Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 24 luty 2013 - 11:13

Opryski rzepaku i innych oleistych Powiedzcie coś na temat stymulatorow takich jak asahi, kelpak, fortestim, terra sorb, tytanit i innych podobnych. Jest różnica w plonie i rozwoju rośliny? Sąsiad pozyskał kiedyś kelpakiem i rzepak miał grubsze łodygi i miał lepszy pokrój.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 04:58
  •  

#1942 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 luty 2013 - 13:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Mam mały dylemat ponieważ nie wiem czy skrócić rzepak na wiosnę a dokładniej odmiana półkarłowa PR45D03, półkarłowych niby nie trzeba skracać, na jesień został wykonany zabieg horizonem i rzepak jest bardzo nisko osadzony i ma grubą szyjkę i teraz nie wiem czy jeszcze raz nie powtórzyć zabiegu, odmiany mieszańcowe czy liniowe zawsze dwa razy skracałem na jesień i na wiosnę.

#1943 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2013 - 14:14

Opryski rzepaku i innych oleistych d4r4s jeśli rzepak jest półkarłowaty to teraz najważniejsze to upilnować od grzyba np. tebukanazolem to bedziesz miał i efekt skracający ja tak robie i też mam półkarłowaty rzepak

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1944 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 24 luty 2013 - 14:21

Opryski rzepaku i innych oleistych No wiadomo ochrona grzybowa podstawa, tak myślę nad Caryxem 1l/ha ale to koszt czy zrobić zabieg zwykłym tebu np. horizon 250 ew.

#1945 Share mateusz9645

mateusz9645

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 24 luty 2013 - 14:25

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam. W tym roku po raz pierwszy zasiałem rzepak , czy mógł by mi ktoś napisać kiedy i jakie środki się w nim stosuje ?????

#1946 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 24 luty 2013 - 15:44

No wiadomo ochrona grzybowa podstawa, tak myślę nad Caryxem 1l/ha ale to koszt czy zrobić zabieg zwykłym tebu np. horizon 250 ew.

A jakby podzielić Caryx 0.5 i tebukonazol 0.5?

#1947 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 24 luty 2013 - 16:01

Opryski rzepaku i innych oleistych a po co tak kombinować?? to już lepiej tebu wymieszać z czymś tańszym, epoksy albo choćby prochlorazem

#1948 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 24 luty 2013 - 16:15

Opryski rzepaku i innych oleistych Hmm kolego Tomku dobrze mówisz można i zrobić tak ale będę 6 marca na Konferencji BASF-u to podpytam czy dobre rozwiązanie :)

#1949 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 luty 2013 - 16:44

Opryski rzepaku i innych oleistych kolega Tomek po prostu lubi wszystko mieszac i kombinowac

#1950 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 24 luty 2013 - 16:50

a po co tak kombinować?? to już lepiej tebu wymieszać z czymś tańszym, epoksy albo choćby prochlorazem

Tutaj Zafir pasuje.

@maromaro a no prawda nie lubie iść na łatwiznę ;)

Edytowany przez Tomek90, 24 luty 2013 - 16:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share jinxxx85

jinxxx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:03

Powiedzcie coś na temat stymulatorow takich jak asahi, kelpak, fortestim, terra sorb, tytanit i innych podobnych. Jest różnica w plonie i rozwoju rośliny? Sąsiad pozyskał kiedyś kelpakiem i rzepak miał grubsze łodygi i miał lepszy pokrój.

Kelpak zawiera w swoim składzie hormony roślinne. Pochodzą one z alg morskich. Auksyny i cytokinyny odpowiadające za stymulację wzrostu rośliny. Dlatego też łodyga była grubsza.

Możesz spróbować też NutriPhite, który reguluje wzrost roślin, neutralizuje działenie czynników stersowych, odpowiada za transport fosforu w roślinie oraz wykazuje działanie fungistatyczne.

#1952 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:51

Opryski rzepaku i innych oleistych NutriPhite litr kosztuję 80 zł i daje się go 2x0,8l

#1953 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 25 luty 2013 - 23:20

Opryski rzepaku i innych oleistych Zastosuje Terra Sorb Foliar od Osadkowskiego bo udało mi się przypadkiem wygrać. Więc zastosowany będzie razem z preparatem Black Star.

#1954 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 26 luty 2013 - 09:50

Opryski rzepaku i innych oleistych jeśli chodzi o mieszanie Caryxu z Tebukonazolem to dzielenie dawki obu preparatów jest istotnie bezsensowne. Jeśli już to lepiej wybrać pełną dawkę jednego albo drugiego preparatu, wtedy mamy większą gwarancję "porządnego" działania preparatu w pełnej dawce
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#1955 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 26 luty 2013 - 10:47

Opryski rzepaku i innych oleistych panowie za dużo jest stron do przeglądania wiec nie wiem czy juz ktos pytał o to, czy zboze poddane desykacji podczas żniw nadaje sie do siewu , czy nie bedzie problemu ze wschodami itp. dzięki za podpowiedzi i sorki za zawracanie głowy bo dla kogoś może o być oczywiste a ja pierwszy raz desykowałem i nie wiem jak to jest dzięki

#1956 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 26 luty 2013 - 16:00

jeśli chodzi o mieszanie Caryxu z Tebukonazolem to dzielenie dawki obu preparatów jest istotnie bezsensowne. Jeśli już to lepiej wybrać pełną dawkę jednego albo drugiego preparatu, wtedy mamy większą gwarancję "porządnego" działania preparatu w pełnej dawce

pytanie brzmi na ile 30g/l metkonazolu ochroni rzepak przed chorobami??jeśli idzie o efekt skracania jest az za dobry.
w mojej mieszaninie caryx ma pełnić funkcje adjuwanta dla lepszego przemieszczania sie tebukonazolu.takie zalecenia znalazlem w doświadczeniach niemieckich.

co sadzisz o dzieleniu dawki CARYXU wiosna bo tez widziałem to w materiałach BASF

#1957 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 26 luty 2013 - 17:43

Opryski rzepaku i innych oleistych właśnie nie wiem czy caryx nie za mocno skraca wiosną, nie wiem czy nie zastosuję tilmor albo sam go sobie zrobię. co do desykacji to jeśli był to glifosad to nasiona nie będą wschodziły, chyba że zdążyły dojrzeć wcześniej

#1958 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:02

Opryski rzepaku i innych oleistych dobra spece bo nikt tego nie może mi wyjaśnić. proszę mi powiedzieć czy słynne żółte naczynia na szkodniki w rzepaku to mogą być zwykłe miski o żółtym kolorze czy też to są specjalne naczynia z wabikiem (pułapka feromonowa ?), jeśli zwykłe miseczki to czy ma w nich być jakas minimalna ilość cieczy np. wody ? pytałem w sklepie z ŚOR koleś nie wiedział ... Chodzi głównie o obserwacje na chowacze
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1959 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:41

Opryski rzepaku i innych oleistych zwykła żółta misa z woda i dodatkiem płynu do naczyń ,aby rozmiękczyć wode.robaczki przyciąga żółty kolor a nie zapachy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:51

Opryski rzepaku i innych oleistych i o to mi chodziło
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)