. zaatakowałem ostro serwis i wymienili mi termostat.zachowanie podobne (otwiera i zamyka jak wyżej) tylko w niższym przedziale temperatur.teraz otwiera ok 95oC czyli o 10 mniej niż ten stary.poprostu do bani mają termostaty i tyle.pozdrawiam.

#10 Share laszczak

laszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 09:54

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. no i stalo sie. termostat sie niezalonczyl i zetorek zagotowal sie przy pracy w polu ze srednim zapotrzebowaniem mocy:( odrazu zadzwonilismy do serwisu i powiedzielismy co i jak. jutro maja przyjechac. ale skoro kolega przedemna napisal, ze po naciskach wymieniaja na inne (raczej lepsze) termostaty to jak jutro przyjada to odrazu im to powiem zeby wymieniali, a nie szukali innych przyczyn.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 17:19

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. ciekawe jak zniósł to silnik ;)

nowy

#12 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 18:12

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Ja mam Zetora Forterrę 10641 z 2003 roku i też zawsze jest na 80 stopni , nigdy jeszcze nie było więcej ,nawet gdy obciążenie silnika było w granicach 100% i temp. powietrza około 30 stopni .

#13 Share memphis54

memphis54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 17:53

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. "Silniki wyposażone są w wentylator, który zawiera sprzęgło temperaturowe mające duży wpływ na ekonomiczne użytkowanie ciągnika i obniżenie poziom hałasu." co znaczy że wentylator załącza się na wyższe obroty dopiero wtedy gdy temperatura wzrośnie i dlatego potem gwałtownie spada.

#14 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 06 kwiecień 2009 - 20:37

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. to sprzegło nazywa się visco czy jakoś tak, popularnie jest nazywane wiskozą.

#15 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 22:44

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Możliwe że wiskoza też ma na to wpływ ale mam ciągnik bez wisko i wskaźnik zachowuje sie podobnie, podczas rozgrzewania od zimnego silnika idzie do góry nieco powyżej typowego poziomu podczas pracy i po otwarciu termostatu spada. Jest to jakieś 90-pare stopni i spada poniżej 90 i już tak zostaje, tyle że to nie Zetor, ale zjawisko podobne :P

Jak przy rozgrzewaniu wskakuje Wam na ponad 100 st.C to może nie pracujcie wtedy pod dużym obciążeniem, tylko poczekajcie aż termostat sie otworzy i dopiero wtedy pełna kita :) Wogóle tak jest zdrowiej dla silnika, olej łapie temperaturę "roboczą" troche później jak ciecz chłodząca.

#16 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 20:50

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. panowie to jest tak: do pewnego momentu zetor momtował termostaty 78C (taka temperatura otwarcia) a teraz montują 92C . tłumaczą że lepsze spalanie ekologia bo lepiej dopala itd. wiem bo mam 7441 i miałem wymieniany termostat bo sie zabloknął

#17 Share gelzak93

gelzak93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 maj 2009 - 18:54

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Ja mam 10641 forterre i temperatura wchodzi na 90/4C

#18 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 14 sierpień 2009 - 20:16

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. znajomy ma frotke 10441 przy pierwszych pracach przestraszył się wysokiej temperatury i dzwonił do serwisu ale powiedzieli mu że temperatura pracy tego ciągnika wynosi 95C. I tak robi do tej pory i nic się nie dzieje. Moim zdaniem do trochę za wysoka temp. no ale.. Jak mam zetora 8540 i temperatura czasem nawet nie wchodzi na zielone (wymieniona chłodnica) We wcześniejszym 7211 cały czas trzymała się na początku zielonego. Ale to są tak jak już kolego wspomniał te starsze termostaty 78C :D . Pozdrawiam
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#19 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 19:08

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Ja mam forterre 10641 z 2004roku i maksymalna temperatura jaką miałem to ok 83 nigdy więcej. W RPT (dokładnie nie pamiętam w którym numerze ale z 2009r) opisywali coś o nowych zetorach i zbyt wysokiej temp. pracy i że jednemu gościowi też się zagotował przy pracy a innemu bardzo dużo spalał powodem była zbyt wysoka temp. po wymianie termostatu spalał mu już mniej. Mi się wydaje że oni podwyższyli temp. po to by zmieścić się w normach emisji spalin. Nie wiem czy moja teoria jest dobra jeśli nie to niech ktoś mnie poprawi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:47

Forterra- temperatura cieczy chłodzącej. Ja mam forterre 115 od września 2009, jeżeli chodzi o temperaturę to w czasie prac polowych utrzymuje się na poziomie 100 stopni bywa że nawet chwilowo przekracza. Według mnie powodem tego jest wentylator który za późno się włącza. Jednak według serwisu oczywiście wszystko jest w jak najlepszym porządku.